News

#446 Newsy z dnia 08.10.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Binance przekazuje wszystkie opłaty za notowanie na cele charytatywne; TRON 200x szybszy od Ethereum?; Obywatele Wenezueli zmuszeni do opłacania paszportów w Petro; 3.5 roku więzienia za kradzież prądu ze stacji kolejowej; Giełdy na zielono. 

Binance przekazuje wszystkie opłaty za notowanie na cele charytatywne:

W najnowszym ogłoszeniu dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut Binance powiedział, iż ma nadzieję, że inni podążą za jego decyzją o przekazaniu wszystkich opłat za notowanie na cele charytatywne.

Binance nie czeka z realizacją pomysłu – według ogłoszenia decyzja wchodzi w życie „natychmiast”. Giełda nie tylko wpłaci wszystkie takie opłaty na cele charytatywne dla „większego dobra”, ale także pozwoli developerom na wskazanie kwoty, którą wpłacą nie wymagając minimalnej opłaty.

Binance będzie nadal używać tego samego wysokiego standardu w procesie przeglądu. Duża darowizna nie gwarantuje ani nie wpływa w żaden sposób na wynik naszego procesu weryfikacji.

– czytamy w ogłoszeniu.

Potwierdzając te wiadomości na Twitterze, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zakończył okres kontrowersji wokół Binance, kiedy to źródła branżowe i użytkownicy krytykowali platformę za rzekomo wygórowane opłaty, którymi obciążają deweloperów za notowanie altcoinów.

W sierpniu Christopher Franko, twórca platformy Blockchain Expanse, przesłał do mediów społecznościowych coś, co zdawało się pokazywać przedstawiciela Binance proszącego o 400 Bitcoinów (2,6 mln dolarów), za notowanie jego wewnętrznego tokena.

Podczas gdy Zhao twierdził, iż materiał jest fałszywy argumentował, że jakość aktywu jest brana pod uwagę w procesie notowania, unikając szczegółów na temat tajemniczej struktury opłat za notowanie na Binance.

Nie notujemy shitcoinów, nawet jeśli płacą 400 lub 4.000 Bitcoinów. Pytanie nie brzmi „ile Binance pobiera za notowanie?”, ale „czy moja moneta jest wystarczająco dobra?” To nie opłata, to twój projekt! Skoncentruj się na własnym projekcie!

– napisał Zhao po skardze Franko, zauważając, że giełda notowała kilka ważnych aktywów bez pobierania opłaty.

Przypominamy, iż giełda Binance obslugiwana jest przez Autoinvestor.io, który nieustannie się rozwija i umożliwia automatyczne tworzenie oraz wycofywanie zleceń kupna i sprzedaży. Każdy zainteresowany ma możliwość skorzystania z 7-dniowego okresu próbnego za symboliczną złotówkę.

TRON 200x szybszy od Ethereum?:

Token TRON, TRX, podskoczył dziś o prawie 8 procent po tym, jak prezes Justin Sun oświadczył, iż jego nadchodząca aktualizacja sprawi, że pokona Ethereum pod względem prędkości, a EOS pod względem kosztów.

Odyssey 3.1, najnowsza wersja TRON, została wprowadzona o godzinie 14:00 czasu polskiego, co potwierdził Sun na Twitterze. Zmiany obejmują uruchomienie TRON Virtual Machine, która umożliwi programistom przetestowanie inteligentnych kontraktów przed ich przeniesieniem do głównej sieci TRON.

TRON Virtual Machine zostanie uruchomiona, odznaczając początek ery inteligentnych umów. […] TRON będzie 200x szybszy od ETH, 100x tańszy od EOS. Programiści dApp i użytkownicy, to jest dla Was!

– kontynuował Sun w tweecie.

Pomyślności TRON są coraz wyraźniejsze, co może być skutkiem wycieków informacji o aktualnym statusie integracji „Project Atlas” z platformą udostępniania treści BitTorrent, którą firma nabyła w lipcu tego roku.

Niemniej jednak TRX ucierpiał na niedźwiedzim rynku kryptowalut w 2018 r. – obecnie kosztuje około 0,027 dolara za token w porównaniu z najwyższymi wynikami sięgającymi powyżej 0,21 dolara.

Obywatele Wenezueli zmuszeni do opłacania paszportów w Petro:

Wenezuelczycy od przyszłego tygodnia mogą korzystać wyłącznie z kryptowaluty wspieranej przez państwo, Petro, aby zapłacić za opłaty paszportowe, powiedział wiceprezydent kraju Delcy Rodriguez podczas konferencji prasowej.

Przed oficjalnym startem Petro w listopadzie Rodriguez potwierdził, że od poniedziałku, 8 października, opłaty za wszystkie wnioski o paszport będą płatne tylko w Petro i będą kosztować zwiększoną kwotę: 2 Petro za nowy paszport i 1 Petro za przedłużenie.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie minimalne w Wenezueli jest czterokrotnie niższe niż koszt podwyższonej opłaty paszportowej.

W przypadku Wenezuelczyków którzy są za granicą, do pierwszego dnia listopada koszt wyniesie 200 dolarów za emisję i 100 dolarów za przedłużenie.

– stwierdził Rodriguez.

Wenezuela starała się walczyć z efektami ubocznymi szalejącej inflacji i nieudanej gospodarki, wykorzystując kryptowalutę do obchodzenia kontroli kapitału. 

Petro, które zdaniem prezydenta Nicolasa Maduro jest rzekomym rozwiązaniem kryzysu gospodarczego panującego w kraju, stale i konsekwentnie wzbudza kontrowersje. W zeszłym tygodniu pojawiły się oskarżenia o to, iż developerzy waluty skopiowali całą białą księgę altcoina Dash.

Wraz z podwyższeniem opłat paszportowych, Rodriguez ogłosił także utworzenie wyspecjalizowanych sił policji migracyjnej, rzekomo zaprojektowanych w celu zachowania bezpieczeństwa obywateli i kontroli migracji.

Bloomberg zauważa, że każdego dnia z Wenezueli ucieka około 5.000 obywateli.

3.5 roku więzienia za kradzież prądu ze stacji kolejowej:

Mężczyzna w Chinach został skazany na trzy i pół roku więzienia za kradzież energii elektrycznej ze stacji kolejowej w celu zasilenia jego operacji miningowych, informuje lokalny magazyn medialny The Paper.

Według opublikowanych dzisiaj dokumentów sądowych, wyrok został wydany 13 września w Datong Railway Transport Court w północnej chińskiej prowincji Shanxi. Oprócz kary więzienia, lokalny sprawca, Xu Xinghua, został podobno ukarany grzywną w wysokości 100.000 juanów (około 14.500 dolarów).

Xinghua podobno kradł prąd z jednej z fabryk w Kouquan Railway w listopadzie i grudniu 2017 r., aby przez całą dobę zasilać swoich 50 Bitcoinowych koparek i trzy elektryczne wentylatory. Dokument stwierdza, że w tym okresie zostało uszkodzonych pięć maszyn górniczych. Od kwietnia 2018 r. Xinghua z powodzeniem wydobył 3,2 Bitcoiny, zarabiając 120.000 yuanów (około 17.400 dolarów) i generując rachunek za energię elektryczną w wysokości 104.000 yuanów (15.000 dolarów).

Oprócz kary więzienia i grzywny, sąd nakazał sprawcy pokrycie kosztów opłat za energię elektryczną i skonfiskował jego koparki, donosi The Paper.

Oskarżenia o podobnym charakterze nie są rzadkością w Chinach. W czerwcu mężczyzna w chińskiej prowincji Anhui został aresztowany za próbę kradzieży energii elektrycznej w celu sfinansowania nierentownych operacji wydobywczych. Podejrzewa się, że podejrzany ukradł 150 MW mocy, aby zasilić dwieście komputerów, które wykorzystywał do wydobywania Bitcoinów i Ethereum, co generowało dzienny rachunek wynoszący 930 dolarów.

• Giełdy na zielono: 

Giełdy po upływie doby prawie wszystkie ze 100 największych kryptowalut zakreślamy na zielono. Ze ścisłej czołówki Cardano notuje najlepszy wynik, osiągając wzrost na poziomie 5,4%. Bitcoin wzrósł o 1,3%, Ethereum o 2,4%, XRP o 3,8% a Bitcoin Cash o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4,8 mld dolarów i wynosi obecnie 221.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12.4 mld dolarów.

źródło: coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button