News

#431 Newsy z dnia 23.09.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Argentyna masowo kupuje Bitcoiny; Badania wskazują na dominację Ethereum; Japonia i Afryka wykorzystają Blockchain do współpracy; Drobne wzrosty na giełdach.

• Argentyna masowo kupuje Bitcoiny:

Kryzys gospodarczy w Argentynie skłania inwestorów do kupowania Bitcoinów w celu ochrony ich bogactwa. Równolegle, aby zaspokoić rosnący popyt, pierwsze z 12. bankomatów BTC już zaczęło działać w centrum handlowym w Buenos Aires. Liczba sklepów akceptujących Bitcoina również stale rośnie.

W miarę spadku krajowej waluty, argentyńscy inwestorzy i zwykli ludzie wymieniają swoje peso na Bitcoiny. Ekonomista i matematyk, D.H. Taylor, pisze:

Argentyńczycy przenoszą się w dużych ilościach z peso, co powoduje, że Bitcoin staje się coraz bardziej stabilną walutą (…) Stabilność oferowana przez cyfrową walutę jest o wiele większa niż peso i Argentyńczycy chętnie nabywają Bitcoina.

Jeśli chodzi o dowody potwierdzające, Taylor odwołuje się do tabeli pokazującej tygodniowy wolumen zakupów Bitcoin w Argentynie:

Jeden z najbogatszych krajów Ameryki Łacińskiej, Argentyna, ponownie przechodzi poważny kryzys gospodarczy. W kwietniu 2018 r., peso zaczęło gwałtownie spadać w stosunku do dolara.

Większość ekonomistów zgadza się, że dewaluacja peso wynika z wątpliwości inwestorów co do zdolności rządu do powstrzymania nieubłaganej inflacji i do zminimalizowania skutków podwyżek stóp procentowych Fed, które umocniły dolara na całym świecie.

Obecnie stopa inflacji w Argentynie w ujęciu rok do roku, osiąga ponad 34%.

• Badania wskazują na dominację Ethereum:

Weiss Ratings, dostawca badań rynkowych i analiz giełdowych funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych, kryptowaluty, banków i firm ubezpieczeniowych, odważył się powiedzieć, że Ethereum wyprzedzi 50% udziału w rynku Bitcoina w ciągu najbliższych 5 lat.

Co więcej, dostawca badań odniósł się do pierwszej i najważniejszej kryptowaluty na świecie jako „jednomyślnego kucyka”, argumentując, że Ethereum ma lepszą technologię Blockchain, a limit jej zastosowania to „samo niebo”.

ETH ma obecnie wartość rynkową nieznacznie przewyższającą 25 mld dolarów. Od stycznia 2018 roku stracił on ponad 82% swojej wartości. Z drugiej strony, Bitcoin osiąga pułap na poziomie 116 mld dolarów, czyli około 61% mniej niż w styczniu.

Co więcej, Bitcoin zdominował rynek w pojedynkę, co stanowi ponad połowę całej jego kapitalizacji. Dominacja BTC wynosi obecnie 51%, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

• Japonia i Afryka wykorzystają Blockchain do współpracy:

BitPesa, cyfrowe rozwiązanie do zarządzania środkami pieniężnymi, które wykorzystuje Blockchain w celu obniżenia kosztów i zwiększenia szybkości płatności na rynkach granicznych, połączyło siły z SBI Remit, największym japońskim dostawcą usług przekazów pieniężnych, aby ułatwić Afrykanom kupowanie japońskich produktów.

Obie firmy wykorzystują technologię Blockchain, aby zmniejszyć tarcie, poprawić efektywność i interoperacyjność płatności transgranicznych między dwoma kontynentami. Partnerstwo wspomoże rozwój i współpracę Japonii i Afryki.

Dzięki partnerstwu, klient afrykański może lokować środki w lokalnej walucie bezpośrednio na lokalnym koncie bankowym BitPesa. Elizabeth Rossiello, założyciel i dyrektor generalny Nairobi oraz Bitpesa z Kenii, powiedziała:

Nasze opłaty są znacznie niższe niż opłaty większości banków. Ponadto transfer odbywa się znacznie szybciej niż dwa tygodnie, które zajęłoby większości banków.

• Drobne wzrosty na giełdach:

Niedziela na giełdach mija bardzo spokojnie, jak to zazwyczaj obserwujemy w ostatnim dniu tygodnia. Dzisiaj większość coinów zakreślamy na zielono, choć wzrosty nie są imponujące. W stosunku do ostatniej doby, cena Bitcoina zwiększyła się o 0,1%, Ethereum i Ripple o 1,5%, a Bitcoin Cash o 1,6%. Wśród 50. największych kryptowalut, zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął Stellar, który poprawia swoje notowania o 21,6%.

Kapitalizacja rynkowa od wczoraj wzrosła o 3 mld dolarów i wynosi na ten moment 225 mld dolarów.

źródło: ccn,com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button