Kryptowaluty

#42 Aktualności z dn. 30.08.2017

Z środowych wydarzeń: Przegląd największych ICO; Chiny przeprowadzają rekonesans w sprawie ICO; Zachowanie Bitcoina odbiega od reguły; Wzrost wartości kryptowalut.

• Przegląd największych ICO:

W branży finansowej wiesz, że jesteś coraz bardziej popularny, kiedy Komisja Papierów Wartościowych USA (SEC) chce regulować to, co robisz. Tak wygląda obecna sytuacja Initial Coin Offering, lub ICO, na rynku. SEC zarządził w lipcu, że niektóre sprzedawane monety są papierami wartościowymi, co czyni je podlegającymi przepisom. Jak duży jest rynek ICO? Spójrzmy na największe ICO – i jak to się stało.

Filecoin: 250 milionów dolarów i wciąż wzrasta.

Sieć pamięci masowej opartej na technologii Blockchain – Filecoin – rozpoczęła swoją pierwszą ofertę publiczną w dniu 10. sierpnia 2017 r. Według raportów zdecentralizowana sieć pozyskała od inwestorów akredytowanych około 200 mln dolarów od początku swojej działalności. Dodatkowo 52 mln dolarów pozyskane z firm venture capital w dniu 21 sierpnia 2017 r. Łącznie pozyskano ponad 250 milionów dolarów. ICO Filecoin jest dostępna dla akredytowanych inwestorów – głównie osób, które mogą znieść ryzyko inwestowania w niezarejestrowane papiery wartościowe. Jest to wynikiem ww. wyroku w sprawie SEC, zgodnie z którym niektóre monety sprzedawane w ICO podlegają przepisom SEC. ICO Filecoin kończy się na początku września.

Model Filecoin będzie wykorzystywał system plików międzysystemowych typu peer-to-peer, czyli protokół IPFS, do przechowywania i zabezpieczania danych. Ten model pozwala użytkownikom zarabiać poprzez oddanie ich wolnego miejsca na dysku twardym. Filecoin będzie kontynuował współpracę z MaidSafe, innym zdecentralizowanym projektem zajmującym się składowaniem danych.

Tezos: 232 miliony dolarów.

Tezos uzyskał w ICO około 232 milionów dolarów. Trwało to od 1. lipca do 14. lipca 2017 r. Kwota ta, która składa się z 65.627 BTC i 361.122 ETH, była na dzień zamknięcia rekordową sumą dla projektów opartych na ICO. Oto koncepcja Tezosa:

Tezos jest bezpiecznym, przyszłym systemem inteligentnego kontraktu. Ponieważ ma wbudowany mechanizm konsensusu, jego protokół może ewoluować i zawierać innowacje z upływem czasu, bez ryzyka podziału. Tezos posiada własny Blockchain i nie jest pochodną innego Blockchaina, także nie tylko rozwidla Bitcoina czy Ethereum, ale nakłada na nie własną warstwę. Jego inteligentny język umowy ułatwia sprawdzenie formalności w każdej inteligentnej umowie działającej na Tezos Blockchain. Zespół Tezos dąży do automatycznego aktualizowania oprogramowania w sieci Tezos, co teoretycznie pomoże uniknąć konfliktów w zakresie uaktualnień, które miały problemy z innymi systemami w ostatnich latach, na przykład w Bitcoinie. Prezes Tezos i współautorka Kathleen Breitman poinformowali Fortune, że Tezos ICO otworzył ponad 30 000 portfeli Tezos.

Bancor: 153 mln dolarów.

Projektu pozyskał w czerwcu 2017 roku około 153 mln dolarów w ETH. Mimo że ICO było kontrowersyjne, dało ponad 390.000 ETH, a według szacunków wydarzenie było rekordem na rynku ICO w tym czasie.

Bancor dysponuje platformą, która nie wymaga wymiany pomiędzy stronami, jest bowiem standardem konwertowania tokenu opartym na inteligentnej umowie, umożliwiającym konwertowanie dowolnego tokena na inny. Każdy użytkownik ma możliwość zbudowania własnej sieci społecznej i posługiwania się swoją walutą w jej ramach. Atutem jest właśnie możliwość wymiany między różnymi społecznościami. Społeczeństwo A posługujące się tokenem Y chce dokonać transakcji kupna danego dobra czy usługi, jednak nie posiada “waluty” społeczęństwa B. Za pomocą protokołu Bancor ma możliwość wymienić swoje środki na walutę partnera, by dokonać transakcji. Współpraca i wymiana na zasadzie “coś za coś”, czyli realcja typu peer-to-peer.

Status: 108 milionów dolarów.

Tylko w dniu 20. czerwca zebrano około 20 mln dolarów w ICO. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie internetowej ico.token.im, udało się zabrać 299.897,84 ETH Status zbudowany jest na sieci Ethereum i jest „przeglądarką, komunikatorem i bramą do zdecentralizowanego świata”. Podobnie jak w przypadku ICO Bancor, potencjalni uczestnicy ICO początkowo napotykają trudności z uzyskaniem transakcji spowodowanym przez zwiększony ruch w sieci Ethereum. Poza prywatną aplikacją do obsługi wiadomości, sieć umożliwia także hosting zdecentralizowanych aplikacji stworzonych przez innych programistów.

• Chiny przeprowadzają rekonesans w sprawie ICO:

Bank Ludowy Chin (PBoC) odwiedził Coinbase i Ripple w amerykańskiej delegacji ds. Badań dotyczących znaczącej kwestii kryptowalut. Jak donosi raport tygodnika Sohu, wizyta w różnych firmach w San Francisco była częścią misji zrozumienia amerykańskiego podejścia do regulacji Blockchain.

Poprzez tę wzajemną komunikację członkowie delegacji osiągnęli wiele skutecznych i cennych wniosków [na temat podejść regulacyjnych z fintechu].

– pisze Sohu.

Chiny obecnie przeprowadzają kontrolę nad niektórymi aspektami przemysłu związanego z technologią Blockchain, w szczególności ICO i wynikających z nich żetonów, co mogłoby spowodować „zawieszenie”, jeśli badania wykażą zbyt duże ryzyko dla konsumentów. Już widoczne są presje wynikające z niepewnego i niepokojącego otoczenia regulacyjnego w Chinach dla projektów wydających tokeny cyfrowe. NEO, ekosystem uznany za odpowiednik chińskiego Ethereum, notuje spadek wartości po tym, jak firma napisała na swoim luźnym kanale, że nie będzie obsługiwać chińskich użytkowników. Wcześniej źródła medialne zgłaszały zagrożenia karą tak surową, jak śmierć za uczestnictwo i rozpowszechnianie niesankcjonowanych systemów pieniężnych, takich jak ICO. Również w Stanach Zjednoczonych Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawiesiła działalność kilku firm z powodu niezgodności opartych na tokenach i ostrzegła potencjalnych inwestorów o zachowanie szczególnej ostrożności.

• Zachowanie Bitcoina odbiega od reguły:

Od pierwszego dużego wzrostu, a następnie spadku związanego z giełdą Mt. Gox, Bitcoin został oznaczony jako bańka czekająca na wybuch. Ludzie porównywali wzrost do wielu różnych sytuacji kończących się załamaniem wartości, a zwłaszcza w kontekście boomu w latach dziewięćdziesiątych. Prawda jest jednak taka, że ​​Bitcoin ciągle łamie bariery, ponieważ osiągnął w tym tygodniu kolejny rekord. Tylko w tym roku Bitcoin wzrósł ponad 350 procent, gdy osiągnął kwotę 4.650 dolarów. Jednak dalej nie jest to cały rynek kryptowalut.

Cała gama rynkowa i kapitalizacja dla cyfrowych walut zbliża się do wzrostu o 800 procent w tym roku, ponieważ inne kryptowaluty doświadczają również ogromnych zysków, niektóre nawet wielokrotnie większych niż sam Bitcoin. Ripple pokazał w połowie roku, że jest najlepszym tego przykładem, ponieważ odnotował wzrost na poziomie 4.000 procent pod koniec drugiego kwartału tego roku.

Patrząc na wykres wzrostu sektorów, które doświadczały pęknięcia bańki od 1990 r., Bitcoin wzrasta i odbiega od tego wykresu, nie wykazując korelacji z bańką technologiczną, bańką na rynku nieruchomości lub bańką biotechnologiczną. Chociaż bańka „dot-com” miała podobieństwo do sposobu, w jaki Bitcoin przyciągał pieniądze, ponieważ ludzie po prostu próbowali dostosować się do jakiejkolwiek firmy internetowej, niezależnie od jej rentowności. Uważa się, że Bitcoin jest bardziej dojrzały i zaczął przyciągać tradycyjnych inwestorów. Wyznawcy cyfrowej monety, na przykład Dave Chapman z Octagon Strategy, twierdzą, że moment, w którym obecnie znajduje się Bitcoin, to właściwie punkt wyjścia, a cena może wkrótce osiągnąć 10.000 dolarów za jednostkę.

• Wzrost wartości kryptowalut:

Wzrost wartości rynku do blisko 166 mld dolarów z poziomu 90 mld na początku sierpnia stanowi wyjątkowy miesiąc dla kryptowalut. Do nagłego wzrostu przyczyniła się wspomniana popularność znaczników ICO. Względem 24. godzin wstecz, cena Bitcoina praktycznie nie uległa zmianie i wynosi 4.554 dolary. Sytuacja na giełdach wydaje się być bardzo spokojna. Biorąc pod uwagę tylko 10 największych kryptowalut – największy wzrost zanotowały IOTA: +4,5%, Ethereum: +3,5%, NEM: +3%.

Inwestycje w złoto w ciągu ostatnich 10. tygodni spadły o 30 mld dolarów, podczas gdy inwestycja w Bitcoina wzrosła o 71 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button