News

#457 Newsy z dnia 19.10.2018

Z piątkowych wydarzeń: Huobi wprowadza nowe rozwiązanie dla stablecoinów; Globalne przepisy AML dla kryptowalut i ICO; 2.5 mln dolarów kary za nieuczciwy schemat Ponzi; Armenia otwiera jedną z największych krypto kopalni na świecie; Maduro nawołuje do inwestowania w złoto i Petro; Rząd Bermudów zatwierdza pierwsze ICO; Nowe chipy Samsunga przydatne dla górników.

Huobi wprowadza nowe rozwiązanie dla stablecoinów:

W dzisiejszym wpisie na blogu giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze – Huobi – ogłosiła utworzenie czegoś co nazwała „rozwiązaniem stablecoin”

Projekt, znany jako HUSD, będzie składał się z własnego stablecoina Huobi, którego inwestorzy mogą wykorzystać jako pośrednik do interakcji z czterema stablecoinami wspieranymi przez dolara, które na giełdzie są obecnie notowane.

Konkretnie, Huobi zaakceptuje i będzie przechowywać Paxos Standard (PAX), True USD (TUSD), USD Coin (USDC) i Gemini Dollars (GUSD), jednocześnie dając użytkownikom HUSD jako rodzaj agregatora wszystkich czterech.

Zgodnie z postem Huobi, użytkownicy mogą wypłacić tego samego stablecoina, którego zdeponowali, lub wybrać dowolnego innego z trzech pozostałych. HUSD będzie również podlegać wymianie na inne kryptowaluty, począwszy od kontrowersyjnego stablecoina Tether, jak również na Bitcoina i Ethereum.

Huobi powiedziała ponadto, że projekt w przyszłości zostanie rozszerzony na inne stablecoiny.

Będziemy uważnie obserwować nowe stablecoiny, które pojawią się na rynku i zoptymalizujemy standardy HUSD. […] Wyczekujemy większej ilości stablecoinów zaangażowanych w system HUSD.

– piszą szefowie giełdy.

Huobi ogłosił umieszczenie czterech wyżej wymienionych stablecinów wspieranych przez dolara na początku tego tygodnia, po podobnym ruchu OKEx. Obecnie jest trzecią co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie według dziennych wolumenów obrotu, z około 416 milionami dolarów w transakcjach.

Globalne przepisy AML dla kryptowalut i ICO:

Światowy organ regulacyjny odpowiedzialny za przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy oświadczył, iż do następnego lata zacznie publikować zasady dotyczące międzynarodowych regulacji kryptowalut.

Według dzisiejszego raportu agencji Reuters, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) – francuska organizacja międzyrządowa założona w 1989 r. w celu opracowania polityki walki z praniem brudnych pieniędzy – oświadczyła, że systemy prawne na całym świecie będą musiały wprowadzić w życie nowe systemy licencjonowania lub przepisy, dotyczące giełd kryptograficznych i potencjalnie dostawców portfeli cyfrowych. Uwzględnione zostaną również firmy oferujące usługi finansowe związane z wstępnymi ofertami monetarnymi (ICO).

Wiadomość ta pojawia się po ostatnim spotkaniu plenarnym FATF, w którym wzięli udział urzędnicy z 204 globalnych jurysdykcji, aby omówić przepisy dotyczące kryptografii i inne sprawy. Reuters informuje również, że prezes FATF, Marshall Billingslea, wyznaczył czerwiec jako miesiąc, w którym grupa rozpocznie publikowanie wytycznych i oczekiwań w zakresie egzekwowania prawa.

Do czerwca wydamy dodatkowe instrukcje dotyczące standardów i tego, w jaki sposób oczekujemy ich egzekwowania.

– mówi Billingslea.

2.5 mln dolarów kary za nieuczciwy schemat Ponzi:

Sąd federalny w Nowym Jorku nakazał Gelfman Blueprint, Inc. (GBI) i jego prezesowi Nicholasowi Gelfmanowi zapłacić ponad 2.5 miliona dolarów za prowadzenie oszukańczego schematu Ponzi, jak wynika z oficjalnego komunikatu.

GBI jest korporacją nowojorską i denominowanym funduszem hedgingowym Bitcoin utworzonym w 2014 r. Jak wynika ze strony internetowej spółki, do 2015 r. firma miała 85 klientów i zarządzała Bitcoinami w liczbie 2 367.

Nakaz jest kontynuacją początkowej akcji egzekwowania przepisów dotyczących zwalczania nadużyć finansowych rozpoczętej we wrześniu 2017 r. przeciwko GBI przez amerykańską Komisję Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) w USA. CFTC oskarżyła GBI o rzekome prowadzenie systemu Ponzi od 2014 do 2016 r., informując inwestorów, że firma opracowała algorytm komputerowy o nazwie „Jigsaw”, który pozwalał na uzyskanie znacznych zwrotów przez fundusz towarowy. W rzeczywistości cały system był oszustwem.

Zgodnie z ogłoszeniem GBI i Gelfman w nieuczciwy sposób pozyskali ponad 600.000 dolarów od co najmniej 80 klientów. Co więcej, Gelfman zaplanował fałszywy atak hakerski, aby ukryć straty w handlu. Ostatecznie doprowadziło to do utraty prawie wszystkich funduszy klientów.

Obecny nakaz obciąża GBI i Gelfmana zapłaceniem ponad 2.5 miliona dolarów cywilnych kar finansowych i restytucji. GBI i Gelfman są zobowiązani do zapłaty odpowiednio 554,734.48 dolarów i 492,064.53 dolarów z tytułu restytucji klientów oraz 1.854.000 dolarów i 177.501 dolarów z tytułu cywilnych kar finansowych.

 Ta sprawa oznacza kolejne zwycięstwo Komisji w egzekwowaniu w przestrzeni wirtualnych walut. Jak pokazuje ten przypadek, CFTC jest zdecydowane zidentyfikować złoczyńców na tych wirtualnych rynkach walutowych i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

–  powiedział James McDonald, dyrektor ds. Egzekwowania Prawa CFTC.

POZOSTAŁE NEWSY:

Armenia otwiera jedną z największych krypto kopalni na świecie:

W stolicy Armenii odbyła się ceremonia otwarcia nowej farmy miningowej, która została uznana za jedną z „największych na świecie”. Na ceremonii obecny był m.in. Premier Armenii. Nowa farma górnicza to podobno wspólne przedsięwzięcie armeńskiego konglomeratu Multi Group oraz kontrowersyjnej międzynarodowej firmy wydobywczej Omnia Tech. W budowę farmy zainwestowano około 50 milionów dolarów. Obecnie obsługuje 3.000 maszyn górniczych dla Bitcoina i Ethereum (ETH).

Maduro nawołuje do inwestowania w złoto i Petro:

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał pracowników do oszczędzania w złocie i w państwowej kryptowalucie Petro. W nadchodzących tygodniach pracownicy zaczną otrzymywać premie „w oparciu o” Petro, zamiast istniejącej walucie fiducjarnej. Od czasu formalnego uruchomienia, Petro nadal budzi podejrzenia u wielu źródeł zarówno w Wenezueli jak i poza nią, oraz krytykę wynikającą z rzekomego wsparcia ze strony państwowej spółki naftowej o długach większych niż całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut.

Rząd Bermudów zatwierdza pierwsze ICO:

Rząd Bermudów przyznał pierwszy certyfikat na wstępną ofertę monetarną (ICO) w ramach nowych przepisów dla biznesów krypto i Blockchain. Firma fintech, Uulala, otrzymała certyfikat od rządu Bermudów na Bermuda Executive Forum w Miami. Dyrektor generalny firmy, Oscar Garcia, powiedział, że Uulala zamierza zebrać 50 milionów dolarów w swojej sprzedaży tokenów, i że już zebrała 10 milionów dolarów prywatnie. Garcia zwrócił uwagę na dokładne standardy prawne obowiązujące w tym kraju: uzyskanie zgody na licencję zajęło firmie podobno cztery miesiące.

Nowe chipy Samsunga przydatne dla górników:

Samsung Foundry, uruchomił proces produkcji nowego węzła technologicznego 7-nanometrów (nm) Low Power Plus (7LPP), który może zmniejszyć zużycie energii nawet o 50 procent. Nowy produkt oparty na technologii litografii ultrafioletowej (EUV) sprawia, że nowe chipy 7LPP są bardziej zwarte (wydajne pod względem powierzchni) i energooszczędne. Może to mieć pozytywne konsekwencje dla górników kryptograficznych korzystających ze sprzętu Samsunga, ponieważ koszty energii okazują się być kluczowym czynnikiem wpływającym na rentowność branży.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button