News

#45 Aktualności z dn. 02.09.2017

Z sobotnich wydarzeń: Otwiera się furtka dla NEO; Znany polski YouTuber emituje własną walutę; W Azji wdroży się kryptowaluty popierane przez państwa; Inwestorzy nie przestają kupować Bitcoina; Cała giełda krwawi.

• Otwiera się furtka dla NEO:

Przepisy rządu chińskiego dotyczące ICO, wynikają z oburzenia publicznego wobec dużej liczby systemów piramid w kraju. W następstwie konsultacji społecznych, Chiny we wrześniu podejmą decyzje w sprawie proponowanych środków regulacyjnych ICO.

Przepisy będą koncentrować się na różnych działaniach z zakresu pozyskiwania funduszy w Chinach, w tym oferty monetarne. Jeśli te przepisy zostaną wprowadzone w życie, prawdopodobnie pomogą one wzmocnić NEO. Ono pochodzi właśnie z Chin, a proponowane zasady są z nim kompatybilne. Regulowany rynek ICO przyniesie zatem zaufanie inwestorów. Pierwszy publiczny program Blockchain w Chinach, mógłby stać się premierową platformą cyfrową Chin.

Po pierwsze, dla wszystkich ludzi, którzy uważają, że Chiny zakażą ICO: To po prostu nie nastąpi (…) Konkretne zasady zapewniają rynkowi poczucie trwałości i legitymizacji. Wielu inwestorów w Chinach potwierdza, że rząd uważnie śledzi przypadki oszustwa i zareaguje, aby chronić społeczeństwo. Nadchodzące regulacje były nieuniknione (…) Nie chcemy, aby seria ICO o niskiej jakości, hamowała rozwój platformy NEO. NEO powinno być znane z jakości i funkcjonalności przede wszystkim. Podobnie jak wszyscy, czekamy na NEO, które stanie premierową platformą cyfrową, prowadzoną przez świetnych ludzi w Chinach. Teraz jesteśmy o krok bliżej tego celu.

– czytamy w oświadczeniu Bentylerlive udostępnione na Reddit.

• Znany polski YouTuber emituje własną walutę:

Maciej Wapiński, YouTuber znany jako Wapniak, zdecydował się na wyemitowanie własnej waluty – WapniakCoin (WAP). Jest to jedna z jeszcze niewielu osób w Polsce, która zdecydowała się wycenić swój biznes właśnie w taki sposób. Teraz każdy, kto będzie posiadaczem WapniakCoinów, będzie jednocześnie współudziałowcem całego przedsięwzięcia i może liczyć na potencjalne zyski z inwestycji.

Funkcją takich monet jest zainwestowanie w osobę Wapniaka i jego działalność. Środki, które zgromadzi dzięki zbiórce, zostaną przeznaczone na rozwój kanału, między innymi na zakup sprzętu i realizowanie kolejnych projektów. Za WapniakCoiny będzie można wykupić reklamę na jego kanale, wystąpić przed kamerą oraz zamieścić swoje nagranie. Na dzień dzisiejszy Wapnaik ma 324 tys. subskrybentów – to spore grono odbiorców. W interesie Macieja, jak i każdego z posiadaczy jego waluty, jest stałe zwiększanie zasięgu i popularności (co już jest na wysokim poziomie) oraz pokazanie możliwości zastosowania waluty.

WapniakCoinów będzie maksymalnie 21.000.000 – tak jak w przypadku Bitcoina. Większość z nich posiada sam właściciel. Na sprzedaż zostało wystawione 2.000.000 jednostek za pomocą smart kontraktu. Od powstania projektu – czyli od wczoraj – sprzedano już 33% wystawionych coinów.

Więcej o walucie można dowiedzieć się pod adresem www.personaltokens.co. Nabyć ją można poprzez smart kontrakty (więcej informacji tutaj), a także na polskiej giełdzie beatcoin.pl, wpłacając na przykład Ethereum. 1 ETH = 10000 WAP.

• W Azji wdroży się kryptowaluty popierane przez państwa:

Według nowego szefa banku centralnego ds. zarządzania gotówką dla sektora handlu w Azji i Pacyfiku, Morgan McKenney –  kluczem do przyjęcia głównego nurtu technologii Blockchain jest wprowadzenie wirtualnych walut, które będą popierane przez państwa. Dodała, że ​​ostateczny sukces technologii rozproszonej polega na wykorzystaniu waluty fiat wydanej na Blockchain.

McKenney rozmawiała także o projekcie banku CitiConnect Blockchain. Jego celem jest rozwiązywanie problemów płynnościowych na prywatnym rynku papierów wartościowych, dzięki wykorzystaniu technologii od firmy Blockchain Startup Chain. Powiedziała, że ​​aby w pełni odblokować potencjał projektu, wirtualne waluty są najbardziej idealną metodą płatności:

Jeśli posiadasz cyfrowy dolar, jeśli masz cyfrowy funt, korzystasz z kont bankowych, to będziesz chętny również do korzystania z cyfrowych walut, wykorzystując je do codziennych transakcji.

Według McKenney, bank prowadził również inne projekty. Wśród nich są inwestycje Chain, Digital Asset Holdings i Axoni, realizowane poprzez Blockchain. Wszystkie firmy oferują rozwiązania tej technologii, nie przyjmując jeszcze kryptowalut. Podkreśliła również, że bank nie jest obecnie zainteresowany realizowaniem projektów, które są oparte o inne kryptowaluty niż te, popierane przez państwa.

• Inwestorzy nie przestają kupować Bitcoina:

Liczba funduszy hedgingowych z inwestycjami w kryptowaluty gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach. Raporty dotyczące aż 70. nowych funduszy hedgingowych z pozycjami krypto, które doprowadziły do ​​przyspieszonego działania inwestorów.

Liczba ta nadal rośnie, zwiększając dostępność dla inwestycji na poziomie instytucjonalnym w Bitcoinie i innych cyfrowych walutach. Ostatnie sprawozdanie wg quartz.com, wskazuje, że ta tendencja trwa, ponieważ inwestorzy szukają lepszych zysków z funduszy hedgingowych – ostatnie zwroty z tych funduszy były zbyt niskie. Wzrost udziału funduszy hedgingowych zbiegł się ze znacznym wzrostem ceny Bitcoina, zbliżając się do niedawnego obrotu w wysokości 5.000 dolarów.

To właśnie jest ta góra pieniędzy, która ma trafić na rynki. Oznacza to, że jesteśmy w dopiero pierwszych odcinkach tego rajdu.

– powiedział Brian Kelly z BKCM.

Przejście od wzrostu przez akceptację, do jeszcze większego wzrostu, doprowadza wielu inwestorów do przekonania, że ​​Bitcoin będzie wspinał się na kolejne wyżyny w nadchodzącym roku.

Cała giełda krwawi:

Długo nie obserwowaliśmy tak dużych spadków na giełdach, jak miało to miejsce dziś. Większość walut obniżyła wartość o kilkanaście procent w stosunku do poprzedniej doby. Żadna z pierwszej 30-tki nie zanotowała wzrostu. Bitcoin można powiedzieć, że jako jeden z nielicznych „zachował twarz”, gdyż zmalał o 6,4%, co w porównaniu do konkurentów jest stosunkowo poprawnym wynikiem. Ceny innych dużych kryptowalut jak Ethereum czy Litecoin, spadły kolejno o 11,6% i 13,4%. Kapitalizacja rynkowa zmalała aż o 15 mld dolarów i wynosi aktualnie 162,7 mld dolarów.

źródło: reddit.com, quartz.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button