News

#415 Newsy z dnia 07.09.2018

Z piątkowych wydarzeń: Dealer luksusowych samochodów zaakceptuje Bitcoina; Australijski regulator zwiększy kontrolę krypto; Koreańska poczta spotka się z Goldman Sachs; Powstają nowe centra edukacyjne z zakresu Blockchain; Na giełdach cisza przed burzą.

• Dealer luksusowych samochodów zaakceptuje Bitcoina:

Luksusowy sprzedawca samochodów Post Oak Motor Cars jest pierwszym dealerem Rolls-Royce’a, Bentleya i Bugatti w USA, który zaakceptował Bitcoina, Bitcoin Cash jako formę płatności, zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym.

Firma należąca do amerykańskiego przedsiębiorcy Tilmana Fertitty, ma zintegrowanego dostawcę usług płatniczych crypto BitPay, aby umożliwić klientom kupowanie samochodów za kryptowaluty. Firma z siedzibą w Teksasie będzie akceptować zakupy od klientów na całym świecie.

Fertitta zauważyła, że ​​firma zdecydowała się udostępnić nową opcję płatności, aby zaoferować swoim klientom „najlepsze doświadczenia związane z zakupem”, a także umożliwić każdemu na całym świecie kupowanie swoich pojazdów szybciej i łatwiej.

Pod koniec zeszłego roku, potentat miliardera Fertitta, powiedział dziennikarzom, że większość ludzi nigdy nie kupi Bitcoina, ponieważ nie jest ubezpieczona przez FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation).

Na początku tego roku, główny amerykański producent samochodów Ford, złożył patent na system komunikacji między pojazdami, który obejmuje wymianę coinów w celu ułatwienia przepływu ruchu.

Na początku marca 2018 r., gigant Daimler AG z siedzibą w Niemczech, znany ze swoich marek Mercedes-Benz i Smart, wprowadził własną walutę cyfrową MobiCoin, aby wynagradzać kierowców za ekologiczne praktyki, takie jak jazda z niską prędkością.

• Australijski regulator zwiększy kontrolę krypto:

Australijski regulator Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ujawnił plany zwiększenia kontroli giełd kryptowalut i ICO w opublikowanym w tym tygodniu „planie korporacyjnym”.

ASIC, który działa jako organ nadzorczy dla podmiotów rynku finansowego, podkreślił sektor wymiany walut jako obszar priorytetowy do 2022 r. W szczególności, jednostka planuje zapewnić złagodzenie wszelkich „zagrożeń szkody” ze strony rodzącego się przemysłu w ramach swoich obowiązków regulacyjnych.

Dostrzegamy potencjalne szkody wynikające z technologii napędzanej rosnącym środowiskiem cyfrowym i zmianami strukturalnymi w usługach i rynkach finansowych.

– czytamy dalej z Planu:

Będziemy nadal koncentrować się na monitorowaniu zagrożeń związanych z nowymi produktami (np. ICO i kryptowalutami), odporności cybernetycznej, odpowiednim zarządzaniu rozwiązaniami technologicznymi przez firmy i rynki oraz monitorowaniem niewłaściwego postępowania, które ułatwiają cyfrowe i/lub cybernetyczne mechanizmy.

W niedalekiej przyszłości ASIC chce uważniej obserwować ICO, w celu zapewnienia zgodnego zachowania. Z dokumentu czytamy dalej o działaniach jakie zostaną podjęte:

Monitorowanie pojawiających się produktów, takich jak ICO i interweniowanie tam, gdzie występują złe zachowania i potencjalne szkody dla konsumentów i inwestorów.

Drugim obszarem zainteresowania na nadchodzący rok jest opracowanie podejścia do stosowania zasad regulowania dostawców infrastruktury rynkowej dla kryptowalut.

• Koreańska poczta spotka się z Goldman Sachs:

Korea Post (KP), krajowa służba pocztowa Korei Południowej, spotka się z zespołem badawczym Goldman Sachs pod koniec miesiąca w Hong Kongu, jak donosi Bloomberg. KP spotkała się już z dyrektorem wykonawczym banku inwestycyjnego na niedawnym spotkaniu w Nowym Jorku.

Podczas gdy Goldman Sachs nie skomentował tych ustaleń, Kang Seong-Ju, prezes Korea Post, potwierdził zainteresowanie banku kryptowalutami:

Poprosiłem Goldmana o przekazanie wiedzy na temat kryptowalut (…) Ponieważ kryptowaluty są czymś, co wielu ludzi obserwuje, musimy nauczyć się ich mocnych i słabych stron.

Wiadomości o KP, które wykazują zainteresowanie Blockchainem, pojawiają się w czasach, gdy Korea Południowa robi poważne postępy w dziedzinie kryptografii. Niedawno poinformowano, że kraj przeznaczył ok. 880 mln dolarów na technologię blockchain i spokrewnione kwestie gospodarcze.

Ponadto, w Korei Południowej zaczęły otwierać się ośrodki badawcze właściwe dla branży. Ich celem jest dostarczenie przystępnych i wyczerpujących analiz aktualnych warunków rynkowych kryptowalut zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jednak Goldman Sachs odłożył swoje plany dot. Bitcoina z powodu niepewności regulacyjnej. Wiadomość dotarła mniej niż miesiąc po tym, jak bank ogłosił, że zamierza zarządzać Bitcoinem dla swoich klientów.

• Powstają nowe centra edukacyjne z zakresu Blockchain:

Startup ConsenSys współpracuje z internetową platformą edukacyjną Coursera i wspólnie uruchamiają kurs zatytułowany „Blockchain: Foundations And Use Cases”. Ma on na celu dostarczyć uczniom wprowadzenie do technologii i rozwinięcie umiejętności potrzebnych do zrozumienia, jak Blockchain zmienia niektóre branże, a także pomóc zrozumieć problemy, jakie ta technologie może rozwiązać.

Według Coursery kurs jest przeznaczony dla studentów o różnym poziomie umiejętności, w tym dla osób, które nie posiadają wykształcenia technicznego.

Wcześniej Linux Foundation otworzył rejestrację na nowy, zaawansowany kurs szkoleniowy z zakresu technologii Blockchain: Hyperledger Fabric. Kurs podobno umożliwi uczniom opanowanie podstaw technologii Blockchain, wraz z podstawą architektury i komponentów, które leżą u podstaw zdecentralizowanych aplikacji Hyperledger Fabric.

Instytucje edukacyjne na całym świecie aktywnie wykorzystują technologię Blockchain, zarówno pod względem praktycznego zastosowania, jak i programów nauczania. Niedawne badania przeprowadzone przez Crypto Exchange Coinbase wykazały, że 42 procent z 50 najlepszych uniwersytetów na świecie ma co najmniej jedną klasę dla kryptowalut lub Blockchain.

W sierpniu na Malcie, w Korei Południowej i Turcji ogłoszono programy edukacyjne dla Blockchain i DLT poświęcone wspieraniu młodych talentów i zwiększaniu dostępności wykwalifikowanych specjalistów w szybko rozwijającym się przemyśle. Fundacja Tezos ogłosiła również, że będzie udzielać dotacji finansowych instytucjom badawczym w zakresie technologii Blockchain i rozwoju inteligentnych umów na kilku uniwersytetach w USA, Portugalii i Francji.

• Na giełdach cisza przed burzą:

W ostatnich 24. godzinach na giełdach kryptowalut z pozoru nic się nie dzieje. Cena Bitcoina znajduje się w podobnym miejscu co wczoraj, zwiększając się zaledwie o 0,5%. Inwestorzy mimo to handlują z dużą częstotliwością. W przeciągu ostatniej doby całkowity obrót na giełdach wyniósł 13 mld dolarów.

Spośród pierwszej dziesiątki największych kryptowalut, największy ruch ceny zanotował Ethereum, -3%, którego moneta kosztuje 220 dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button