News

#440 Newsy z dnia 02.10.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Blockchain znajduje zastosowanie przy brexicie; Google utrudnia przeprowadzanie cryptojackingu; Bill Clinton wypowiada się o regulacjach Blockchain; Największa firma VC Korei Płd. inwestuje w Blockchain; Dzień na giełdach mija spokojnie.

Blockchain znajduje zastosowanie przy brexicie: 

Według doniesień The Irish Times, Brytyjski minister finansów Philip Hammond powiedział, że problem handlu przez irlandzką granicę, który pojawi się po tym jak Wielka Brytania opuści Unię Europejską, może zostać rozwiązany poprzez wdrożenie technologii Blockchain.

Hammond zapytany na konferencji partii Tory w Birmingham o sposób w jaki rząd planuje osiągnąć bezkompromisowy handel po brexicie zapewniał, że:

Istnieje technologia, która staje się dostępna […] Nie twierdzę, że jestem ekspertem w tej dziedzinie jednak najbardziej oczywistą technologią jest Blockchain.

W kwestii przyszłości irlandzkiej granicy, Zjednoczone Królestwo i Unia Europejska zgodziły się na pozostawienie granicy między Irlandią Północną a Republiką Irlandii otwartą. Strony jednak nadal pracują nad tym jak sprawić, aby stało się to rzeczywistością.

Zjednoczone Królestwo zamierza opuścić Unię celną UE, co wymagałoby kontroli granicznej między Irlandią Północną, częścią Zjednoczonego Królestwa, a Republiką Irlandii, która pozostanie w UE. Londyn zaproponował podpisanie kompleksowej umowy o wolnym handlu, zawierałaby ona jednak zasady identyfikacji krajów pochodzenia produktów w celu zapewnienia zgodności, zauważa Forbes.

Wdrożenie Blockchain może być narzędziem do rozwiązania problemu irlandzkiej granicy, ponieważ technologia ta umożliwia rejestrowanie ruchu produktów w sposób przejrzysty i nie poddający się zmianom.

Google utrudnia przeprowadzanie cryptojackingu:

Nowe restrykcje wprowadzone przez Google dotyczące rozszerzeń Chrome Web Store prawdopodobnie wpłyną na osoby stosujące cryptojacking.

W poście na blogu Google potwierdził, że od tej pory rozszerzenia Chrome przesłane do sklepu internetowego będą niedozwolone, jeśli zawierają „zaciemniony” kod. Poza powiązaniem z kwestią bezpieczeństwa, zaciemniony kod, który w poście opisany jest jako „używany głównie do ukrywania funkcjonalności kodu”, zwiększa złożoność procesu sprawdzania i zatwierdzania rozszerzeń.

Cryptojackerzy polegają na potajemnym umieszczaniu szkodliwego oprogramowania w skryptach, co pozwala im wydobywać kryptowaluty bez wiedzy osoby poszkodowanej. W maju Radware, firma ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, zgłosiła kilka złośliwych rozszerzeń do miningu kryptograficznego, które „wstrzyknęły krótki, zaciemniony złośliwy skrypt” w celu obejścia procesu weryfikacji poprawności rozszerzeń Google.

Istniejące rozszerzenia z zaciemnionym kodem mogą nadal przesyłać aktualizacje w ciągu najbliższych 90 dni, ale zostaną usunięte z Chrome Web Store na początku stycznia, jeśli nie będą zgodne. Obecnie ponad 70% złośliwych i naruszających zasady rozszerzeń, które blokujemy w Chrome Web Store, zawiera zaciemniony kod.

– czytamy w poście Google.

Podczas gdy Google nie odnosi się konkretnie do jakichkolwiek rozszerzeń, decyzja firmy pojawia się kiedy o doniesieniach o wykorzystywaniu aplikacji, rozszerzeń i innych, w celu wydobywania kryptowalut słyszymy coraz częściej. W 2018 r. odnotowano niemal 500-procentowy wzrost liczby zgłoszeń infekcji złośliwym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut.

Techniki zaciemniania również wiążą się z ogromnymi kosztami wydajności, takimi jak wolniejsza praca i zwiększone ślady plików i pamięci.

– dodaje Google.

Bill Clinton wypowiada się o regulacjach Blockchain:

Były prezydent USA Bill Clinton wystąpił na konferencji poświęconej kryptowalutom, aby przekazać słowa ostrzeżenia dla prawodawców, którzy chcą uregulować to, co określa jako obiecujący postęp technologiczny.

Na scenie podczas konferencji Ripple’s Swell w San Francisco, do Clintona dołączył Gene Sperling, były doradca Białego Domu zasiadający obecnie w zarządzie Ripple. Clinton – który był prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001 – podczas tego wydarzenia był głównym mówcą.

W ostatnich miesiącach firma z entuzjazmem wkracza do kręgów establishmentu. Zaledwie kilka dni temu donoszono, że Ripple wspólnie z kilkoma innymi firmami, stworzyli Securing America’s Internet of Value Coalition (SAIV), grupę poparcia, która częściowo opłaci swoją firmę lobbingową w XRP.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi ze Sperlingiem Clinton poruszył wiele tematów, takich jak wyzwania cyberbezpieczeństwa, przed którymi stoi rząd USA. Omówił także tematy wykraczające poza tematykę konferencji w dziedzinie technologii finansowej, w tym prawa dotyczące broni, polityki zagranicznej i swoją ostatnio opublikowaną powieść.

Jednak chyba najbardziej istotna dla odbiorców w Swell była wypowiedź Clintona na temat „dysproporcji w dostępie” do nowych, rozwijających się technologii, takich jak Blockchain, w której porównał obecną sytuację do rozwiązań handlu elektronicznego pod koniec lat 90.

Im bardziej będą rozwijane nowe technologie, takie jak Blockchain … Technologie SI, technologie robotyczne … tym bardziej odczuwalne będą różnice w dostępie.

– stwierdził.

Przyznał także, że nowe technologie mogą być nadużywane, wskazując na obawy, że terroryści lub inni przestępcy mogą używać kryptowalut do prania pieniędzy. Odnosząc się do podobnych problemów w stosunku do technologii takich jak GPS (Global Positioning System), Clinton zauważył, że trzeba starać się zidentyfikować wady w sposób inteligentny, i że nie można zastosować starego reżimu regulacyjnego do nowej technologii.

Trzeba skończyć z zabijaniem kury, która złożyła złote jaja.

– dodał.

Największa firma VC Korei Płd. inwestuje w Blockchain:

Największa firma typu venture capital Korei Południowej, Korea Investment Partners (KIP), inwestuje w swój pierwszy startup Blockchain – TEMCO.

KIP znana jest z inwestycji w wysokiej klasy firmy, w tym w Naver – największą wyszukiwarkę w Korei, a także właściciela popularnej japońskiej aplikacji do przesyłania wiadomości LINE i koreańskiego giganta Kakao, pośród innych. Zarówno LINE, jak i Kakao dokonały wielu inwazji w przestrzeń kryptograficzną, przy czym ta pierwsza uruchomiła własny token kryptograficzny i giełdę, a ta druga ustanowiła własną filię Blockchain.

Zgodnie z oficjalną stroną internetową firmy, TEMCO specjalizuje się w rozwiązaniach do zarządzania łańcuchem dostaw, które wykorzystują inteligentne kontrakty na publicznych Blockchain, aby pomóc przedsiębiorstwom w bezpiecznym śledzeniu produktów w sposób umożliwiający ich audyt, od dystrybucji po ewentualną konsumpcję. Startup podobno uruchomi przedsprzedaż tokenów w listopadzie 2018 r.

Wsparcie wstępnej oferty monetarnej (ICO) przez KIP ma miejsce na około miesiąc po tym, jak koreański wydział korporacji venture capital kontrowersyjnie postanowił umieścić biznesy związane z kryptografią do tej samej kategorii, w której znajdują się organizacje zajmujące się barami i klubami nocnymi – odmawiając w ten sposób przedsiębiorstwom szerokiego zakresu korzyści, w tym ulg podatkowych.

Mimo wszystko Korea pozostaje główną postacią w przestrzeni kryptografii, podobno mając trzeci co do wielkości rynek giełdy kryptograficznej na świecie po Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Wiosną tego roku południowokoreański rząd ujawnił pozytywną reorientację krajowego prawa dotyczącego krypto i Blockchain, dając do zrozumienia, że planuje ponownie sprawić by krajowe ICO były legalne.

Dzień na giełdach mija spokojnie:

Miniony dzień na giełdach po raz kolejny mija bez znaczących zmian. Większość kryptowalut z top 10 notuje spadek nie przekraczający 1% – Bitcoin o 0,4%, Ethereum o 0,7% a Ripple o 0,3%. Najgorzej z czołówki sprawował się Stellar, którego wartość spadła o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.4 mld dolara i wynosi obecnie 219.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.2 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button