News

#465 Newsy z dnia 27.10.2018

Z sobotnich wydarzeń: Czołowa giełda wycofuje ponad 50 par handlowych; Tajlandzka SEC ostrzega przed dziewięcioma tokenami i ICO; Nowy token oparty na Ethereum będzie całkowicie wspierany przez Bitcoina; Giełdy bez znacznych zmian.

Czołowa giełda wycofuje ponad 50 par handlowych:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem jedna z największych giełd kryptowalut, OKEx, wycofa ponad 50 par handlowych o słabej wydajności.

31 października 2018 r. o godzinie 5:00 czasu polskiego, giełda zatrzyma handel parami, które odnoszą słabą płynność i niski wolumen obrotu. Giełda ostrzegła użytkowników, że powinni anulować zamówienia na wymienione pary.

OKEx zauważył również, że usunie tylko wskazane pary handlowe, ale nie same tokeny. Andy Cheung, szef operacyjny OKEx, w opublikowanym dzisiaj tweecie nazwał ten ruch „sprzątaniem”.

Jako liderzy odpowiadamy za promowanie solidnego ekosystemu […] Musimy teraz podjąć działania w stosunku do tych nierentownych tokenów. […] Notowanie nie jest ostateczne. Utrzymanie dobrej wydajności jest kluczem do sukcesu.

– mówi Cheung.

Na początku tego miesiąca OKEx ogłosił notowanie czterech stablecoinów – TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) i Paxos Standard Token (PAX).

Założona w 2014 r., OKEx jest obecnie największą na świecie giełdą kryptowalutową pod względem skorygowanego wolumenu transakcji, osiągając w ciągu ostatnich 24 godzin około 402,5 mln dolarów.

Tajlandzka SEC ostrzega przed dziewięcioma tokenami i ICO:

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała ostrzeżenie przed inwestowaniem w dziewięć cyfrowych tokenów i wstępnych ofert monetarnych, które nie zostały akredytowane przez regulatora, jak podaje Bangkok Post.

SEC ponoć wszczęła dochodzenie w sprawie tokenów cyfrowych i ICO promowanych na platformach mediów społecznościowych w celach inwestycyjnych. Stwierdzono dziewięć przypadków, w których promowane aktywa cyfrowe nie zostały zatwierdzone przez regulatora rynku.

Zgodnie z opinią SEC, owe tokeny i ICO nie złożyły wniosku o zatwierdzenie przez SEC, ani nie spełniły wymaganych kwalifikacji. Komisja powiedziała, że osoby, które zainwestowały w te aktywa powinny uważać na powiązane ryzyko inwestycyjne.

SEC ponowił ostrzeżenie o schematach Ponzi, które przekonują ludzi do inwestowania w aktywa cyfrowe, obiecując wysokie zwroty z inwestycji.

Załączanie informacji wymaganych do podejmowania decyzji inwestycyjnych jest niewystarczające, podczas gdy te cyfrowe aktywa mogą nie mieć wystarczającej płynności do handlu i nie mogą zostać zamienione na gotówkę.

– dodał regulator.

W sierpniu SEC powiedział, że prawie 50 projektów ICO wyraziło zainteresowanie uzyskaniem certyfikatu po ogłoszeniu przez Ministerstwo Finansów wprowadzenia przepisów ICO. Proces autoryzacji trwa do pięciu miesięcy od momentu złożenia wniosku – SEC przekaże dokument do Ministerstwa Finansów w ciągu 90 dni. Następnie Ministerstwo ma 60 dni na podjęcie decyzji o zatwierdzeniu licencji.

Nowy token oparty na Ethereum będzie całkowicie wspierany przez Bitcoina:

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, amerykański portfel krypto i firma Blockchain ds. bezpieczeństwa, BitGo, ogłosiła, iż opracowuje monetę opartą na Ethereum wspieraną 1:  1 przez Bitcoina.

W ogłoszeniu napisano, że Wrapped Bitcoin zapewni użytkownikom:

[…] szeroką gamę nowych zdecentralizowanych przypadków użycia, w tym na zdecentralizowanych giełdach. Będzie to zabezpieczenie dla stablecoinów lub pożyczek na płatności i elastycznych inteligentnych kontraktów w ekosystemie Ethereum.

Opisując nadchodzącą monetę jako „wysiłek społeczności transformacyjnej”, BitGo twierdził, że nowy token przyniesie stabilność i wartość Bitcoina tak, aby kryptowaluty miały zastosowanie do przedsiębiorstw w łańcuchu Blockchain Ethereum.

Zgodnie z oświadczeniem, każdy Bitcoin będzie rozliczany na tablicy wyświetlającej adresy i salda, a użytkownicy będą mogli weryfikować każdego Bitcoina utrzymywanego w depozycie na Blockchainie, który jest dostępny do monitorowania przez Etherscan.

Na początku września BitGo nabyło państwową kartę powierniczą w Południowej Dakocie, aby stać się certyfikowanym nadzorcą kryptowalut. Jako depozytariusz, BitGo będzie podlegać nadzorowi regulacyjnemu zgodnie z zasadami KYC i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Giełdy bez znacznych zmian:

Po upływie doby kapitalizacja rynku ponownie nie notuje znaczących zmian, a kryptowaluty prawie stoją w miejscu – ruchy wynoszą mniej niż 1%. Zmiana wartości Bitcoina utrzymuje się przy granicy 0. Ethereum notuje wzrost o 0,5% a XRP spadek o 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku  nadal wynosi 209 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 8.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button