News

#439 Newsy z dnia 01.10.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Blockchain wkracza do branży energii jądrowej; Kryptowaluty wychwalone na zgromadzeniu ONZ; Czołowy Chiński magazyn promuje korzystanie z Bitcoina; Zdecentralizowana giełda StellarX rozpoczyna działalność; Giełdy nieznacznie w dół.

Blockchain wkracza do branży energii jądrowej:

Według Evgeniya Abakumova, szefa działu informatyki rosyjskiej korporacji zajmującej się energią jądrową –  Rosatom, firma aktualnie opracowuje zaawansowane technologie cyfrowe, takie jak Blockchain.

Abakumov mówi, iż Rosatom zamierza skupić się na trzech obszarach nowych technologii, a mianowicie Blockchain, sztucznej inteligencji i Internecie rzeczy (Internet of Things – IoT).

Dążymy do integracji technologii 4.0 na szerszą skalę: IoT, SI, Blockchain i inne mają na celu zwiększenie wydajności procesu produkcyjnego. 

– powiedział szef działu informatycznego Rosatom.

Abakumov oświadczył również, że Rosatom szuka nowych talentów w trzech wyżej wymienionych dziedzinach.

Oficjalne rosyjskie instytucje są szeroko zainteresowane technologiami związanymi z kryptografią. Na przykład rosyjski państwowy fundusz emerytalny – największa w kraju służba społeczna – ujawnił, że tego lata planuje wprowadzić Blockchain i inteligentne kontrakty w stosunkach pracy.

W minionym miesiącu rosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców, w skład którego weszli wysokiej rangi rosyjscy menedżerowie z listy miliarderów Forbesa, podobno wziął udział w tworzeniu alternatywnego projektu ustawy o kryptografii w tym kraju.

Projekt regulacji kryptowalut w Rosji, który jest opracowywany od stycznia 2018 r. i nie został jeszcze przyjęty,  według niektórych ekspertów jest rozczarowujący.

Kryptowaluty wychwalone na zgromadzeniu ONZ:

Premier Malty, Joseph Muscat, wykorzystał swoją możliwość przemówienia w ONZ aby wypowiedzieć się na temat potencjału Blockchain i kryptowalut, nazywając je nieuniknioną częścią cyfrowej przyszłości.

W przemówieniu podczas ogólnej debaty na 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Muscat poruszył temat planu Malty, aby utworzyć „wyspę Blockchain”. Powiedział, że jego naród jest pierwszą jurysdykcją na świecie regulującą technologię, która „wcześniej istniała w próżni prawnej”.

W czerwcu parlament Malty przyjął trzy projekty ustaw dotyczących kryptowalut, technologii Blockchain i technologii rozproszonego rejestru (DLT). Od tego czasu wiele firm koncentrujących się na kryptowalutach – w tym giełda Binance – przeniosły działalność na wyspę, a niektóre zgodziły się na współpracę z giełdą Malty.

W swoim przemówieniu, które wcześniej poruszało kwestie takie jak imigracja, Muscat nadal optymistycznie wyrażał się o technologii.

Blockchain czyni z kryptowalut nieuchronną przyszłość pieniędzy – bardziej przejrzystą, ponieważ pomaga odróżniać dobre firmy od złych firm.

– mówi.

Podsumowując premier stwierdził, iż technologia rozproszonego rejestru ma również potencjał, aby dać pacjentom „prawdziwą własność” ich dokumentacji medycznej, umożliwia sprawdzenie, czy pomoc humanitarna dociera do zamierzonego celu i pomaga zwiększyć jawność korporacji i rządów.

Czołowy Chiński magazyn promuje korzystanie z Bitcoina:  

Zgodnie z doniesieniami Guangming, Beijing Sci-Tech Report (BSTR), najstarsza publikacja medialna Chin poświęcona branży technologicznej ogłosiła, że rozpocznie oferowanie płatnej subskrypcji za pomocą Bitcoina.

Od kiedy presja rządu wymusiła na giełdach kryptowalutowych i ICO wstrzymanie operacji w przeciągu ostatniego roku, w Chinach jest to wyraźnie rzadkie zjawisko. BSTR twierdzi, że poprzez praktyczne działania chce promować Blockchain i korzystanie z kryptowalut. Oferowany produkt to roczna prenumerata magazynu „Tech Life”, który kosztuje 0,01 BTC (około 65 dolarów).

Subskrybenci mogą wpłacać opłaty za subskrypcje na konkretny Bitcoinowy adres gazety, aby wykupić subskrypcję. 

– potwierdza Guangming.

Chińskie władze nadal ograniczają działalność handlową i promocyjną związaną z kryptografią, jednak posiadanie i inwestowanie w kryptowaluty nie jest oficjalnie nielegalne.

Chiński komentator wiadomości kryptowalutowych, cnLedger, odpowiadając na zapytania o BSTR w mediach społecznościowych podkreślił fakt, że oferując Bitcoinową subskrypcję, publikacja nie złamała prawa.

Posiadanie i inwestowanie w krypto nie jest zabronione. W przeciwnym razie Jihan Wu, dyrektor generalny Bitmaina i Leon Li, dyrektor generalny Huobi byliby jednymi z pierwszych, którzy dostaną grzywnę / zostaną złapani. Tysiące, jeśli nie miliony osób zostałoby już aresztowanych (duża ilość transakcji OTC).

Zdecentralizowana giełda StellarX rozpoczyna działalność:

StellarX – bazująca na Stellar, nie pobierająca opłat, zdecentralizowana giełda kryptograficzna, opuściła fazę beta i została w pełni uruchomiona. Premiera została ogłoszona na blogu Interstellar, firmy stojącej za platformą.

Giełda, pierwotnie ogłoszona w lipcu tego roku, opiera się o uniwersalny rynek Stellar, który jest protokołem typu open-source do transferów krypto-fiat. Kryptowaluta Stellar, XLM, jest obecnie szósta pod względem wielkości, przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4.8 mld dolarów, według CoinMarketCap.

Zgodnie z najnowszym komunikatem prasowym, StellarX umożliwia użytkownikom zdeponowanie dolarów amerykańskich bezpośrednio z konta bankowego w Stanach Zjednoczonych. Giełda ujawniła także swoje plany dodania cyfrowych wersji innych rodzajów aktywów, takich jak obligacje, akcje, nieruchomości i towary.

Porównując się z Robinhood – czołowym usługodawcą finansowym z USA, który rozpoczął oferowanie darmowych transakcji kryptograficznych w lutym tego roku – StellarX podkreślił, że korzystanie z jego platformy użytkowników nie kosztuje nic.

Na początku września firma Robinhood ujawniła plany przeprowadzenia wstępnej oferty publicznej (IPO), twierdząc, że jest ona przedmiotem audytów przeprowadzanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Urząd Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA), co ma na celu zapewnienie pełnej zgodności z przepisami.

Giełdy nieznacznie w dół:

Po 24 godzinach na giełdach obserwujemy znaczną przewagę koloru czerwonego, spadki nie są jednak dotkliwe. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,8%, Ethereum o 2,4%, Bitcoina Cash o 0,9% a EOS o 2,5%. Wyjątkiem okazał się Ripple, którego spadek wynosi 6,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 220.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14.6 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button