News

#466 Newsy z dnia 28.10.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin na Blockchain Ethereum jako nowy token WBTC; Ukraina na drodze zdrowej regulacji kryptowalut; Kryptowaluty mogą być alternatywą podczas kryzysu; Komisarz CTFC apeluje o zwiększenie nadzoru fintech; Zwolnienia w zespole Coinbase; Na giełdach niedzielny spokój.

• Bitcoin na Blockchain Ethereum jako nowy token WBTC:

Wszyscy wiemy, czym są BTC, BCC i ETH. Ale nowością dla czytelnika może być symbol WBTC – skrót od „owinięty Bitcoin”, który w zasadzie będzie tokenem na Blockchain Ethereum, związanym bezpośrednio z wartością Bitcoina. Połączony przez Kyber Network, Republic Protocol i BitGo, token będzie miał dwa ważne zadania w świecie krypto.

Po pierwsze, umożliwi Bitcoinowi uczestnictwo w inteligentnych umowach. W przeszłości podjęto już wiele prób zainicjowania inteligentnych kontraktów dotyczących własnego łańcucha BTC. Ethereum pozostaje dominującym trybem pod względem inteligentnych kontraktów. Tym niemniej, perspektywy zdecentralizowanych aplikacji Ethereum zostały ostatnio podważone.

Po drugie, umożliwi to Bitcoinowi bezpośredni wpływ na token w łańcuchu blokowym Ethereum. Tokeny będą wspierane przez rezerwy BitGo i innych uczestników projektu, a inwestorzy mają mieć jasność co do tego, co trzymają. Odpowiednio, jeśli jeden posiada 1 WBTC, jeden ma równoważną wartość 1 BTC.

Wydaje się, że celem projektu jest płynne przejście między Bitcoinem, a Ethereum. Jeśli ktoś już posiada Bitcoina, może łatwo wprowadzić go do sieci Ethereum jako żeton WBTC, a następnie może wypłacić pieniądze w dowolnym momencie z powrotem do Bitcoina. Korzystanie ze scentralizowanej giełdy nie będzie konieczne, jeśli ktoś będzie wyposażony w Kyber Network lub którykolwiek z jej partnerów, a Kyber przewiduje znaczną rozbudowę projektu w miarę postępu prac.

Obecna iteracja WBTC jest tylko pierwszym krokiem w drodze do idealnego zdecentralizowanego rozwiązania i ważne jest, aby wspólnota współpracowała w kierunku bardziej innowacyjnego, interoperacyjnego ekosystemu. Kilka giełd już zobowiązało się do wystawienia tokena. Ciekawostką z punktu widzenia inwestora będzie to, czy nastąpi arbitraż pomiędzy BTC, a WBTC, czy też ceny WBTC zostaną zablokowane na poziomie BTC.

• Ukraina na drodze zdrowej regulacji kryptowalut:

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy wydało oficjalny komunikat prasowy w zakresie klasyfikacji i legalizacji działań związanych z kryptografią. Jego celem jest stworzenie zrozumiałych warunków prowadzenia działalności w dziedzinie wirtualnych aktywów i wirtualnych walut oraz wprowadzenie przyjęcia koncepcji polityki państwa w odniesieniu do krypto.

W tym celu zaproponowano ustanowienie prawnych definicji kluczowych terminów, w tym „wirtualna waluta”, „wirtualne aktywa”, „ICO”/”ITO”, „wydobywanie kryptowalut”, „inteligentne kontrakty” i „tokeny”.

Koncepcja ta będzie realizowana w dwóch etapach i zostanie ukończona w 2021 roku. Chociaż Ukraina do tej pory nie regulowała krypto, to pierwsze oznaki, że kraj jest na dobrej drodze do jego legalizacji, pojawiły się w połowie maja, kiedy członek parlamentu, Aleksiej Mushak, załączył do swojego społeczeństwa kopię projektu dokumentu legislacyjnego dotyczącego kryptografii. Dokument ten nakreślił, że celem legislacji jest stworzenie wolnego i przejrzystego rynku zasobów cyfrowych, określającego zasady przechowywania, używania i handlu kryptowalut, tokanoów cyfrowych i inteligentnych kontraktów.

W połowie września parlament kraju zaproponował projekt ustawy, która, jeśli zostanie podpisana, będzie pobierać 5%-owy podatek od posiadania krypto od osób fizycznych i innych podmiotów. W odniesieniu do zysków kryptograficznych firm, zaproponował on 18%-owy podstawowy podatek dochodowy od osób prawnych i osobistych.

Ponadto, Narodowy Bank Ukrainy (NBU) rozważa utworzenie cyfrowej waluty państwowej, powiązanej z lokalną walutą fiskalną, hrywną, która będzie scentralizowana i pozostanie pod kontrolą rządu.

POZOSTAŁE NEWSY:

• Kryptowaluty mogą być alternatywą podczas kryzysu:

Kim Dotcom, niemiecko-fiński przedsiębiorca internetowy i znany kryptowalutowy inwestor, stwierdził, że gospodarka amerykańska nieuchronnie upadnie w nadchodzących latach. Jeśli rynki amerykańskie ulegną pogorszeniu w długim okresie, zgodnie z przewidywaniami uznanych ekonomistów, w tym Petera Schiffa i Nouriela Roubiniego, Dotcom stanowczo stwierdził, że kryptowaluty spodobają się inwestorom jako solidny i stabilny magazyn wartości obok metali szlachetnych, takich jak złoto.

• Komisarz CTFC apeluje o zwiększenie nadzoru fintech:

Nowy komisarz Rostin Behnam, w Urzędzie Nadzoru – Commodity Futures Trading Commission (CFTC) -powtórzył wezwanie do nadzoru obsługi fintech, a uściślając, do uczciwego postępowania z destrukcyjnym wykorzystaniem technologii, w tym Blockchain i kryptowalut. Behnam rozmawiał również z różnymi potencjalnymi przypadkami użycia DLT, wymieniając zakres działalności od rolnictwa do opieki zdrowotnej, finansów czy sztuki.

• Zwolnienia w zespole Coinbase:

Amerykańska giełda kryptowalut i dostawca portfela – Coinbase – obniżyła liczbę o co najmniej piętnastu pracowników, po zatrudnieniu 250 osób w tym roku, po tym jak pojawiło się wiele problemów technicznych i z obsługą klienta. W rezultacie dyrektorzy zobowiązali się do znacznego zwiększenia liczby pracowników dostępnych do obsługi skarg klientów. Przed zwolnieniami, Coinbase miała 500 pracowników od września, z czego połowa rozpoczęła pracę w tym roku.

• Na giełdach niedzielny spokój:

Niewiele dziś działo się na giełdach kryptowalut. Kapitalizacja rynku od wczorajszego dnia nie zmieniła się i wynosi nadal 209 mld dolarów. Czołowe coiny odnotowały minimalne wzrosty – Bitcoin o 0,1%, Ethereum o 0,5%, Ripple o 0,6%, a Bitcoin Cash o 0,3%. Wśród 15. największych walut, najlepszy wynik osiągnął Dash, którego cena wzrosła o 1,3%, natomiast największa korekta spotkała projekt IOTA – o 1,9%.

źródło: bitcoinist.com, ccn.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button