News

#473 Newsy z dnia 04.11.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin Cash nadal szybuje w górę; Naukowcy wykazali lukę narażającą cały Blockchain Ethereum; 11 osób aresztowanych ws. włamania na krypto portfele; Giełdy nieznacznie w górę.

Bitcoin Cash nadal szybuje w górę:

Przed zaplanowanym na 15 listopada forkiem, cena Bitcoina Cash nadal rośnie, osiągając aktualnie ponad 570 dolarów.

Wczoraj, 3 listopada, CCN podało, że cena Bitcoina Cash, jeszcze przed hard forkiem, wzrosła o 12 procent z 425 do 477 dolarów. Wsparcie pierwotnego planu działania Bitcoina Cash przez Coinbase, największą firmę pośredniczącą w transakcjach kryptograficznych, doprowadziło do wzrostu zaufania do aktywu w krótkim czasie.

Dwa razy w roku, sieć Bitcoina Cash hard forkuje w ramach zaplanowanych aktualizacji protokołów. Kolejny hard fork BCH planowany jest na 15 listopada 2018 r., a Coinbase jest gotowa wspierać opublikowany plan działania na bitcoincash.org

– napisał zespół Coinbase.

Wartość Bitcoina Cash nadal rośnie, a jego wolumen powiększył się prawie pięciokrotnie w ciągu trzech dni. Od 1 listopada wolumen BCH wzrósł z mniej niż 200 mln dolarów do 980 milionów dolarów.

Wolumen BCH zbliżył się do wolumenu Ripple, kiedy jego cena potroiła się w połowie października przed planowanym ogłoszeniem wydanym przez Ripple Labs, sugerującym partnerstwo z dużym bankiem. Partnerstwo okazało się być umową z europejskim gigantem bankowym Banco Santander, zgodnie z którą XRP ma zostać wykorzystane jako waluta podstawowa dla nowej aplikacji mobilnej banku. Od tego czasu wolumen Ripple spadł razem ze spadkiem ceny Bitcoina.

Obecnie inwestorzy gromadzą jak najwięcej BCH, aby skorzystać na forku. Oczekuje się, że Nchain, prowadzony przez kontrowersyjnego Craiga Wrighta, 15 listopada rozerwie łańcuch Bitcoina Cash, tworząc dwa osobne łańcuchy. Pierwotni posiadacze BCH otrzymają równowartość nowo utworzonego łańcucha. Stąd, po rozwidleniu – tak jak to było widać w  przypadku XRP w połowie października – oczekuje się spadków BCH.

Naukowcy wykazali lukę narażającą cały Blockchain Ethereum: 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez grupę analityków z Northeastern University i University of Maryland, brak różnorodności w inteligentnych kontraktach Ethereum stanowi zagrożenie dla całego ekosystemu Blockchain Ethereum.

Dokument zatytułowany „Analizując topologię kontraktów Ethereum” twierdzi, że większość inteligentnych kontraktów Ethereum to „bezpośrednie lub prawie kopie innych umów”, co stanowi potencjalne ryzyko, jeśli skopiowana inteligentna umowa zawiera posiadający błędy lub podatny na zagrożenia kod.

Częściowo wspierane przez amerykańską National Science Foundation badanie przeanalizowało kody bajtowe inteligentnych kontraktów Ethereum z pierwszych 5 milionów bloków, co obejmuje prawie trzy lata od momentu powstania kryptowaluty w 2015 r. Naukowcy również zbierali i modyfikowali dane za pośrednictwem wirtualnej maszyny Ethereum, nazwanej geth, w celu skatalogowania wszystkich interakcji między umowami a ich użytkownikami.

Aktualnie, inteligentne kontrakty Ethereum są tworzone trzy razy częściej przez inne umowy niż przez użytkowników. Badanie wykazało, że kod Ethereum, który rzekomo może mieć „szeroki wpływ na populację użytkowników Ethereum” jest często ponownie wykorzystywany, pomimo faktu, że jest on „siłą napędową sukcesu Ethereum”.

Biorąc pod uwagę niską różnorodność inteligentnych kontraktów na Ethereum jako potencjalnego ryzyka dla całego ekosystemu Blockchain, naukowcy wspomnieli, że ETH stało się kilkakrotnie przedmiotem „błędów o wysokim profilu”, co skutkowało zamrożeniem kryptowalut o wartości ponad 170 milionów dolarów. Końcowa część dokumentu mówi, że wiele implementacji „podstawowej funkcjonalności kontraktowej” w Ethereum ostatecznie zapewniłoby większą i dogłębną ochronę.

11 osób aresztowanych ws. włamania na krypto portfele:

Dział ds. Cyberprzestępczości w tureckiej policji narodowej aresztował 11 podejrzanych w sprawie włamania na krypto konta, a ofiary zgłaszają straty w wysokości ponad 80.000 dolarów, donosi turecki dziennik Hürriyet.

Zgodnie z tym artykułem, 14 osób zgłosiło lokalnym władzom prokuratury, że ich portfele kryptograficzne zostały zhakowane, a ich Bitcoiny zostały przeniesione do innych portfeli. Po otrzymaniu skarg, policja w Stambule wszczęła dochodzenie przeciwko grupie hakerów, która rzekomo uzyskała dostęp do wiadomości e-mail użytkowników, danych kont portfeli kryptograficznych i haseł.

Agenci ds. Cyberprzestępczości zatrzymali 11 osób w wielu miejscach w Stambule w wyniku wspólnych nalotów ze specjalnym oddziałem policji w Harekat. Dziesięciu podejrzanych zostało aresztowanych, a jeden z nich został rzekomo zwolniony pod warunkiem, że pozostanie pod dalszą „kontrolą sądową”. Policja również zarekwirowała domniemanym hakerom dwa fałszywe dowody tożsamości, a także wiele urządzeń rzekomo używanych w atakach, takich jak 18 telefonów komórkowych i kart SIM, 22 kart pamięci oraz inne przedmioty.

Według tureckich prokuratorów, ilość skradzionych Bitcoinów jest warta 437.000 tureckich lir, czyli więcej niż 80.000 dolarów. Grupa próbując ukryć swoje ślady rzekomo przeniosła skradzione kryptowaluty na wiele różnych kont, a następnie sprzedała je za walutę fiat.

Podczas dochodzenia jednostka ds. Cyberprzestępczości zidentyfikowała niektórych podejrzanych, poprzez śledzenie nowych numerów kart SIM zarejestrowanych na konta przez hakerów. Agenci policyjni śledzili również podejrzanych, którzy próbowali wypłacić skradzione aktywa z bankomatów i banków na podstawie zapisów z wielu kamer. Śledztwo cały czas trwa, a policjanci szukają więcej ofiar hakerów.

Giełdy nieznacznie w górę:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spokojne ruchy wzrostowe. Z całej czołowej dziesiątki jedynie Bitcoin kontynuuje poprzedni trend notując spadek o 0,5%. Pozostałe kryptowaluty notują mniejsze lub większe wzrosty: Ethereum o 1,6%, XRP o 1.5%, EOS o 2,4% i Stellar o 1,3%. Bitcoin Cash z powodów wymienionych wyżej w artykule zdominował czołówkę dzisiejszym wynikiem – notuje wzrost o 21,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 209.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cnn.com, coinmarketcap.com, cnn.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button