News

#43 Aktualności z dn. 31.08.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Kryptowaluty podbijają świat; Monero mniej legalne od Bitcoina; Rosja utworzy stowarzyszenie Blockchain; Izrael zwiększa kontrolę ICO; Złoty dzień na giełdach.

• Kryptowaluty podbijają świat:

Korzystanie z cyfrowych walut, takich jak Bitcoin, staje się coraz bardziej widoczne na całym świecie, ponieważ różne firmy z różnych branż coraz częściej przyjmują je jako formę płatności, a dodatkowo realizowane są ogromne transakcje globalne w bieżącym miesiącu. W rzeczywistości aktualną liczbę unikatowych i aktywnych użytkowników portfeli kryptowalut szacuje się na 2,9 mln – 5,8 mln, według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Cambridge .

Według szefa banków i usług finansowych Cognizant w Europie – Balajee’a Sethuramana – rosnąca liczba użytkowników walut cyfrowych na całym świecie oznacza, że ​​waluty te będą nam towarzyszyć wiele lat:

Ponieważ coraz więcej banków bada wpływ wirtualnych walut, jasne jest, że pozostaną z nami na długo. Ponadto pojawia się coraz więcej nabywców instytucjonalnych i też więcej firm chce akceptować kryptowaluty jako płatności.

Cena Bitcoina wzrosła do poziomu 4700 dolarów, z zaledwie kilku centów, znanych z 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy usłyszeliśmy o Bitcoinie. Kapitalizacja na rynku również stale rośnie – więcej informacji na temat aktualnego stanu na giełdzie, można znaleźć na dole strony.

Zwiększone bezpieczeństwo i prywatność oferowane przez wirtualne waluty w porównaniu z tradycyjnymi transakcjami, skłoniły kilka firm do zaakceptowania ich jako formy płatności. Wśród nich są to firmy sprzedające kosmetyki Lush, firma technologiczna Dell, Mayfair z siedzibą w Anglii czy Dadiani Fine Art, która stała się pierwszą w Wielkiej Brytanii luksusową galerią, akceptującą cyfrową walutę jako zapłatę za dzieła sztuki.

Zdecentralizowana natura kryptowalut oznacza, że ​​nie można jej zabrać ze sobą. W dobie niepewności gospodarczej i politycznej jest to poczucie bezpieczeństwa finansowego.

– stwierdził analityk finansowegy Imperial FX, Omar Mohammed.

• Monero mniej legalne od Bitcoina:

Amerykański urząd ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego stwierdził, że Bitcoin jest dziś „bardziej legalny”, ponieważ użytkownicy z DarkNetu coraz częściej rezygnują z tej waluty. Przemawiając w wywiadzie dla CNBC, jeden z urzędników wypowiedział się:

Myślę, że Bitcoin jest bardziej legalny niż ludzie sobie to często wyobrażają.

Kwestia anonimowości Bitcoina od dawna jest bardzo dyskusyjna, natomiast największy gigant przegrywa pod tym względem z bardziej ukrywającymi się kryptowalutami, takimi jak Monero. Do tej pory Stany Zjednoczone w dużej mierze starały się zniechęcać obywateli, opierając się o wysoce spekulatywny charakter i potencjał do utraty pieniędzy przez inwestorów Bitcoina. Teraz natomiast zaczynamy obserwować punkt zwrotny w tej kwestii i nie spodziewamy się już tego rodzaju ostrzeżeń.

Rosja utworzy stowarzyszenie Blockchain:

Rosyjski doradca internetowy Władimira Putina, ogłosił utworzenie Stowarzyszenia Blockchain, który da uczestnikom preferencyjne korzyści. W ramach spotkania zorganizowanego przez portal informacyjny DeCenter o kryptoksiążce, Herman Klimenko powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powstanie stowarzyszenie o nazwie RABIK:

Nowa organizacja połączy uczestników z rynku technologii Blockchain, górników, a także inwestorów wkładających fundusze do projektów Blockchain i kryptowalut.

Rosja jest obecnie w trakcie złożonego i sprzecznego procesu regulacyjnego dotyczącego kryptowalut. Pomimo faktu, że rząd aktywnie dążył do konkurencji z Chinami o dominację bitcoinowego górnictwa, wiceminister finansów Dmitrij Moiseev, powiedział w tym tygodniu, że planuje zakaz transakcji na giełdach, o czym pisaliśmy tutaj.

Nowe stowarzyszenie kontynuuje jednak tezę Moiseeva, że ​​tylko osoby „kwalifikowane” powinny mieć kontakt ze światowymi giełdami walut cyfrowych.

• Izrael zwiększa kontrolę ICO:

Rząd izraelski niedawno ogłosił, że za pośrednictwem izraelskiego organu ds. Papierów Wartościowych, podejmie on wyraźniejszą kontrolę ICO i będzie je regulować. Dyrektor Papierów Wartościowych, prof. Shmuel Hauser, ogłosił utworzenie komitetu mającego ocenić czy ICO należą do dotychczasowej definicji, ustanowionej przez rząd izraelski.

Ponadto komitetowi powierzono analizę reguł kryptoanalitycznych z innych krajów, aby ocenić legalność Bitcoina. Celem komisji jest stworzenie nowej polityki regulacyjnej, która zachęci do alternatywnych kanałów finansowania i innowacji technologicznych, a jednocześnie uchroni inwestorów przed nieuprawnionymi inwestycjami.

Udi Wertheimer, cyfrowy pracownik portfela, zwrócił uwagę na znaczną zmianę polityki przez Twittera:

Wygląda na to, że Coindesk i inni ominęli to: Izrael ogłosił, że zbada, czy żetony ICO to są papiery wartościowe.

Ogłoszenie Izraela może spowodować spore zagrożenie dla działań ICO, których w tym kraju powstało już wiele.

• Złoty dzień na giełdach:

 Dziś przygniatająca większość kryptowalut odnotowała wzrosty, łącznie z Bitcoinem, który przekroczył 4700 dolarów, notując tym samym wzrost o 3,3% w stosunku do poprzedniej doby. Bardzo dobry wynik zanotował Lisk, zwiększając swą wartość o 12,6%, o którym pisaliśmy przed dwoma dniami. Cena Ethereum podskoczyła o 1,4%, natomiast Litecoin o 7,7%. Jedną z największych porażek zanotowało Monaco, które po tym jak ogłoszono jednak brak współpracy z Visa, obniżyło wartość aż o 30,1%. Kapitalizacja rynkowa wynosi na ten moment 171,8 mld dolarów, co oznacza, że tylko od wczoraj, na rynek kryptowalut wpłynęło prawie 6 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button