News

#452 Newsy z dnia 14.10.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Kryptowaluta legendy boksu pojawi się w tym roku; Blockchain wdarł się do świata sztuki; Na giełdach nadal zastój.

• Kryptowaluta legendy boksu pojawi się w tym roku:

Według raportu StraitsTimes, globalna giełda ofert kryptograficznych w Singapurze (GCOX) jest odpowiedzialna za uruchomienie Pac Tokens – kryptowaluty, która wykorzystuje popularność legendy boksu na Filipinach, Manny’ego Pacquiao.

W mediach pojawił się główny urzędnik ds. Komunikacji GCOX, Evan Ngow, który powiedział, że jedyną zwłoką jest formalizacja z Phillippine Securities and Exchange Commission, która jeszcze nie zakończyła swoich zasad dotyczących ICO. Według Ngow przepisy powinny być gotowe przed końcem roku. Firma współpracuje również z zespołem Pacquiao nad wielkością i wartością Pac Tokens, które zostaną wydane członkom społeczeństwa.

Filipiński wojownik, ośmioodcinający mistrz świata, jest także ambasadorem tGCO, platformy typu Blockchain, która pozwala celebrytom tworzyć kryptowaluty, za pomocą których fani mogą płacić za dostęp do ekskluzywnych treści związanych z eks-bokserem, sprzedawanych za pośrednictwem platformy GCOX. Platforma ma na celu ustanowienie pierwszego autorytatywnego wskaźnika popularności poprzez wycenę tokenów stworzonych dla celebrytów na swojej platformie i twierdzi, że umieszczenie tokenów tam będzie służyć jako „obiektywna wskazówka” popularności celebrytów.

Inne legendy boksu, które były zaangażowane w kryptografię w przeszłości to mistrz Welterweight Floyd Mayweather, który promował kilka ICO czy Hall of Fame Evander Holyfield, który również poparł ICO, a później otrzymał rozkaz zaprzestania promocji przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Oprócz wprowadzenia Pac Tokens, GCOX planuje także wydanie tokenów dla amerykańskiego piosenkarza Jasona Derulo i angielskiej legendy piłki nożnej Michaela Owena.

Pacquiao, który jest również filipińskim senatorem, także zainwestował w GCOX nieujawnioną sumę pieniędzy, jak wynika z raportu opublikowanego przez regionalną firmę Entrepreneur Philippines. Wg informacji na stronie internetowej firmy, emerytowany piłkarz Michael Owen również jest inwestorem.

• Blockchain wdarł się do świata sztuki:

Dom aukcyjny Christie, ogłosił wprowadzenie systemu rejestracji transakcji artystycznych na Blockchain. Decyzja jest tylko najnowszym przykładem tego, jak technologia zostaje wykorzystana w świecie sztuki.

Firma planuje sprzedać wiele dużych dzieł sztuki z jednej z najbogatszych prywatnych kolekcji amerykańskiej z zeszłego wieku. Według wstępnych szacunków, na aukcję ma zostać wydanych ponad 300 mln dolarów. Richard Entrup z Christie’s powiedział, że system rejestracji oparty na Blockchain powstał w wyniku partnerstwa Artory, który jest dobrze znanym rejestrem cyfrowym dla rynku sztuki.

Kupujący będą mieli dostęp do bezpiecznego zapisu informacji o ich zakupie, zawierającego opis, ostateczną cenę i weryfikację transakcji. Decyzja Christie’s o włączeniu Blockchain do świata sztuki zdaje się oznaczać, że najnowocześniejsza technologia zaczyna się rozpowszechniać w skomplikowanej, wysokiej klasy branży.

Pomysł na legalny i bezpieczny cyfrowy zapis pochodzenia dzieła, zawiera dane liczbowe w świecie sztuki, w których można znaleźć koncepcję, że Blockchain może być użyty do drastycznego zmniejszenia przypadków kradzieży lub fałszywej działalności.

Genewski Instytut Sztuk Pięknych powiedział w 2014 roku, że ponad połowa wszystkich dzieł sztuki, które oglądali, była albo sfałszowana, albo nie wiązała się z odpowiednim artystą. Blockchain Art Collective (BAC) pracuje nad rejestrowaniem dzieł sztuki na rozproszonych księgach poprzez dołączanie zabezpieczonych przed manipulacją uszczelnień.

Startupy, takie jak BAC, mają nadzieję, że te certyfikaty autentyczności wzbudzą zaufanie na rynku sztuki, szczególnie w przypadku droższych produktów.

• Na giełdach nadal zastój:

C.d. weekendu wygląda bardzo podobnie jak jego początek. Na giełdach niewiele się dzieje i widzimy niemal ten sam obraz co 24 godziny temu. Kapitalizacja rynkowa zwiększyła się o zaledwie 1 mld dolarów i wynosi aktualnie 202 mld dolarów. W pierwszej dziesiątce kryptowalut wg Coinmarketcap, największy wzrost odnotował Bitcoin – na poziomie… 0,6%. Ceny innych coinów z podium – Ethereum i Ripple – spadły o 0,1%. I podobnie wygląda na zakończenie tygodnia praktycznie cała giełda…

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button