News

#455 Newsy z dnia 17.10.2018

Ze środowych wydarzeń: Binance wzmacnia środki bezpieczeństwa; Pozytywna prognoza firmy Pantera Capital; Czwarta fala grantów Fundacji Ethereum; Toyota wkracza w przestrzeń Blockchain; Kapitalizacja rynku bez zmian.

Binance wzmacnia środki bezpieczeństwa:

Dostawca rozwiązań kryptograficznych i firma badawcza Chainalysis ogłosiła w komunikacie prasowym, że nawiązała współpracę z giełdą Binance, która ma na celu usprawnienie wykrywania podejrzanych transakcji.

Binance, obecnie największa na świecie giełda kryptowalut, kontynuuje ekspansję na różne rynki międzynarodowe, jednocześnie będąc zobowiązana do przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i know-your-customer (KYC) w każdej z jurysdykcji.

Firma twierdi, że Chainalysis ułatwia ten proces poprzez monitorowanie w czasie rzeczywistym mające na celu śledzenie pochodzenia każdej transakcji dokonanej na platformie Binance. O rozwiązaniu znanym jako know-your-transaction (KYT), informowano w kwietniu w komunikacie prasowym.

Kryptowalutowe firmy wszystkich rozmiarów stoją w obliczu tego samego podstawowego wyzwania: zdobycie zaufanie organów regulacyjnych, instytucji finansowych i użytkowników. Oczekujemy, że wielu podąży śladem Binance, aby utworzyć światowej klasy programy zgodności z normami AML, aby zadowolić regulatorów na całym świecie i zbudować zaufanie do dużych instytucji finansowych.

– powiedział w komunikacie prasowym Jonathan Levin, współzałożyciel i dyrektor ds. Operacyjnych Chainalysis.

Binance, wyjaśniając implementację reguł AML i KYC sugerował, że takie środki są niezbędne aby umożliwić dalszą ekspansję.

Naszą wizją jest dostarczenie infrastruktury dla ekosystemu Blockchain i zwiększenie wolności pieniądza na całym świecie, przy jednoczesnym przestrzeganiu mandatów w krajach, które obsługujemy.

– powiedział Wei Zhou, dyrektor finansowy Binance.

Pozytywna prognoza firmy Pantera Capital:

Współ-Chief Information Officer (CIO) firmy inwestycyjnej typu Blockchain i funduszu hedgingowego Pantera Capital powiedział Bloombergowi, że rynki kryptowalut do roku 2020 mogą wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Przemawiając w wywiadzie, współ-CIO Joey Krug powiedział, że ulepszenia skalowalności Bitcoina były niezbędne, by wywołać zmianę w cenach deflacyjnych obserwowanych w ciągu tego roku.

To są wszystkie rynki, tak więc jeśli nie ma skalowalności, nie ma animatorów rynku.

– powiedział.

Komentarz pojawił się kilka dni po nowych wydarzeniach dotyczących instytucjonalnej strony transakcji na rynkach Bitcoinowych – Fidelity Investments ujawniło, że testuje regulowane rozwiązanie depozytowe dla inwestorów i funduszy hedgingowych.

Podczas gdy reakcje postaci ze świata finansów, takich jak Michael Novogratz z Galaxy Digital, były pozytywne, wiadomości nie zmieniły nastrojów ani cen na rynku Bitcoina. Według Kruga dzieje się tak dlatego, że sentyment wymaga oznak przyjęcia Bitcoina w obecnym klimacie, co z kolei zależy od poprawy wydajności. Kierownictwo wyraziło jednak wątpliwości co do tego, czy Bitcoin sam w sobie kiedykolwiek będzie stanie konkurować z sieciami płatniczymi Visa i MasterCard.

Nie wiem, czy kiedykolwiek z Bitcoinem tak się stanie, ale sądzę, że w ciągu najbliższych kilku lat zobaczymy Blockchainy tak szybkie, jak Visa lub MasterCard.

– kontynuował, dodając, że takie ulepszenia mogą wywołać dziesięciokrotny wzrost cen w przeciągu dwóch lat.

Deweloperzy nadal pracują nad udoskonaleniem liczby transakcji, z którymi Bitcoin może sobie poradzić, głównie za pomocą rozwiązań spoza łańcucha, takich jak Lightning Network.

Czwarta fala grantów Fundacji Ethereum:

Fundacja Ethereum ogłosiła czwartą falę dotacji przyznanych 20 różnym osobom i podmiotom działającym na Blockchain Ethereum, o czym fundacja poinformowała w komunikacie prasowym.

Zgodnie z komunikatem całkowita liczba nagród przekracza 3 mln dolarów. Największe dotacje o wartości 500.000 dolarów zostały przekazane firmom Prysmatic Labs i Status. Obie firmy pracują nad stworzeniem ekosystemu Ethereum 2.0, ogłoszonego po raz pierwszy przez współzałożyciela Vitalika Buterina w listopadzie 2017 r.

Obdarowani grantami podzieleni byli pod kątem tego, w jaki przyczyniali się do rozwoju sieci, np. skalowalność, użyteczność i bezpieczeństwo. Platforma rozrywki dla dorosłych SpankChain otrzymała dotację w wysokości 420.000 dolarów na prace nad pakietem SDK (software developer kit) typu open source.

Inne duże granty trafiły do firm Prototypal and Finality Labs – dla pierwszej, na przeprowadzenie badań w kanale państwowym typu front-end, a dla drugiej, na opracowanie kontraktów terminowych na czas określony.

W ogłoszeniu zespół Ethereum wyraził również wdzięczność członkom społeczności, obiecując zwiększenie swojego zaangażowania w rozwój sieci:

Dziękujemy wszystkim fantastycznym członkom społeczności, którzy zgłosili swoje kreatywne pomysły na wzmocnienie naszego ekosystemu. Nie istnielibyśmy bez czasu i energii, które włożyliście w Ethereum. W miarę jak program będzie nadal się rozwijał, będziemy coraz częściej angażować coraz większą ilość członków społeczności w procesy decyzyjne. 

Toyota wkracza w przestrzeń Blockchain:

Japoński producent samochodów Toyota nawiązał współpracę z Blockchainową firmą Lucidity, zajmującą się analizą reklam, aby ograniczyć liczbę oszustw popełnianych przy zakupie cyfrowych reklam.

Firma Lucidity, znana wcześniej pod nazwą KR8OS, została założona w Los Angeles w 2017 r. i oferuje rozwiązanie Blockchainowe oparte na Ethereum do śledzenia płatności w łańcuchu dostaw, dzięki czemu reklamodawcy mogą monitorować sposób przydzielania środków.

Dzięki nowej współpracy z Lucidity Toyota i globalna agencja reklamowa Saatchi & Saatchi zamierzają osiągnąć przejrzystość w zakresie zakupu cyfrowych kampanii reklamowych Toyoty i wyeliminować marnowanie wydatków. Wielkość rynku reklamy internetowej w branży motoryzacyjnej w USA została oszacowana na prawie 15 miliardów dolarów.

Nancy Inouye, dyrektor ds. Mediów w Toyota Motor North America, powiedziała agencji reklamowej AdAge, że kampania z Lucidity zaowocowała 21-procentowym wzrostem w odwiedzinach na stronie Toyoty.

[Toyota] chciała zagłębić się w przestrzeń programową, ponieważ jest to obszar, w którym szczerze mówiąc, nie mamy przejrzystości i widoczności.

twierdzi Inouye.

Według AdAge, firma planuje teraz rozszerzyć umowę z Lucidity poza pierwotnie planowany trzytygodniowy okres testowy.

Prowadzimy dyskusje nad tym, aby przejść do następnego etapu i dalej [testować] dodatkowe kampanie przez dłuższy czas. Czujemy, że jeśli będziemy działać dłużej, zobaczymy lepsze wyniki.

– dodał.

Kapitalizacja rynku bez zmian: 

Po upływie doby na giełdach nadal obserwujemy stan bliski hibernacji – kapitalizacja całego rynku uległa zmianie mniejszej  niż 0.1 mld dolarów. Na tle czołowych kryptowalut zdecydowanie wyróżnia się Stellar, który notuje wzrost na poziomie 7.3%. Bitcoin i Ethereum notują spadki kolejno o  0,6% i 0,9%.

Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button