News

#462 Newsy z dnia 24.10.2018

Ze środowych wydarzeń: Japonia zezwala przemysłowi kryptowalut na ustalanie własnych regulacji; Coinbase i Circle emitują nowego stablecoina; Johny Depp nakręci film dla krypto platformy; Oddział Binance w Ugandzie uruchamia handel fiat – krypto;  Największa gazeta Chin pomaga w rozwoju Blockchain; Minimalne ruchy na giełdach.

Japonia zezwala przemysłowi kryptowalut na ustalanie własnych regulacji:

Według dzisiejszych doniesień Cointelegraph Japan, japońska Agencja Usług Finansowych (Financial Services Agency – FSA) nadała lokalnemu przemysłowi kryptograficznemu status „samoregulacyjny”, pozostawiając nadzór nad przestrzenią Japońskiemu Stowarzyszeniu Wymiany Wirtualnych Walut (JVCEA).

FSA oczekuje, że organ samoregulacyjny ustanowi zasady ochrony aktywów klientów, opracuje zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i przedstawi robocze wytyczne dla kryptograficznych giełd.

Anonimowy urzędnik FSA cytowany przez Reuters mówi, że eksperci z JVCEA lepiej poradzą sobie z regulacjami niż organ rządowy.

Jest to bardzo szybko rozwijająca się branża. Lepiej, żeby eksperci ustalali zasady w odpowiednim czasie niż żeby robili to biurokraci.

– twierdzi.

Samoregulacja wchodzi w życie natychmiast, począwszy dnia dzisiejszego – główne zasady i wytyczne są już opublikowane na stronie internetowej JVCEA. Organ regulacyjny ma na razie 15 pracowników, ale według Cointelegraph Japan do listopada liczba ta ma się zwiększyć do 20 osób.

JVCEA została założona w kwietniu 2018 r. i składa się z 16 spółek, które zarejestrowały się jako giełdy kryptowalut. Utworzenie grupy nastąpiło po styczniowym włamaniu podczas którego skradziono 534 mln dolarów z japońskiej giełdy kryptowalut Coincheck.

Obowiązki Stowarzyszenia obejmują kontrolę bezpieczeństwa giełd kryptograficznych w kraju, a także inne konkretne zadania, takie jak ocenianie tokenów wydanych w ramach wstępnych ofert monetarnych (ICO).

Coinbase i Circle emitują nowego stablecoina:

Giełda Coinbase uruchomiła stablecoina USD Coin (USDC) – jest on zarazem pierwszym stablecoinem, którym można handlować na platformie. Leżąca u podstaw technologia stosowana przy USDC została opracowana dzięki wspólnym wysiłkom Coinbase i Circle, firmy zajmującej się płatnościami w oparciu o technologię Blockchain.

Klienci Coinbase w obsługiwanych jurysdykcjach mogą teraz kupować, sprzedawać, wysyłać i odbierać USDC na stronie coinbase.com oraz na aplikacjach iOS i Android. Coinbase zauważa w oświadczeniu, że klienci w USA poza Stanem Nowy Jork mają możliwość kupna i sprzedaży, podczas gdy klienci z pozostałych części świata mogą wysyłać i odbierać monety.

Coinbase mówi, że USDC pojawi się w Coinbase Pro w nadchodzących tygodniach, oraz że obecnie stablecoin jest już obsługiwany w Coinbase Wallet. Moneta jest rzekomo w 100 procentach zabezpieczona dolarami amerykańskimi, które są przechowywane na rachunkach podlegających publicznej sprawozdawczości. 

Wydajemy stablecoina zabezpieczonego 1: 1 dolarem amerykańskim, całkowicie skontrolowanego, całkowicie przejrzystego. Uważamy, że jest to kluczowy krok w kierunku odblokowania innowacji w przestrzeni krypto.

– powiedział prezes Coinbase i dyrektor operacyjny Asiff Hirji, na konferencji Money 20/20 w Las Vegas.

Stablecoin jest cyfrową walutą powiązaną z inną stabilną walutą, taką jak dolar amerykański, i ma na celu zminimalizowanie niestabilności cen. Wartość stablecoina opiera się na wartości pieniężnej waluty wspierającej, która jest utrzymywana przez podmiot finansowy będący stroną trzecią.

Na początku tego miesiąca inny stablecoin, Tether, znalazł się u źródła kontrowersji po tym jak zmienność spowodowała, że stracił on długoletnie zakotwiczenie w amerykańskim dolarze. Tether wówczas w jednym momencie spadł do wartości 0,91 dolara. Po tych wiadomościach, krypto inwestor i przedsiębiorca, Michael Novogratz, powiedział, że Tether powinien stworzyć większą przejrzystość w zakresie swoich operacji.

POZOSTAŁE NEWSY:

Johny Depp nakręci film dla krypto platformy:

Amerykański aktor i producent Johnny Depp nawiązał współpracę z kryptograficzną platformą rozrywki społecznościowej TaTaTu. W ramach nowej umowy gwiazda Hollywood zamierza połączyć siły z założycielem TaTaTu, Andreą Iervolino, w celu wspólnego tworzenia filmów i treści cyfrowych. Treść ma zostać wyprodukowana przez wytwórnię Infinitum Nihil należącą do Johnny’ego Deppa. Uruchomiona w maju 2018 r., TaTaTu zamierza zwalczać nielegalne piractwo i zwiększać przejrzystość dla posiadaczy praw, a także pomagać w reklamowaniu mark wysokich jakości za pomocą technologii DLT.

Oddział Binance w Ugandzie uruchamia handel fiat – krypto:

Binance Uganda, pierwsza należąca do Binance giełda fiat – krypto w Ugandzie, oficjalnie rozpoczęła handel. Użytkownicy mogą zakupić dwie główne kryptowaluty – Bitcoina i Ethereum – używając do tego szylinga ugandyjskiego. Po tym ogłoszeniu, Binance powiedziała także o niedawnej darowiźnie w wysokości 500.000 dolarów przeznaczonej dla Ugandy za pośrednictwem swojego skrzydła charytatywnego Blockchain Charity Foundation. Uruchomienie giełdy fiat – krypto w kraju afrykańskim jest częścią intencji firmy, aby przyczynić się do rozwoju Blockchain w tym rejonie, jak również jest częścią przyszłych planów rozszerzenia tej technologii na kontynencie afrykańskim.

Największa gazeta Chin pomaga w rozwoju Blockchain:

Skrzydło zajmujące się kapitałami podwyższonego ryzyka oficjalnej gazety Komunistycznej Partii Chin – People’s Capital – podpisało umowę z firmą Xunlei Limited z siedzibą w Shenzhen. Zgodnie z warunkami umowy, obie firmy skonstruują laboratorium „innowacji technologicznych” w Blockchain Research Institute, które należy do People Capital. Oprócz badania zastosowań Blockchain, partnerzy będą również budować „platformę usług przemysłowych wysokiego szczebla”, której celem będzie organizowanie konkursów, seminariów, warsztatów oraz promowanie i identyfikowanie startupów w branży Blockchain.

Minimalne ruchy na giełdach:

Ostatnia doba na rynkach mija bardzo spokojnie. Prawie wszystkie czołowe waluty zakreślamy na zielono jednak wzrosty nie przekraczają 1% – Bitcoin wzrósł o 0,5% a Ethereum o 0,6%. Wyjątkiem okazał się jedynie XRP, który notuje wzrost na poziomie 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.2 mld dolarów i wynosi obecnie 210.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 9.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button