News

#484 Newsy z dnia 15.11.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Wskaźniki długoterminowe nie są korzystne dla Bitcoina; Ripple nawiązuje współpracę z gigantem kredytowym; Giełda KuCoin dofinansowana; Uwaga na fałszywe portfele kryptowalutowe; Cisza po burzy.

• Wskaźniki długoterminowe nie są korzystne dla Bitcoina:

Zajmie to tygodnie, jeśli nie miesiące, aby naprawić „techniczne szkody” spowodowane spadkiem Bitcoina, jak twierdzi analityk Fundstrat Global Advisors – Rob Sluymer.

Sluymer cytowany przez Bloomberga, przewidywał odnosząc się do swoich klientów, że wczorajsze załamanie Bitcoina popchnęło rynki krypto do „głęboko wyprzedanego” obszaru, gdzie długoterminowe wskaźniki techniczne nie są już tak korzystne.

Sluymer skomentował sytuację:

Rozbicie w tym tygodniu spowodowało poważne szkody techniczne, które prawdopodobnie potrwają tygodnie, jeśli nie miesiące, aby stworzyć wystarczająco trwałą strukturę cenową.

Wczoraj największa kryptowaluta spadła poniżej pułapu 5600 dolarów po raz pierwszy od października 2017 r., łamiąc niedawne wsparcie około 6000 dolarów i trafiając w wielomiesięczne rekordy zmienności.

Handlarz w eWarrant Japan Securities K.K. w Tokio, Soichiro Tsutsumi, powiedział dziś Bloombergowi, że utrata 6000 dolarów wsparcia wygląda jak niebezpieczny znak dla graczy branżowych, szczególnie tych z modelami biznesowymi uzależnionymi od puli klientów.

Niedawny kryzys rynku kryptograficznego spowodował także ponowny spadek udziałów spółek kryptograficznych, w tym japońskich SBI Holdings i Monex Group. Zarówno Monex Group, właściciel giełdy kryptowalut Coincheck, jak i SBI Holdings doświadczyły spadku o ponad 2%, by zamknąć się na dwutygodniowych minimach w Tokio.

Analitycy Fundstrat skomentowali następnie, że trend na koniec roku jest podrasowany, ale nie zepsuty, zgodnie z tweetem dziennikarza CNBC, Carla Quintanilli.

Wcześniej, w okresie wakacyjnym, szef badań Fundstrat – Tom Lee – powtórzył swoje przewidywania, że ​​Bitcoin będzie kosztować między 22.000 dolarów, a 25.000 dolarów do końca roku. Ostatnio Lee wyraził zadowolenie z niedawnej stabilności Bitcoina, twierdząc, że spodziewał się, że jego zmienność będzie znacznie wyższa.

Na początku listopada, dyrektor generalny Galaxy Digital, Michael Novogratz, stwierdził, że Bitcoin musi osiągnąć 6.800 dolarów, aby pod koniec roku trafić w okolice 8.800 – 9.000 dolarów. Przewiduje również, że największy coin może trafić w 20.000 dolarów lub więcej w 2019 roku.

• Ripple nawiązuje współpracę z gigantem kredytowym:

Malezyjski gigant kredytowy CIMB Group Holdings Bhd dołączył do sieci płatności transgranicznych Ripple (XRP) RippleNet, informuje Bloomberg.

CIMB z aktywami 53,5 miliarda dolarów będzie integrować produkt XCurrent firmy Ripple, oprogramowanie służące do przyspieszenia płatności transgranicznych, z produktem „SpeedSend”. Jak donosi Bloomberg, produkt CIMB obsługuje wiele rynków Azji Południowo-Wschodniej, w tym Filipiny, Wietnam i Tajlandię. Jak zauważa Bloomberg, Ripple stara się wyprzedzić spoczywającego na rynku giganta przesyłu pieniędzy SWIFT (towarzystwo ogólnoświatowej międzybankowej telekomunikacji finansowej) w globalnym sektorze płatności transgranicznych.

Strona tego ostatniego twierdzi, że SWIFT obsługuje obecnie ponad 11.000 klientów w 200 krajach. W wywiadzie dla Bloomberg podczas Singapore Fintech Festival 2018 w tym tygodniu, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, odpowiedział na pytanie dziennikarza dotyczące plotek o możliwym partnerstwie SWIFT lub nawet przyszłym przejęciu przez Ripple, mówiąc:

Swift jest własnością banków, Ripple jest po to, aby pomóc bankom […] to, co robimy na co dzień, faktycznie przejmuje kontrolę nad SWIFT. Podpisaliśmy kontrakty z ponad 100 bankami, niektóre z nich są jednymi z największych na świecie banków obsługujących SWIFT i które obecnie korzystają z technologii Ripple.

Bloomberg cytuje dane z Banku Światowego, które prognozują, że całkowita wartość przekazów globalnych ma wzrosnąć w tym roku do 642 miliardów dolarów, czyli o prawie 5 procent z 613 miliardów dolarów w 2017 roku. Podczas gdy XCurrent nie używa natywnego tokena XRP Ripple’a, ten wzrósł w ciągu ostatnich trzech miesięcy o prawie 77 procent, według Cointelegraph’s Ripple Price Index. Silny wzrost aktywów ma miejsce nawet wtedy, gdy usługi finansowe i giganci branży technologicznej, takcy jak Standard Chartered (SC) i Ant Financial, rozwinęły alternatywne transgraniczne rozwiązania do przekazywania płatności opartych na Blockchain.

Zaledwie dwa dni temu, znacząca japońska firma holdingu bankowego i usług finansowych MUFG ogłosiła, że ​​dołącza także do RippleNet, aby stworzyć nową usługę płatności transgranicznych w Brazylii, ponieważ sieć nadal zyskuje na atrakcyjności w stosunku do banków w zakresie przekazów pieniężnych na całym świecie.

• Giełda KuCoin dofinansowana:

Międzynarodowa giełda kryptowalutowa z siedzibą w Hongkongu KuCoin, zamknęła rundę finansowania serii A o wartości 20 mln dolarów. Prowadzone przez IDG Capital, Matrix Partners i Neo Global Capital fundusze zostaną przeznaczone na wydanie platformy KuCoin 2.0, ekspansję na nowe rynki, badania i wiele więcej.

Będziemy nadal dokładać wszelkich starań, aby odkrywać najlepsze ukryte klejnoty w świecie kryptoogii, jednocześnie gwałtownie wzrastając w skali globalnej i co ważniejsze, umacniając naszą pozycję jako The People’s Exchange.

– skomentowali urzędnicy w wydaniu.

Strategicznie powiązany z chińską platformą blockchain NEO, Neo Global Capital dokonał wielu inwestycji w startupach Blockchain w ostatnich miesiącach, w tym w południowokoreańskim muzycznym projekcie Muzika we wrześniu.

KuCoin stanowi kolejny krok w ciągłej dywersyfikacji sektora kryptowalut Hongkongu z Chin kontynentalnych,  przedsiębiorstw dążących do przeniesienia się na terytorium autonomiczne, aby uniknąć coraz bardziej drakońskich środków egzekwowanych przez władze Pekinu.

• Uwaga na fałszywe portfele kryptowalutowe:

Badacz szkodliwego oprogramowania Lukas Stefanko znalazł cztery fałszywe portfele kryptowalut w sklepie Google Play, które miały ukraść dane osobowe użytkowników. Aplikacje prezentowały się jako portfele kryptowalutowe dla NEO, Tether i rozszerzenie dostępu do Ethereum (ETH), MetaMask. Zostały one rzekomo zaprojektowane, aby wyłudzać dane uwierzytelniające bankowości mobilnej użytkowników i informacje o kartach kredytowych.

Stefanko sklasyfikował portfele na dwie grupy, w których fałszywa aplikacja MetaMask była „portfelem phishingowym”, a pozostałe trzy aplikacje „fałszywymi portfelami”. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wyłudzającej dane żąda klucza prywatnego użytkownika i hasła portfela. W filmie dołączonym do posta na blogu, Stefanko wyjaśnił swoje badania dotyczące „fałszywych portfeli”, zwracając uwagę na przykład fałszywej aplikacji NEO nazwanej „Neo Wallet”, która miała ponad 1000 instalacji od premiery w październiku.

Fałszywe portfele kryptograficzne podobno nie tworzyły nowego portfela poprzez generowanie adresu publicznego i klucza prywatnego – które są potrzebne do bezpiecznego wysyłania i odbierania waluty cyfrowej – ale wyświetlały tylko adres publiczny atakującego, bez dostępu użytkownika do klucza prywatnego. Myśląc, że aplikacja wygenerowała ich publiczny adres, użytkownicy lokowaliby swoje fundusze w tym portfelu, ale nie byli w stanie ich wycofać, ponieważ klucz prywatny należał do cyberprzestępcy.

Stefanko zauważył, że aplikacje zostały opracowane przy użyciu usługi budowania aplikacji Drag-n-Drop, która nie wymaga od użytkownika określonej wiedzy o kodowaniu. Oznacza to, że prawie każdy jest w stanie „rozwinąć” prostą złośliwą aplikację, aby wykraść poufne dane osobowe. Analityk stwierdza w poście, że zgłosił fałszywe aplikacje do zespołu bezpieczeństwa Google, po czym portfele zostały następnie usunięte.

• Cisza po burzy:

Po wczorajszej burzy nastąpiła chwilowa cisza. Po korekcie Bitcoina obrót na giełdach zwiększył się prawie dwukrotnie i utrzymuje na poziomie 23 mld dolarów. Największy obrót jest w tej chwili na giełdzie OKEx, z wolumenem 1,4 mld dolarów i Binance, 1,3 mld dolarów. Cena Bitcoina zatrzymała się na 5.580 dolarów. Spośród pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji, niewielkie odbicie zanotował Ripple, na poziomie 2,4%. Reszta walut notuje dalsze spadki.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9 mld dolarów i wynosi aktualnie 183 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bloomberg.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button