News

#438 Newsy z dnia 30.09.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Dwóch oszustów usłyszało zarzuty za podszywanie się pod CFTC; Ripple na czele grupy lobbingowej; Bank Rezerw Indii zaprzecza utworzeniu „jednostki Blockchain”; Kolejny leniwy dzień na giełdach.

Dwóch oszustów usłyszało zarzuty za podszywanie się pod CFTC:

Komisja Kontraktów Terminowych (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) wniosła oskarżenia przeciwko dwóm osobom za rzekome próby popełnienia kradzieży Bitcoinów.

Organ regulacyjny ogłosił w piątek, że oskarża dwie osoby używające nazwisk Morgan Hunt i Kim Hecroft o „oszukańcze nagabywanie, podszywanie się pod śledczego CFTC i fałszowanie dokumentów CFTC” w ramach złożonego planu mającego na celu przekonanie inwestorów kryptowalut do zapłacenia fałszywego podatku w Bitcoinie.

Według informacji prasowej, Hunt, który twierdzi, że jest z Arlington w Teksasie oraz Hecroft, który twierdzi, że pochodzi z Baltimore w stanie Maryland, byli „zaangażowani w oszukańczą procedurę pozyskiwania Bitcoinów od członków społeczeństwa”.

Co więcej, obaj zrobili to poprzez fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia, które obejmują podszywanie się pod śledczego CFTC, sfałszowanie dokumentów z oficjalną pieczęcią CFTC i powołanie się na nazwisko głównego radcy CFTC. Parze udało się oszukać przynajmniej dwóch klientów, a przynajmniej jedna z tych ofiar została przekonana do wysłania Bitcoinów.

Dyrektor wykonawczy CFTC, James McDonald, powiedział w oświadczeniu, że zwiększenie świadomości społecznej na temat zaangażowania CFTC w działania regulacyjne na wirtualnych rynkach walutowych niestety dostarczyło oszustom nowych możliwości.

Zgodnie z zarzutami zawartymi w oskarżeniu pozwani próbowali wykorzystać zaufanie publiczne do CFTC poprzez sfałszowanie dokumentów, które miały stanowić oficjalne memoranda CFTC wymagające zapłaty podatku od rachunku kryptowalut. CFTC nie pobiera podatków. CFTC chroni przed oszustami, którzy próbują wykorzystać reputację CFTC w celu oszukiwania klientów i podejmie szybkie działania przeciwko takim nadużyciom.

– dodał.

Ripple na czele grupy lobbingowej:

Business Standard informuje, że Ripple stoi na czele kilku organizacji, które tworzą grupę lobbingową w Waszyngtonie.

Grupa nazwana Securing America’s Internet of Value Coalition (SAIV), obejmuje, oprócz Ripple, Fundację RippleWorks, Coil – firmę opracowującą rozwiązania do płatności cyfrowych, Hard Yaka – firmę inwestycyjną zajmującą się cyfrowymi aktywami i PolySign – firmę, która chce zostać krypto-depozytariuszem.

Startupy mają nadzieję wpłynąć na regulację kryptografii w czasie, gdy „politycy w Kongresie i agencjach rządowych analizują tę nową technologię i zmagają się z reżimem regulacyjnym, który musi zostać zaktualizowany aby spełnić potrzeby tej globalnej transformacji finansowej”, podaje komunikat prasowy SAIV.

SAIV będzie dążyć do promowania „wizji sprawiedliwego i słusznego Internetu Wartości”, standardowych i spójnych zasad dla wszystkich głównych protokołów, wyjaśnienia zasad depozytariusza oraz sprawiedliwych i słusznych przepisów IRS dotyczących zysków kapitałowych, aktywów i dotacji na cele charytatywne.

W tym celu koalicja zatrudniła firmę lobbingową Klein/Johnson Group. Warto zauważyć, że firma za swoje usługi będzie otrzymywać 25.000 dolarów miesięcznie, a także 10.000 XRP.

Płacenie lobbystom za pomocą tokenów daje pewną przewagę, powiedział Chris Larsen, prezes firmy Ripple.

Daje im to trochę korzyści i daje im pewne ryzyko. Mam nadzieję, że da im to przedsmak branży […].

– powiedział.

Przyznał, że lobbing w sprawie problemów związanych z kryptografią nie jest obecnie łatwy, jednak Waszyngton wykazuje duże zainteresowanie.

Bank Rezerw Indii zaprzecza utworzeniu „jednostki Blockchain”:

Bank Rezerw Indii (RBI) zaprzeczył formalnemu utworzeniu jednostki do badań nad sztuczną inteligencją i technologią Blockchain.

Wyjaśnienie to jest następstwem dochodzenia prowadzonego przez Coin Crunch India. Pojawia się kilka tygodni po tym, jak zaczęły krążyć pogłoski mówiące, że bank centralny miał założyć domniemaną jednostkę aby badać i ewentualnie opracowywać przepisy dla nowych technologii. W artykule na temat rzekomego stworzenia jednostki, Economic Times przytoczył dwa anonimowe źródła, które były „zaznajomione z planami banku centralnego”.

Jednak Naimish Sanghvi, założyciel Coin Crunch India, złożył Right To Information (RTI), by potwierdzić informacje podane w artykule i uzyskać więcej informacji na temat nowej jednostki. W odpowiedzi RBI pisze:

Nie istnieje nowa jednostka utworzona formalnie w RBI w celach (Blockchain, Crypto i AI) wspomnianych w zapytaniu RTI.

Tak więc, podczas gdy RBI utworzyło jednostkę do „badania i dostarczania wskazówek na temat celowości i możliwości wprowadzenia waluty cyfrowej banku centralnego”, wydaje się, że jego stanowisko dotyczące korzystania z krypto w ogólniejszym znaczeniu wcale nie stało się bardziej przychylne.

Kolejny leniwy dzień na giełdach:

Miniona doba na rynkach upłynęła spokojnie, ceny walut nie notują znacznych zmian. W top 10 Coinmarketcap, największy ruch widzimy przy XRP, którego wartość wzrosła o 3,8%. Bitcoin notuje wzrost o 0,5% a Ethereum o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 223.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.8 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button