News

#475 Newsy z dnia 06.11.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Blockchain.com wykonuje największy airdrop w historii; Apple usuwa czołowy podcast o kryptowalutach z iTunes; Ripple chwilowo staje się największym altcoinem; Bitmain ogłasza sprzedaż 2 nowych koparek Bitcoinów; Giełdy na zielono.

Blockchain.com wykonuje największy airdrop w historii:

Dostawca usług portfela Blockchain.com uruchomił pełne wsparcie dla altcoina Stellar, czemu towarzyszył potężny airdrop XLM o wartości 125 milionów dolarów. Wiadomość została ogłoszona dzisiaj w oficjalnym poście na blogu.

Blockchain.com przedstawił gigantyczny datek jako:

Największy airdrop w historii krypto i najprawdopodobniej największy konsumencki giveaway w historii.

Sugeruje również, że są one świetnym sposobem na zasilanie decentralizacji i adopcji dla nowych sieci.

Firma podkreśla, że korzyści dla konsumentów z airdropów kryptograficznych polegają na tym, że są oni w stanie testować, wymieniać i przeprowadzać transakcje nieznanymi aktywami kryptograficznymi bez konieczności wcześniejszego miningu lub inwestowania.

Powody, które wg. Blockchain.com stały za decyzją uruchomienia wsparcia dla Stellar to fakt, że sieć tego tokena jest „zbudowana dla skalowalności”, jak również to, iż zapewnienia on możliwość tworzenia niestandardowych tokenów reprezentujących rzeczywiste lub wirtualne towary.

Przed dodaniem wsparcia dla Stellar, portfel Blockchain.com obsługiwał już trzy inne kryptowaluty: Bitcoina, Bitcoina Cash i Ethereum.

Pod koniec września pojawiły się informacje, że Blockchain.com znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej rozchwytywanych pracodawców w Wielkiej Brytanii. Wśród jego zalet odnotowano korzyści, takie jak darmowa żywność, elastyczny czas pracy, nieograniczona polityka urlopowa i system premiowy wypłacany dla pracowników w Bitcoinie.

Apple usuwa czołowy podcast o kryptowalutach z iTunes:

Podcast prowadzony przez analityka ds. kryptografii Anthony’ego „Pomp” Pompliano, „Off the Chain”, został usunięty ze sklepu iTunes w Stanach Zjednoczonych.

Podcast podobno wskoczył na 4. miejsce rankingu podcastów w kategorii „inwestowanie” w sklepie iTunes w USA, zanim został „tajemniczo” usunięty.

W zeszłym tygodniu wydaliśmy podcast omawiający ostateczny argument stojący za Bitcoinem. Eksplodował i zajął #4 w kategorii inwestowanie w USA, zanim tajemniczo został usunięty przez @Apple. Nie dostaliśmy ostrzeżenia. Nie wiemy dlaczego tak się stało. Zdjęli nasz podcast, ale nie mogą zdjąć Bitcoina!

– pisze Pompliano na Twitterze.

Z opisu odcinka podcastu, tego który w ubiegłym tygodniu spowodował gwałtowny skok na popularności, wynika, że Pompliano przeprowadził wywiad z Muradem Mahmudovem – opisanym jako jeden z „największych  maksymalistów Bitcoinowych na świecie”.

Odcinek zawiera dyskusję o tym, czym jest Bitcoin, jak działa, o znaczeniu jego deflacyjnego systemu monetarnego, dlaczego wszystkie waluty fiat są skazane na porażkę, a także o tym, w jaki sposób banki centralne i instytucje powinny myśleć o Bitcoinie.

Od czasu incydentu Pomp napisał na Twitterze, że ma nadzieję, iż usunięcie podcastu jest tylko zbiegiem okoliczności. Dodał również, iż jego zespół wysłał e-maile do wielu zespołów Apple, na które nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Na ten moment wyszukiwanie hasła „Off the Chain” w sklepie  iTunes w USA powoduje wyświetlenie przez Apple alertu, że podcast jest obecnie niedostępny. Jest on za to nadal dostępny na alternatywnych platformach podcastowych, takich jak Google Play, Stitcher, Spotify i Libsyn.

Ripple chwilowo staje się największym altcoinem:

Ripple po raz kolejny wyprzedził Ethereum, w wyniku czego stał się największym altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej po tym, jak wzrósł o 18 procent w ciągu 24 godzin. Wzorzec, który pojawił się w tym roku już kilka razy potwierdzają dane z Coinmarketcap.

Wartość XRP gwałtownie wzrosła w przeciągu weekendu, kiedy rynki zareagowały na wachlarz czynników, w tym najnowsze wykorzystanie platformy xRapid. Nie jest jednak jasne, który konkretnie z czynników jest odpowiedzialny za nagły wzrost.

xRapid, sieć płatnicza korzystająca z XRP jako medium transferowego, była odpowiedzialna za poprzedni skok wartości we wrześniu. Zmiana nie była jednak permanentna i Ethereum ponownie zajął drugą pozycję w rankingu rynkowym.

Obecnie XRP/USD kosztuje ok. 0,526 dolara, podczas gdy ETH/USD notuje nieco powyżej 214 dolarów.

Bitmain ogłasza sprzedaż 2 nowych koparek Bitcoinów:

Bitmain uruchamia dwa nowe modele koparek Antminer skierowane do branży wydobywania Bitcoinów. Gigant ogłosił, że nowe maszyny S15 i T15 będą zasilane przez niedawno ujawniony 7nm procesor ASIC i wejdą do sprzedaży 8 listopada.

[Nowe koparki] posiadają wiodące w branży wskaźniki hashowania opracowane na potrzeby algorytmu SHA256.

– pisze firma.

Chip 7nm po raz pierwszy został ogłoszony wraz z końcem września przez prezesa i współzałożyciela Bitmain, Jihana Wu, który powiedział, że będzie on bardziej energooszczędny i wydajny niż starsze modele.

Podczas gdy specyfikacje dotyczące chipa nie zostały jeszcze w pełni opublikowane, Wu powiedział podczas swojego pierwotnego oświadczenia, że zawiera on ponad miliard tranzystorów, i że osiągnie stosunek zużycia energii do mocy wydobywczej tak niski jak 42 J/TH.

Szczegóły dotyczące nowych Antminerów są również niedostępne – strona internetowa firmy nie zawiera aktualnie żadnych informacji.

Giełdy na zielono: 

Po upływie doby na giełdach obserwujemy dominację koloru zielonego. Wszystkie czołowe kryptowaluty notują mniejsze lub większe wzrosty. Liderami okazali się XRP, Bitcoin Cash i Stellar, których wartość wzrosła o 8,7%, 9,6% i 5,3%. Bitcoin notuje skromny wzrost o 0,3% a Ethereum o 3,3%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 216.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button