News

#454 Newsy z dnia 16.10.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase otwiera kolejne biuro w Europie; Bitfinex wznawia możliwość deponowania walut fiat; Kolejna topowa giełda doda 4 stablecoiny; Telegram podaje termin wydania wersji testowej swojej nowej platformy; Giełdy ponownie senne.

Coinbase otwiera kolejne biuro w Europie:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem giełda kryptowalut Coinbase otworzyła nowe biuro w Dublinie. Oprócz pomocy w rozszerzeniu działalności w Europie, nowe irlandzkie biura są podobno częścią planu przygotowanego na wypadek, gdyby Brexit doszedł do skutku.

Dubliński zespół przejmie kilka funkcji związanych z nowymi biznesami, a Londyn nadal pozostanie głównym biurem Coinbase w Europie.

Cieszę się, że Coinbase otwiera biuro w Dublinie. Ta decyzja podkreśla konkurencyjną ofertę i atrakcyjność Irlandii dla usług finansowych.

– mówi minister ds. usług finansowych i ubezpieczeń Irlandii, Michael D’Arcy.

Prezes Coinbase U.K. Zeeshan Feroz powiedział The Guardian, że firma chce wykorzystać talenty znajdujące się w Irlandii. Ponadto Feroz dodał, że irlandzkie biuro umożliwi Coinbase obsługę klientów w Unii Europejskiej, na wypadek gdyby Wielka Brytania wyszła z Unii.

Jest to także plan B dla Brexitu. Ponieważ planujemy na wszystkie ewentualności ważne jest, abyśmy kontynuowali obsługę naszych klientów w całej Europie. Irlandia byłaby naszym preferowanym wyborem, gdyby do tego doszło.

– oznajmił Feroz.

Sama Irlandia zyskała reputację w Europie jako centrum technologiczne, częściowo ze względu na niskie podatki od przedsiębiorstw i proaktywne środki mające na celu sprowadzenie do kraju biznesów. W czerwcu IDA Ireland, agencja rządowa odpowiedzialna za przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych, rozpoczęła inicjatywę promowania inwestycji i rozwoju Blockchain w kraju.

Bitfinex wznawia możliwość deponowania walut fiat:

Giełda kryptowalut Bitfinex właśnie ogłosiła wznowienie procesu deponowania walut fiat, po tym jak w ostatnich dniach platforma zamroziła tę usługę.

Giełda w opublikowanym wpisie na blogu stwierdziła, że „nowy, ulepszony i coraz bardziej odporny” system depozytowy ponownie umożliwi użytkownikom – zweryfikowanym wcześniej pod kątem KYC – doładowanie kont dolarami amerykańskimi, funtami szterlingami, japońskim jenem i euro.

W poprzednim poście z 5 października Bifinex mówił, iż komplikacje związane z przetwarzaniem spowodowały zawieszenie depozytów dla niektórych kont klientów i grup użytkowników. Nie było jasne, do jakich kategorii klientów się odnosi.

W mediach społecznościowych pojawiły się również liczne skargi użytkowników, którzy twierdzili, że wypłaty również nie są dostępne, przynajmniej dla części z nich. Mimo to, firma stwierdziła we wczorajszym poście, że wypłaty są przetwarzane „jak zwykle bez najmniejszych zakłóceń”.

Dzisiejsze ogłoszenie, opisujące nowy proces depozytowy jako rozwiązanie bankowości rozproszonej (distributed banking solution), wskazuje, że zweryfikowani klienci mogą wysyłać pieniądze do swoich portfeli, inicjując prośbę o depozyt.

Giełda dokona następnie przeglądu konta – co może zająć nawet do 48 godzin – a zatwierdzeni użytkownicy otrzymają szczegółowe informacje dotyczące sposobu wysyłania waluty fiat.

Dodaje również, że depozyty muszą wynosić co najmniej 10.000 dolarów a przetworzone zostaną za sześć do dziesięciu dni.

W obliczu trwałych ataków ze strony naszej konkurencji i ich zwolenników uważamy, że ten system jest znacznie trwalszy. Ciągłe kampanie przeciwko nam doprowadzą tylko do tego, że nasza firma stanie się silniejsza i lepsza.

– oznajmia Bitfinex.

Kolejna topowa giełda doda 4 stablecoiny:

Huobi ogłosił, że w tym tygodniu rozpocznie notowanie czterech kryptowalut powiązanych z dolarami amerykańskimi. Jest to najnowsza poważna giełda, która zdecydowała się na taki ruch w świetle ostatnich wątpliwości związanych z Tether.

W dzisiejszym oświadczeniu giełda z siedzibą Singapurze – obecnie czwarta pod względem wielkości – poinformowała, że 19 października otworzy depozyty i wypłaty dla TUSD, TrustToken, USDC, i dwóch zatwierdzonych przez organ regulacyjny stablecoinów: GUSD pochodzący od giełdy Gemini i PAX pochodzący od od Paxos.

Rzecznik Huobi powiedział, że dotychczasowe wsparcie dla USDT będzie kontynuowane jak zwykle.

Tether jest jednym z największych stablecoinów na rynku, i realistycznie zajmie to trochę czasu, zanim inne stablecoiny zdołają nadrobić zaległości. Obecnie nie planujemy ograniczać transakcji, depozytów ani wypłat w odniesieniu do Tether. Jednakże, w celu zapewnienia użytkownikom większego wyboru, jesteśmy również w trakcie notowania kilku nowych stabilnych monet.

– mówi Livio Weng, wiceprezes Huobi Group.

Giełda dodała, że skoro całkowita kapitalizacja rynku stablecoinów jest wciąż stosunkowo niewielka i nie nadaje się do handlu na dużą skalę, to poszukuje również inwestorów instytucjonalnych i sprzedawców pozagiełdowych, którzy zarejestrowaliby się jako animatorzy rynku.

Telegram podaje termin wydania wersji testowej swojej nowej platformy:

Telegram wyda testową wersję swojej opartej na Blockchain platformy TON jeszcze tej jesieni, jak informuje dziś rosyjski magazyn medialny Vedomosti.

Inwestorzy w wywiadzie potwierdzili autentyczność okólnika wysłanego na początku września do uczestników wstępnej oferty monetarnej TON. W okólniku firma poinformowała, że komponent Blockchain platformy jest obecnie w fazie rozwoju i jest gotowy w 70 procentach.

Po uruchomieniu TON będzie również korzystał z własnej kryptowaluty, Gram, i utworzy „nowy sposób wymiany danych”.

Na początku tego roku Telegram ściągnął na siebie znaczną uwagę, kiedy poprzez dwa prywatne przedsprzedaże ICO zebrał prawie 1.8 miliarda dolarów na inwestycje w TON i jego obecną aplikację do komunikacji. W związku z tak dużym sukcesem fundrisingu, w maju dyrektorzy anulowali planowaną publiczną fazę ICO.

Rosyjskie media spekulowały wówczas że próba zablokowania dostępu do Telegram ogółowi obywateli przez władze kraju jest wynikiem ICO i planów emisji Grama, a nie, jak oficjalnie podano, łamaniem przepisów dotyczących udostępniania danych przez serwis.

Dyrektor generalny Pavel Durov odmówił komentarza, kiedy Vedomosti poprosił go o podanie ram czasowych wydania TON.

Giełdy ponownie senne:

Rynki kryptowalut po wczorajszych wzrostach, dziś ponownie wykazują się niedużą aktywnością. W czołówce kryptowalut obserwujemy zarówno wzrosty jak i spadki – na zielono zakreślamy Ethereum, o 0,01% i XRP, o 2,9%, a na czerwono Bitcoina, Bitcoina Cash i EOS, kolejno o 1,1%, 0,9% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 211 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button