News

#482 Newsy z dnia 13.11.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Coincheck wznawia handel NEM; Raiffeisen Bank nawiązuje współpracę z Gazprom pod szyldem Blockchain; Amazon zdobywa patenty zabezpieczające dane na Blockchain; Sławne Amerykańskie muzeum zaakceptowało Bitcoina; Drobne spadki na giełdach.

Coincheck wznawia handel NEM:

Niedawno ponownie otwarta japońska giełda kryptograficzna Coincheck ogłosiła, że wznowiła handel tokenami NEM po tym, jak platforma została poddana restrukturyzacji przez zewnętrznych „ekspertów ds. bezpieczeństwa” – informuje południowokoreański portal informacyjny FNNews. 

Najnowsze wieści Coincheck ujawniają, że giełda dołączyła do Japan Security Association i jest gotowa na odnowienie swojego wizerunku. Oprócz transakcji NEM platforma otworzyła także wsparcie dla Ethereum i Lisk.

Bezpieczeństwo technologiczne zostało zweryfikowane dzięki współpracy z zewnętrznymi ekspertami w zakresie obsługi NEM, Ethereum i Lisk (na naszej giełdzie). 

– pisze Coincheck.

Jak zauważa FNNews, Coincheck jest członkiem zarówno Japan Network Security Association (JNSA), jak i Japan Virtual Virtual Exchange Association (JVCEA).

Ta ostatnia jest organem samoregulacyjnym, który ustala zasady ochrony aktywów klientów, opracowuje zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i podaje robocze wytyczne dla krajowych giełd kryptograficznych. Impuls do jego powstania był w rzeczywistości wywołany wstrząsami wtórnymi w głośnym incydencie Coinchecka.

Po styczniowym włamaniu Coincheck otrzymał zlecenie ulepszenie działalności od japońskiego organu nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA). Organ regulacyjny zażądał „drastycznych” reform systemu zarządzania giełdą, ulepszonych środków AML i przeciwdziałania finansowania terroryzmu (CFT) oraz zweryfikowanych kryteriów oceny ryzyka dla każdej oferty kryptograficznej.

Raiffeisen Bank nawiązuje współpracę z Gazprom pod szyldem Blockchain:

Rosyjska spółka zależna Raiffeisen Bank International nawiązała współpracę z lokalnym państwowym gigantem naftowym, Gazprom Neft, aby wydać gwarancję bankową na Blockchain, poinformował rosyjski dziennik ekonomiczny Kommersant. 

Według Kommersanta gwarancja bankowa została wydana na przeprowadzenie transakcji finansowania handlu z udziałem czterech stron: Raiffeisen, Gazprom Neft, białoruskiej firmy Mozyr Oil Refinery oraz białoruskiego Priorbank. Raiffeisen działał jako bank doradczy dla rosyjskiej spółki naftowej, podczas gdy Priorbank, który jest częścią grupy bankowej Raiffeisen, wystawił gwarancję bankową dla transakcji za pośrednictwem Blockchain.

Zastosowany system został podobno opracowany przez Raiffeisen, na podstawie platformy Blockchain R-Chain, która została wydana w 2017 r.

W transakcji uczestniczyły cztery węzły, czyli wszystkie strony były w pełni połączone z platformą.

– mówi Tatyana Ivashkova, szef transakcji dokumentacyjnych i finansowania handlu w Raiffeisen Rosja.

Zwykle banki wydałyby gwarancję za pośrednictwem swojego wewnętrznego systemu, powiadamiając klienta dopiero po fakcie. Jednak korzystanie z Blockchain umożliwia wszystkim uczestnikom jednoczesny dostęp do dokumentów, umożliwiając sfinalizowanie transakcji zaraz po dokonaniu płatności, skracając czas przetwarzania.

Amazon zdobywa patenty zabezpieczające dane na Blockchain:

Gigant handlu elektronicznego Amazon zdobył dwa patenty dotyczące metod ochrony integralności podpisów cyfrowych i poprawy rozproszonego przechowywania danych. Dwa patenty zostały opublikowane przez Urząd Patentowy i Znak Towarowy USA (USPTO) dzisiaj, 13 listopada.

Pierwszy dokument patentowy, złożony po raz pierwszy w kwietniu tego roku, określa metodę „delegowania podpisu” dla „ochrony integralności podpisów cyfrowych i szyfrowanej komunikacji”, umożliwiając generowanie, rozpowszechnianie, zatwierdzanie i cofanie jednorazowych kluczy kryptograficznych.

W proponowanym systemie klucze te są ułożone w to, co jest znane w kryptografii jako struktura „Merkle Tree”, która jest binarnym drzewem skrótów zbudowanych od dołu do góry.

Merkle Root podsumowuje wszystkie dane w powiązanych transakcjach i jest przechowywany w nagłówku bloku. Utrzymuje integralność danych. Jeśli zmieni się jeden detal w dowolnej transakcji lub kolejności transakcji, zmieni się również Merkle Root. Korzystanie z Merkle Tree pozwala na szybkie i proste sprawdzenie, czy określona transakcja jest zawarta w zestawie czy nie.

podkreśla platforma technologiczna Hackernoon.

Zgodnie z nowo opublikowanym dokumentem patentowym proponowany przez firmę Amazon, szyfrowany system oparty na „Merkle Tree” ma na celu uporanie się z problemem, jak delegować organ podpisujący z centralnej jednostki do różnych podwładnych, którzy są upoważnieni do podpisywania w jego imieniu.

Uprawnienie do podpisu udostępnia usługę dystrybucji kluczy, która dystrybuuje bloki kluczy kryptograficznych do upoważnionych delegatów podpisujących. Autoryzowany delegat podpisu kontaktuje się z usługą dystrybucji kluczy i żąda bloku kluczy kryptograficznych.

– czytamy z dokumencie.

Drugi patent Amazona dotyczy zagadnień związanych z rozproszonym przechowywaniem danych. Zgłoszenie Amazona proponuje „technikę kodowania siatki”, która używa grup zebranych „odłamków”, gdzie każdy fragment reprezentuje logiczną dystrybucję elementów danych przechowywanych w danej sieci. Zgłoszenie patentowe sugeruje, że ta metoda może pomóc zminimalizować redundancję pamięci, jednocześnie pozwalając na maksymalną dostępność, trwałość i środki odzyskiwania.

Sławne Amerykańskie muzeum zaakceptowało Bitcoina:

Zgodnie z doniesieniami lokalnego źródła wiadomości biznesowych Crain’s Cleveland Business (CCB), Great Lakes Science Center, czołowe muzeum i centrum edukacyjne w Cleveland w stanie Ohio, od dzisiaj rozpoczyna akceptację Bitcoina jako formy zapłaty.

Według SpendBitcoins USA – katalogu sprzedawców detalicznych, którzy akceptują Bitcoina jako zapłatę – przynajmniej dwa inne amerykańskie muzea już akceptują kryptowalutę od odwiedzających – Muzeum Wybrzeża w Teksasie i Muzeum Historii Petersburga na Florydzie.

Akceptacja Bitcoina przez muzeum Ohio pojawia się na dwa tygodnie przed zbliżającą się inauguracyjną konferencją Blockland Solutions Conference, która odbędzie się na początku grudnia. Dyrektor muzeum i dyrektor generalny Kirsten Ellenbogen mówi w oświadczeniu, że:

Akceptowanie Bitcoinów to tylko niewielka część działania, aby rozwinąć ekosystem Blockchain w Cleveland.

Kasa w Great Lakes Science Center będzie podobno korzystać z procesora płatności BitPay do obsługi transakcji odwiedzających.

Ellenbogen tłumaczyła decyzję o zaakceptowaniu Bitcoina w kategoriach zaangażowania instytucji w najnowocześniejsze innowacje w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy naszą aplikację mobilną, która wykorzystuje rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, aby umożliwić gościom eksperymentowanie z płomieniami w przestrzeni kosmicznej i testowanie konstrukcji statków kosmicznych ponownie wchodzących w atmosferę Ziemi. Teraz będą mogli używać swojego telefonu, aby zapłacić za ich przyjęcie za pomocą Bitcoina.

– mówi Ellenbogen.

Drobne spadki na giełdach:

Ostatnia doba wykazała nieduże spadki cen znacznej większości kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 0,1%, Ethereum i XRP o 0,7%, Stellar o 3,6% i EOS o 1%. Z całej czołowej dziesiątki wzrost zanotował jedynie Bitcoin Cash – o 0,8%.

kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.7 mld dolarów i wynosi obecnie 211.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button