News

#432 Newsy z dnia 24.09.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Juventus F.C. wydaje własny token; Francja wykonuje krok w kierunku regulacji kryptowalut; Technologia Blockchain użyta do udzielenia kredytu hipotecznego; Australijski organ regulacyjny upolował 5 podejrzanych ICO; Na giełdach korekty.

Juventus F.C. wydaje własny token:

Jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie uruchamia własny token kryptograficzny, który ma zwiększyć liczbę fanów, oraz ułatwić komunikację.

Włoski klub piłkarski Juventus, którego Cristiano Ronaldo jest aktualnym członkiem, współpracuje z Socios.com, aby wydać „Juventus Official Fan Token”. Zgodnie z informacją prasową, token zostanie początkowo rozprowadzony poprzez „Fan Token Offering (FTO)”.

Drużyna, która posiada jedną z największych grup fanów i ogromną obecność w mediach społecznościowych twierdzi, że chce, aby Fan Token jeszcze bardziej rozszerzył to grono i pozwolił kibicom spoza Europy na bardziej bezpośrednie doświadczenie. Token pozwoli fanom głosować przy użyciu nadchodzącej aplikacji mobilnej. Dzięki platformie fani będą mogli wypełniać karty do głosowania Juventusu, co pozwoli „usłyszeć głos kibiców i stworzyć emocjonalny związek między klubem a jego fanami” – mówi klub. Fan Token Offering, które, jak się domyślamy, nie będzie niczym się różnić od ICO – ma zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2019 r.

W klubie zawsze jesteśmy bardzo ostrożni i aktywni w stosunku do innowacji i nowych technologii. Wierzymy, że razem z Socios.com możemy zaoferować naszym fanom z całego świata nowe możliwości do zaangażowania się w swój ulubiony klub.

– mówi Giorgio Ricci, co-chief revenue officer Juventusu.

Informacja ta pojawiła się po niedawnej fali wśród klubów piłkarskich, które zwracają się do technologii Blockchain, aby spróbować nawiązać współpracę z fanami.

Zaledwie dwa tygodnie temu, najlepsza drużyna ligi francuskiej, Paris Saint-Germain, ujawniła plany wydania własnej kryptowaluty jako sposobu na zachęcenie fanów z całego świata do uczestnictwa w życiu klubu. Projekt ten jest również prowadzony we współpracy z Socios za pośrednictwem podobnej oferty Fan Token Offering.

Francja wykonuje krok w kierunku regulacji kryptowalut:

Według lokalnej agencji informacyjnej LesEcho.fr, francuski rząd planuje stworzyć ramy prawne dla wszystkich dostawców „cyfrowych aktywów”.

Źródła podają, iż trzech członków partii prezydenta Emmanuela Macrona, La République En Marche (LREM), zaproponowało poprawkę do francuskiego prawa regulującą wszystkich dostawców usług w branży kryptograficznej. Zgromadzenie Narodowe ma podobno porozmawiać o tej zmianie jeszcze przed końcem września.

Poprawka, zgłoszona przez posłów LREM Valerię Faure-Muntian, Christine Hennion i Eric Bothorel, ma na celu poszerzenie istniejących ram prawnych, aby wszystkim uczestnikom rynku kryptograficznego umożliwić uzyskanie zgody głównego organu regulującego rynek akcji we Francji, Autorité des Marchés Financiers (AMF).

Każdy podmiot będzie mógł o to poprosić. Jasnym jest, że uzyskanie tej licencji będzie gwarancją wiarygodności i powagi.

– pisze LesEcho.fr.

W lipcu Jean-Pierre Landau, urzędnik państwowy i naukowiec, opublikował raport stwierdzający, że nie należy nadmiernie regulować kryptowalut, a na początku tego miesiąca AMF otrzymał uprawnienia do udzielania licencji spółkom związanym z wstępnymi ofertami monetrnymi w celu przyciągnięcia inwestorów z całego świata.

Technologia Blockchain użyta do udzielenia kredytu hipotecznego:

Rosyjska spółka zależna Raiffeisen Bank International wydała elektroniczny kredyt hipoteczny za pomocą platformy Blockchain Masterchain, podaje lokalny dziennik gospodarczy Kommersant.

Dokument zawierający dane stron transakcji, wysokość kredytu, czas jego trwania oraz zakupioną nieruchomość został opublikowany w zdecentralizowanym systemie depozytowym (DDS). DDS opiera się na Masterchain – rosyjskiej sieci do przekazywania cennych danych za pośrednictwem technologii Blockchain – jest rozwijany od 2016 r. przez grupę dużych lokalnych banków prowadzonych przez Centralny Bank Rosji.

Według Andreya Popova, dyrektora departamentu IT Raiffeisen Russia, dokument zweryfikowany podpisem elektronicznym jest wysyłany do Rosreestr – rosyjskiej agencji państwowej zbierającej dane o nieruchomościach – gdzie jest sprawdzany.  Po weryfikacji „token kredytu hipotecznego” trafia do magazynu plików, którym w tym przypadku jest bank Raiffeisen. 

E-hipoteka Raiffeisen jest pierwszą na rynku rosyjskim, zauważa Kommersant.

Sam Rosreestr nie był do tej pory związany z platformą Masterchain, jednak trwają negocjacje mające na celu wprowadzenie regulatora państwowego w Blockchain. Podłączenie regulatora państwowego do platformy może przyspieszyć proces uzyskiwania danych dotyczących spłaty kredytu hipotecznego i zamknięcia transakcji bez osób trzecich.

Dla Raiffeisen, drugim krokiem w stosowaniu Blockchainu do nieruchomości, jest wykorzystanie tej technologii do kupowania oraz sprzedawania kontraktów i innych transakcji dotyczących nieruchomości. Jednak fakt, iż Rosreestr pozostaje poza platformą Masterchain, utrudnia jego rozwój.

Kommersant dowiedział się również, że dwa duże, nienazwane rosyjskie banki są zaangażowane w system DDS i planują emisję e-hipotek jeszcze w tym roku.

Australijski organ regulacyjny upolował 5 podejrzanych ICO:

Australijska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) podała, że od kwietnia tego roku wstrzymała pięć wstępnych ofert monetarnych (ICO).

W oświadczeniu Komisja wskazała, że niektóre z tych projektów, zostaną poddane restrukturyzacji w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi wymogami prawnymi. Jest to godne uwagi oświadczenie australijskiego głównego regulatora rynku papierów wartościowych, sygnalizujące, że jest on otwarty na niektóre ICO.

ASIC podejmie dalsze działania w odniesieniu do jednego ukończonego ICO.

– podała agencja, nie oferując dalszych szczegółów.

Działania tego rodzaju zostały uwydatnione na początku tego roku kiedy ASIC poinformowała, że skontaktowała się z emitentami ICO i zatrzymała tych, których uznała za nieuczciwych wobec inwestorów. Komisarz John Price powiedział wówczas, że ci, którzy poszukują inwestorów do swoich sprzedaży tokenów mają swoje zobowiązania.

Inne części rządu australijskiego również angażują się w tę technologię. W sierpniu, Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO) powiedział, że jej dział badawczy współpracuje z IBM w celu opracowania „narodowego Blockchainu”, z którego firmy mogłyby korzystać przy przeprowadzaniu transakcji.

Na giełdach korekty:

Po upływie doby na giełdach dominuje kolor czerwony. Wszystkie 10 największych walut w rankingu Coinmarketcap notują spadki, a największe widzimy przy XRP oraz Stellar, które zmniejszyły swoją wartość o 7,1% i 6,7%. Bitcoin notuje spadek o 1,1%, Ethereum o 3,1% a Bitcoin Cash o 3,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o  6 mld dolarów i wynosi obecnie 219 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.3 mld dolarów.

źródło: coindesk,com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button