Kryptowaluty

#47 Aktualności z dn. 04.09.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Tworzy się nowa waluta zjednoczonych państw; Rosja znów przeciwko obywatelom; Chiny zakazują ICO; Bitcoin w Australii przyjmuje się jak złoto; Giełda płonie i tonie.

• Tworzy się nowa waluta zjednoczonych państw:

BRICS to określenie grupy państw rozwijających się – Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 r. Republiki Południowej Afryki. Nazwa pochodzi od pierwszych liter tych państw. Kraje BRICS nie tworzą sojuszu politycznego (jak np. Unia Europejska) ani formalnego stowarzyszenia handlu. Celami krajów zrzeszonych jest stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych oraz zreformowanie ONZ.

Kraje członkowskie BRICS mogłyby stworzyć kryptowalutę działającą jako „alternatywa dla innych instrumentów płatniczych”. Zdaniem Kirill Dmitrieva, szefa Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, inwestycje w Bloku, które obejmują Rosję, Indie, Republikę Południowej Afryki, Chiny i Brazylię, wzrosną w ciągu najbliższych trzech lat czterokrotnie.

Możliwe jest nawet stworzenie kryptowaluty BRICS jako alternatywy dla innych instrumentów finansowych i o tym debatuje część Rady Biznesowej BRICS.

– mówi Dmitriev.

Obecnie waluty narodowe stanowią medium wymiany z ugrupowań, których zmiany są przedmiotem zainteresowania m.in. ze względu na rosnącą siłę dolara amerykańskiego. Sama Rosja jest już w tej chwili zajęta przygotowywaniem własnej scentralizowanej kryptowaluty, która została nieformalnie nazwana „BitRuble” lub „CryptoRuble”.

[…] Kryptowaluty stają się również punktem dyskusji jako alternatywnym lub nowym sposobem rozliczeń dla dolara.

– kontynuował Dmitriev.

Rządy państw w Rosji, Indiach i Afryce Południowej widzą to w ogromnym wzroście zainteresowania kryptowalutami przez obywateli, a Rosja zdaje się reagować w sprawie wprowadzenia zakazu dostępu nieupoważnionym obywatelom.

• Rosja znów przeciwko obywatelom:

Zdaniem RussiaToday i lokalnego RIA Novosti, rządowy Fundusz na rzecz Informacji o Demokracji zaleci zakaz uczestnictwa w działaniach górniczych z prywatnych adresów na zbliżającym się spotkaniu grupy roboczej ds. Wzrostu Internetu.

Wszystko co związane z górnictwem, które trwa nadal w kraju, to strata energii elektrycznej.

– powiedział prezes funduszu Ilya Massukh i dodał:

To nieco wątpliwe pod względem efektywności dla gospodarki rosyjskiej.

Rosja nadal podaje mieszane sygnały na temat kryptowalut i regulacji Blockchain. W zeszłym tygodniu mogliśmy doszukać się informacji, że dwa największe giganty energetyczne w kraju rozmawiały o wariantach dla górników, aby korzystać z wolnych mocy produkcyjnych w 70 miejscach w celach górniczych. Jednocześnie organizacja rosyjskiego rzecznika ds. Internetowych próbuje pozyskać 100 mln dolarów na sfinansowanie dużego projektu wydobywczego, który pozornie chce wykupić udział w rynku z dala od Chin, które mają wyższe koszty energii elektrycznej. Massukh tymczasem nawiązywał do domniemanych zagrożeń bezpieczeństwa związanych z prywatnym wydobywaniem Bitcoina, w tym „systemach wentylacyjnych niezdolnych do złagodzenia wydzielanego ciepła” za pomocą niezbędnego sprzętu. Jego słowa naśladują kwestie bezpieczeństwa dotyczące innego rodzaju wypowiedzi ministra skarbu Aleksieja Moiszewa, który w zeszłym miesiącu zalecił całkowity zakaz sprzedaży kryptowalut dla „zwykłych ludzi”, którzy nie byli „kwalifikowani” do ich obsługi.

• Chiny zakazują ICO:

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o regulowanym rynku ICO, który miał ukazać chińskim projektom, zwłaszcza NEO, świetlaną przyszłość. Niestety, rząd poszedł w odwrotnym kierunku, co spowodowało wyprzedaż wielu kryptowalut przez chińskich inwestorów. Chiny zabraniają firmom pozyskiwania funduszy za pośrednictwem ICO i zwracają się do lokalnych organów regulacyjnych o zbadanie 60. głównych platform, których wartość wraz z monetami, opiewa się o setki milionów dolarów.

Zgodnie z ogłoszeniem wydanym przez komitet roboczy, który nadzoruje ryzyko w sektorze finansowania w internecie – nowe projekty zwiększające gotówkę lub inne wirtualne waluty za pośrednictwem kryptowalut zostaną zakazane. Wszelkie działania oparte na ICO traktowane mają być jako oszustwa nielegalnych działalności. Tak absurdalne informacje spowodowały, że „chińskie Ethereum” NEO, w pewnym momencie było warte połowę mniej niż wczoraj.

Niektóre chińskie platformy ICO już zatrzymały swoje usługi. ICOINFO napisali w swojej witrynie internetowej, że dobrowolnie tymczasowo zawieszają wszystkie funkcje związane z ICO , dopóki nie uzyskają jasności co do zmieniającego się otoczenia regulacyjnego. BTCC z kolei – platforma wymiany bitcoin w Szanghaju – poinformowała, że ​​w weekend kończy handel ICO-COIN.

• Bitcoin w Australii przyjmuje się jak złoto:

Dystrybutor złota i srebra z siedzibą w Queensland, Paul Engeman, rozpoczął handel Bitcoinem, po tym jak federalny rząd Australii zaakceptował go jako legalną walutę. Podatek od towarów i usług (GST) od zakupu wirtualnych walut został wyeliminowany w Australii 1 lipca 2017 r. Według Engemana, który jest dyrektorem Ainslie Bullion i Reserve Vault, zaczął kupować i sprzedawać Bitcoina w sierpniu, a jego firma ma solidny popyt zarówno na nowych, jak i już istniejących klientów.

Sprzedajemy złoto i srebro od 43 lat, a ci nabywcy są dostosowani do aktywów pieniężnych i mogą otrzymać podobne właściwości w Bitcoinie. Podstawę tego, co stanowi składnik aktywów pieniężnych, jest taki sam – musi mieć wewnętrzną wartość i mieć środek wymiany. Złoto i srebro to mistrzowie na przestrzeni 5000 lat, ale Bitcoin ma takie same właściwości – ma tylko 21 milionów sztuk i uczestniczy w powolnym procesie digitalizacji.

Cena Bitcoina w dniu 6. września przekroczyła wysokości 6.000 dolarów australijskich (4.800 USD). Przewiduje się, że najprawdopodobniej przyniesie to kolejny wzrost do 6.000 USD. Wzrost ten był głównie spowodowany ogólną tendencją wzrostową cen cyfrowych walut, co spowodowało wzrost kapitalizacji rynkowej do ponad 170 mld dolarów. Ponadto w Australii pojawia się coraz większa akceptacja i użycie Bitcoina. Firmy takie jak kawiarnie, agencje nieruchomości, producenci pojazdów i księgarnie akceptują wirtualną walutę jako formę płatności. Tymczasem nauczyciel szkół średnich w Brisbane, Chris Tippler, mówi, że zaczął nauczać swoich studentów ekonomii i biznesu o cyfrowych walutach, takich jak Bitcoin i Ripple, a także o handlu nimi.

Wiedziałem o inwestycjach w waluty cyforwe i nauczałem ich odczytywania wykresów. Nie jestem pewien, czy jest to solidna część programu nauczania, ale z mojego doświadczenia potrzebna.

– dodał Chris Tippler.

• Giełda płonie i tonie:

Takich wrażeń już dawno nie dostarczyły giełdy ich użytkownikom. Potężne korekty, które w dużej mierze zainicjowały Chiny, wielu inwestorów na długo zapamięta. Ze świecą szukać kryptowaluty, której cena spadła o mniej niż kilkanaście procent. Jednak mamy w czołówce jeden wyjątek – jest nim sam Bitcoin. Stracił „zaledwie” 9,1%. Dla porównania – Ethereum spadło o 19%, Litecoin o 18,1%, a NEO, które padło ofiarą chińskich regulacji aż o 36,8%. Z giełd od wczorajszego wieczoru ubyło 18 mld dolarów i kapitalizacja rynkowa wynosi aktualnie 143,3 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button