News

#477, #478 Newsy z dni 08 – 09.11.2018

Z ostatnich wydarzeń: Group- IB publikuje ranking najbezpieczniejszych krypto giełd; Kanadyjski bank uruchomi pierwszy cyfrowy sejf do kryptowalut; Korea Pd. potroi budżet przeznaczony na Blockchain; Koreańscy prawnicy lobbują rząd ws. regulacji kryptowalut; Czerwień dominuje na giełdach.

Group- IB publikuje ranking najbezpieczniejszych krypto giełd:

Czołowa firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, Group-IB, oceniła bezpieczeństwo największych  giełd kryptograficznych, jak podaje Next Web. 

Wyniki badań przeprowadzonych przez moskiewską firmę oraz platformę CryptoIns wykazują, że to platforma Kraken jest najbezpieczniejszą giełdą kryptograficzną. W przeciwieństwie do tego OKEx – obecnie druga giełda kryptograficzna pod względem dziennych obrotów – na równi z Huobi Pro i CoinCheck to najbardziej ryzykowne miejsca handlu kryptograficznego, mówi raport.

Zgodnie z Next Web, grupa IB dokonała ustaleń również za pomocą nowo opracowanego systemu oceniania, który oblicza składki ubezpieczeniowe na pokrycie kryptowalut posiadanych przez główne giełdy.

CryptoIns, który jest obsługiwany przez szwajcarskiego brokera ubezpieczeniowego ASPIS S, oferuje teraz swoje usługi ubezpieczeniowe dziesiątkom dużych giełd kryptowalut. Nowa polisa ubezpieczeniowa rzekomo pokrywa straty z „cyberataków na oprogramowanie giełdy, kradzieży, oszustwa i nielegalnego działania personelu”.

Ocena ryzyka giełd kryptograficznych uwzględnia takie czynniki, jak techniczne poziomy bezpieczeństwa, niezawodność podstawowej pamięci masowej, hasła, a także dane osobowe klientów. Ramy te uwzględniają również zarządzanie ryzykiem, a także zasady Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Grupa-IB i CryptoIns nie ujawniły dokładnych wskaźników stosowanych przy określaniu bezpieczeństwa giełd, podobno w interesie utrzymania poufności.

Kwestia bezpieczeństwa giełd staje się coraz ważniejsza biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie znacznie więcej instytucjonalnych graczy wchodzi w tę przestrzeń. W ciągu ostatnich ośmiu lat zhakowano 31 giełd kryptograficznych, a szacunkowo 1.3 miliarda dolarów zostało skradzionych.

Kanadyjski bank uruchomi pierwszy cyfrowy sejf do kryptowalut:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, spółka zależna kanadyjskiej instytucji finansowej VersaBank potwierdziła, że zakończyła beta testy „cyfrowego sejfu” do przechowywania kryptowalut.

VersaVault, która prace nad cyfrowym sejfem ogłosiła w lutym, ma na celu przyciągnięcie giełd kryptograficznych i funduszy jako nowych klientów. Produkt zapewnia możliwość przechowywania kryptowalut na serwerach rozsianych po całym świecie – element skrzynki depozytowej polega na w tym, że sam bank nie może wymusić otwarcia cyfrowych depozytów ani poznać ich zawartości.

Podczas gdy wielu rozważa pomysły i plany dotyczące cyfrowego sejfu, my zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy go, a teraz komercjalizujemy pierwszą w swoim rodzaju usługę. […] VersaVault rozpocznie teraz oferowanie usług giełdom kryptowalut i kryptowalutowym funduszom inwestycyjnym.  

– mówi David Taylor, prezes i dyrektor generalny VersaBank i VersaVault.

Stosunkowo nieznany VersaBank decyduje się na podobny ruch, co kilku innych graczy w Europie. Bank Frick w Lichtenstein rozpoczął w tym roku oferowanie usług „cold storage” dla funduszy kryptowalutowych w ramach wewnętrznej oferty banku, podczas gdy instytucja Union Bank ogłosiła w sierpniu, że będzie w pełni skupiać się na kryptowalutach i Blockchain.

Korea Pd. potroi budżet przeznaczony na Blockchain:

Według doniesień Korea Economic Daily, rząd Korei Południowej zgodził się zainwestować 35 milionów dolarów w przyszłorocznym budżecie na rozwój technologii Blockchain i przemysłu związanego z technologią DLT. 

Rząd Korei Południowej zorganizował spotkanie poświęcone branży związanej z technologią DLT i technologii Blockchain z udziałem Ministerstwa Nauki i ICT, Ministerstwa Informacji i Komunikacji, Partii Demokratycznej Korei i innych. Wiceminister zdrowia i opieki społecznej ogłosił podczas spotkania, że ministerstwa zgodziły się na trzykrotne zwiększenie budżetu na następny rok, do około 35 milionów dolarów.

W tym roku Ministerstwo Nauki i ICT otrzymało 72 zgłoszenia projektów dotyczących Blockchain od 41 instytucji i wybrało sześć z nich, które będą realizowane w sektorze publicznym. W 2019 r. ministerstwo ma podwoić liczbę wybranych projektów do 12, a także trzy do czterech projektów Blockchain prowadzonych przez prywatne osoby.

Ministerstwo Informacji i Komunikacji będzie odpowiedzialne za dostarczanie usług technicznych, weryfikujących i konsultacyjnych dla startupów Blockchain na następny rok, podaje Korea Economic Daily.

Wszyscy zgadzają się, że Blockchain to technologia [która] zmieni przyszłość. Zasadniczo musimy rozwijać rynek […] Będziemy również potrzebować wsparcia instytucjonalnego i legislacyjnego ze Zgromadzenia Narodowego [parlamentu koreańskiego]. Z niecierpliwością czekam […] na rozwój przemysłu Blockchain w Korei.

– stwierdza drugi wiceminister Ministerstwa Nauki i ICT.

Jesienią tego roku podorganizacja południowokoreańskiego Ministerstwa Nauki, Koreańska Agencja ds. Internetu i Bezpieczeństwa ogłosiła, że rząd planuje wydać około 9 milionów dolarów na rozpowszechnianie projektów Blockchain w sektorze publicznym i prywatnym.

Koreańscy prawnicy lobbują rząd ws. regulacji kryptowalut:

Prawnicy z Korei Południowej lobbują rząd tego kraju, aby przyspieszyć jego działania i utworzyć ramy prawne dla kryptowalut, podaje Reuters UK. Koreańska Izba Adwokacka, której członkostwo jest wymagane od wszystkich prawników tego kraju, zaapelowała do rządu, aby podjął szybsze działania w dziedzinie kryptowalut. 

Wzywamy rząd, by zerwał z negatywnym nastawieniem oraz wahaniami i sporządził projekty ustaw, aby pomóc rozwinąć przemysł Blockchain i zapobiec skutkom ubocznym związanym z kryptowalutami.

 – mówił przewodniczący stowarzyszenia, Kim Hyun, podczas konferencji prasowej w parlamencie Rady Adwokackiej.

Koreańska przestrzeń kryptografii jest jedną z najbardziej dynamicznych na świecie, aczkolwiek bardziej rygorystyczne stanowisko regulacyjne rządu z końca 2017 r. miało namacalny wpływ. Jednak jesienią tego roku doniesiono, że tak zwana „Kimchi Premium” – kiedy popyt sprawia, iż ceny kryptowalut w Korei są znacznie wyższe od średniej światowej – pojawia się ponownie. Oznacza to, że zainteresowanie sektorem kryptografii nie słabnie.

Interwencja Koreańskiej Izby Adwokackiej pojawia się w czasie, gdy lokalni inwestorzy z niecierpliwością oczekują na listopadowe ogłoszenie decyzji rządu o uchyleniu zakazu dla wstępnych ofert monetarnych (ICO), który obowiązuje od września 2017 r.

Rząd kraju kroczy krętą ścieżką, aby ostatecznie umocnić swoją postawę wobec sektora krypto i Blockchain. Jak zauważa Reuters, rząd podkreślił, że zamierza sfinalizować regulację Blockchain dopiero po rygorystycznych badaniach.

Czerwień dominuje na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała widoczną przewagę spadków nad wzrostami. Bitcoin notuje spadek o 0,9%, Ethereum o 1,6%, Bitcoin Cash o 4,3% a EOS o 2,6%. Wzrosty widzimy jedynie przy XRP oraz Stellar, kolejno o 0,3% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się z 214.7 mld dolarów do 212.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button