News

#430 Newsy z dnia 22.09.2018

Z sobotnich wydarzeń: Stany Zjednoczone pracują nad środowiskiem prawnym; Największy dom maklerski w Brazylii wspiera kryptowaluty; Korea Południowa stara się wspierać firmy oparte na Blockchain; Na giełdach koniec euforii.

• Stany Zjednoczone pracują nad środowiskiem prawnym:

Tom Emmer (R-MN) planuje wprowadzenie trzech sekcji mających na celu wsparcie technologii Blockchain i kryptowalut, jak wynika z informacji prasowej opublikowanej wczoraj. Sekcje są zatytułowane następująco: „Rozwiązanie wspierające cyfrowe waluty i technologię Blockchain”, „Ustawa o clearingu Blockchain” oraz „Safe Harbor dla podatników z ustawą o widełkach podatkowych”.

Ustawodawstwo koncentruje się na wsparciu i rozwoju technologii Blockchain, a także na stworzeniu bezpiecznej przystani dla podatników dysponujących zasobami cyfrowymi. Skłoniłyby to rząd federalny do zapewnienia prostego środowiska prawnego i ograniczałyby grzywny wobec osób, które zgłaszają swoje zasoby cyfrowe – dopóki Urząd Skarbowy (IRS) nie przedstawi formalnych wskazówek dotyczących odpowiednich sposobów raportowania. Według Emmera podatnicy mogą przestrzegać prawa tylko wtedy, gdy prawo jest jasne. Przedstawiciel skomentował tę inicjatywę:

Stany Zjednoczone powinny nadać priorytet dla przyśpieszenia rozwoju technologii Blockchain i stworzyć środowisko, które umożliwi amerykańskiemu sektorowi prywatnemu przewodzenie w zakresie innowacji i dalszego wzrostu, dlatego właśnie wprowadzamy te sekcje.

Ponadto Emmer objął stanowisko współprzewodniczącego kongresowego Blockchain Caucus, platformy polegającej na współpracy branżowej i rządowej w celu zbadania implikacji technologii Blockchain i cyfrowych walut.

Na początku tego tygodnia prawodawcy ze Stanów Zjednoczonych wezwali IRS do wydawania wyjaśnień i kompleksowych wytycznych dotyczących „podatków kryptograficznych”. Ustawodawcy twierdzą, że podczas gdy IRS aktywnie przypominał podatnikom o karach za nieprzestrzeganie wytycznych, to brak wprowadzenia bardziej solidnych ram podatkowych poważnie utrudnia zdolność podatników do wywiązania się ze swoich zobowiązań.

• Największy dom maklerski w Brazylii wspiera kryptowaluty:

Największy dom maklerski w Brazylii wejdzie do przestrzeni kryptograficznej, uruchamiając w najbliższym czasie giełdę opartą na Bitcoinie (BTC) i Ethereum (ETH), poinformował Bloomberg.

Dyrektor generalny Grupo XP, Guilherme Benchimol, powiedział Bloombergowi, że w najbliższych miesiącach firma uruchomi giełdę o nazwie XDEX, zatrudniającą około czterdziestu pracowników. Grupo XP to największa grupa finansowa w Brazylii, obejmująca spółki o różnych modelach biznesowych.

XP podobno wyznaczył cel, aby do roku 2020 dysponować 1 bilionem reali dolarów (245 miliardów dolarów). Ponadto uruchomi bank w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Benchimol zauważył, że firma jest popychana do rozwoju biznesu związanego z krypto dzięki popularności kryptowalut wśród inwestorów. 3 miliony Brazylijczyków „ma ekspozycję” na Bitcoinie.

Na początku tego tygodnia Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej Brazylii (CADE) rozpoczęła sondę na temat sześciu głównych banków dotyczących domniemanych praktyk w przestrzeni kryptograficznej. Według raportu CADE, główne banki narzucają ograniczenia, a nawet zabraniają dostępu do systemu finansowego za pośrednictwem brokerów kryptowalutowych.

• Korea Południowa stara się wspierać firmy oparte na Blockchain:

Koreańskie Ministerstwo Nauki i Technologii Komunikacji (MSICT) obiecało dalsze wsparcie w celu ułatwienia rozwoju krajowego przemysłu Blockchain.

Drugi minister nauki i ICT, Min Won-ki, odbył spotkanie ze startupami typu Blockchain w ramach starań rządu o nawiązanie kontaktu z organizacjami zajmującymi się w tym, co nazwano 10. kluczowymi sektorami ICT czwartej rewolucji przemysłowej.

Program spotkania został poświęcony pilotażowym projektom opartym na Blockchain zainicjowanym przez rząd w celu wzmocnienia rynku Blockchain i poprawy usług publicznych dzięki inwestycji w wysokości 3,7 miliona dolarów. Uczestnicy dokonali przeglądu wdrożenia technologii Blockchain w odprawie celnej i transakcjach dotyczących nieruchomości. Min powiedział:

Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma znaczącej luki technologicznej pomiędzy Koreą Południową a innymi krajami, jest to dobra okazja dla Korei Południowej do przewodzenia w tej branży. Rząd będzie aktywnie wspierał krajowe firmy, aby pomóc im w prowadzeniu globalnego rynku Blockchain.

Rząd Korei Południowej zakazał wszelkiego rodzaju ofert początkowych monet (ICO) i nie opracował na razie odpowiedniej polityki – chociaż kraj ten znany jest z proaktywnego podejścia do adopcji Blockchain.
Na początku września partnerstwo zainicjowane przez MSICT rozpoczęło sześciomiesięczny kurs szkoleniowy, mający na celu przekształcenie czterdziestu dwóch kandydatów w „specjalistów Blockchain”, mających na celu zwiększenie dostępności wykwalifikowanych specjalistów w rozwijającej się gospodarce Blockchain w Korei Południowej.

• Na giełdach koniec euforii:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut uspokoił się, względem poprzedniej doby. Cena Bitcoina nieznacznie się zmieniła; spadła o 0,6%, a cena jednostki wynosi 6.670 dolarów. Spośród pierwszej dziesiątki największych kryptowlaut, Ethereum zanotował największy wzrost, 5,2%, a Stellar największy spadek ceny, 6,3%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 19,1 mld dolarów, a kapitalizacja rynkowa wszystkich projektów  wynosi 222,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button