News

#419 Newsy z dnia 11.09.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Spadek finansowania projektów ICO; Dyrektor generalny giełdy aresztowany?; Bank ostrzega przez zmiennością cen krypto; Laboratorium Blockchain wyznaczyło laureatów nagrody Nobla; Na giełdach spadki.

• Spadek finansowania projektów ICO:

Finansowanie projektów w modelu ICO odnotowało najsilniejszy spadek od 16 miesięcy, o czym poinformował Bloomberg. Analiza z Autonomous Research pokazuje, że w sierpniu startupy zarobiły 326 mln dolarów, co stanowi najmniejszą kwotę od maja 2017 roku.

Nowa analiza rynku pojawia się w czasie, kiedy prawodawcy i regulatorzy na całym świecie wyrażają obawy dotyczące ICO. W ubiegłym tygodniu posłowie z Parlamentu Europejskiego wraz z ekspertami Blockchain omówili możliwe przepisy dotyczące ICO. Jeden z członków wskazał na „dramatyczny wzrost” wolumenów ICO w 2018 r., pomimo rosnącej liczby raportów o nieuczciwych projektach ICO.

Peter Kerstens, przewodniczący Grupy Zadaniowej Komisji Europejskiej ds. Fintechu, stwierdził fakt, że ​​nie ma trzeciej strony między emitentami, a inwestorami w projektach ICO, co jest głównym powodem do niepokoju z punktu widzenia regulacji.

Niedawny raport belgijski Bruegel przedstawił w ubiegłym tygodniu apel o ujednolicone prawodawstwo na poziomie UE w sprawie kryptowalut, ICO i informacji na temat dystrybucji tokenów. Według Bruegel, ​​wirtualny charakter kryptowalut mocno ogranicza rozwój przepisów, podczas gdy podmioty obsługujące kryptograficzne platformy transakcyjne mogą podlegać bardziej rygorystycznym przepisom, nawet potencjalnemu bankowi.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ujawniła plany zwiększenia kontroli giełd kryptowalut i ICO w opublikowanym w ubiegłym tygodniu planie korporacyjnym. W szczególności, agencja planuje zapewnić złagodzenie wszelkich „zagrożeń dla szkód” ze strony rodzącego się przemysłu w ramach swoich obowiązków regulacyjnych.

Dyrektor generalny giełdy aresztowany:

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że CEO chińskiej giełdy kryptowalut OKcoin – Star Xu – jest w areszcie policyjnym z powodu domniemanego oszustwa na inwestorach, jak podaje raport mediów lokalnych.

Różne posty pokazują zdjęcia Star Xu na komendzie policji w Szanghaju, choć wydaje się, że swobodnie się porusza i jednak nie jest aresztowany. Według wstępnego dochodzenia cnLedgera z zasobu Twittera, który przetłumaczył materiał źródłowy, Xu w Szanghaju nie ma powiązań z nielegalną działalnością:

Rzekome oszustwo nie zostało przeprowadzone w Szanghaju, ale w Pekinie.

Jednak kilku inwestorów argumentowało, że zespół odpowiedzialny za zakup coina zakupionego w WFEE miał siedzibę w Szanghaju, a Xu jest udziałowcem WFEE. Policja zabrała wczoraj Xu, aby pomóc w dochodzeniu, z maksymalnym limitem aresztu wynoszącym 24 godziny.

Ten ruch pojawia się po coraz bardziej zaostrzającym się regulacyjnym dot. działalności kryptowalutowej w Chinach. Poza kręgami skupionymi w tym kraju, wiadomości o problemach Xu zdawały się wywoływać kilka brwi.

WhalePanda, znany komentator krypto, argumentował, że zmniejszone znaczenie Chin dla przemysłu sprawiło, że problemy prawne związane z jego działalnością, nie były powiązane z rynkiem, w którym swego czasu uczestniczył.

• Bank ostrzega przez zmiennością cen krypto:

Bank Centralny Korei Południowej, Bank of Korea (BoK) ostrzegł opinię publiczną o możliwym pojawieniu się tak zwanej „premii kimchi” – zjawiska polegającego na różnicy między cenami krypto na giełdach w Korei Południowej, a giełdami kryptowalutycznymi za granicą. „Premia kimchi” jest podobno postrzegana głównie w kategoriach ceny BTC.

Kim Dong-Sup, urzędnik odpowiedzialny za zespół ds. badań nad systemami płatniczymi banku, stwierdził, że „premia kimchi” jest wskaźnikiem przegrzanego rynku krajowego.

Korea Południowa to podobno trzecia największa na świecie baza użytkowników kryptowalut, zaraz po USA i Japonii, która miała do czynienia z całym szaleństwem altów sprzedawanych ponad 3% nad resztą rynków. CoinMarketCap usunął południowokoreańskie giełdy ze swojego indeksu w styczniu, powołując się na skrajne rozbieżności cen z resztą świata.

Na przykład w okresie od lipca 2017 r. Do maja 2018 r., kryptowaluty w Korei Południowej kosztowały o 5% więcej niż w skali międzynarodowej. Stawka „premii kimchi” osiągnęła najwyższy poziom w styczniu na poziomie 48,2%, podczas gdy ceny krypto na giełdach denominowanych w głównych światowych walutach, takich jak dolar amerykański i euro, nie miały rzeczywistych różnic cen.

Zgodnie z raportem BoK, wysoki poziom „premii kimchi” może wywoływać inne skutki uboczne na rynku krajowym, takie jak infuzja nielegalnych transakcji zagranicznych. W grudniu 2017 r., władze koreańskie zakazywały społeczeństwu anonimowego handlowania kryptowalutami, podczas gdy obecnie rozważa się wycofanie zakazu ICO.

Niedawno w Koreańskiej Służbie Nadzoru Finansowego (FSS) zasugerowano potrzebę ściślejszej współpracy międzynarodowej między organami regulacyjnymi w zakresie krypto i regulacji ICO, podkreślając, że głównym wyzwaniem dla tego kraju jest poprawa przejrzystości transakcji w celu zapobiegania nielegalnym działaniom.

• Laboratorium Blockchain wyznaczyło laureatów nagrody Nobla:

Laboratorium badawcze skoncentrowane na Blockchain, Cryptic Labs, wyznaczyło na swoją cześć dwóch laureatów nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, aby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technologii Blockchain. Cryptic Labs, które mówi, że jego misją jest rozwiązywanie podstawowych problemów bezpieczeństwa, w celu przyspieszenia rozwoju technologii Blockchain, wyznaczył dr Erica S. Maskina i Sir Christophera Pissaridesa do Rady Doradczej ds. Ekonomii.

Dodadzą oni wsparcia w dziedzinie makroekonomii wśród innych dziedzin, aby uzupełnić obecny stan wiedzy o potencjale Blockchain i wewnętrznych działaniach laboratorium. Już aktywny w zespole Cryptic Labs, główny naukowiec Dr. Whitfield Diffie, którego nazwisko zyskało rozgłos w kręgach kryptograficznych po tym, jak zdobył nagrodę Turinga 2015, zauważył:

Blockchain jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem na rynkach finansowych w ostatnich latach, ale wciąż nie wiemy o nim wystarczająco dużo, aby rekomendować hurtowe przejście wszystkich naszych rekordów transakcji do Blockchain.

Temat luki między zainteresowaniem i doświadczeniem w dziedzinie Blockchain pozostał w tym roku jednym z głównych tematów do dyskusji. Badanie tej technologii, przeprowadzone przez Deloitte w 2018 roku wykazało między innymi, że ponad 70% menedżerów uważa się za „doświadczonych” lub „ekspertów” w dziedzinie Blockchain.

• Na giełdach spadki: 

W ostatnich 24 godzinach rynek kryptowalut pomniejszył swoją wartość ze 195 mld dolarów do 191,2 mld dolarów. Bitcoin praktycznie nie zmienił wartości i kosztuje 6.294 dolary. Największy spadek spośród pierwszej dziesiątki zanotował Cardano, na poziomie 6,5% oraz Bitcoin Cash 4,6%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,1 mld dolarów. Bitcoin stanowi 56,7% całego rynku.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button