News

#485 Newsy z dnia 16.11.2018

Z piątkowych wydarzeń: Nvidii udzielił się „Krypto kac”; Stablecoin USDC notowany na Binance; Członek zarządu Banku Centralnego Europy nie zostawia suchej nitki na Bitcoinie; Microsoft ulepsza narzędzie do tworzenia aplikacji Blockchain; Giełdy powoli regenerują się, Bitcoin Cash nadal w dół.

Nvidii udzielił się „Krypto kac”:

Firma Nvidia Corp., jeden z największych producentów chipów do kart graficznych, przedstawiła prognozę swoich sprzedaży, ujawniając utratę popytu, która nastąpiła w wyniku spadku wydobycia kryptograficznego. Akcje spółki z siedzibą w Kalifornii spadły aż o 19% kiedy ta podała również, że przychody były niższe niż oczekiwano.

W ostatnich latach Nvidia notowała nie byle jakie zyski. Firma odnotowała wzrost ceny akcji z 12 dolarów w 2012 r. do najwyższego poziomu 289.36 dolarów na akcję w dniu 1 października 2018 r.

Znaczna część tego wzrostu była spowodowana spekulacjami, ale większość wynikała ze zwiększonego popytu na układy graficzne firmy, które są postrzegane jako branżowy standard dla urządzeń do gier, operacji wydobywania kryptowalut i centrów danych. Nvidia poinformowała, że przychody wzrosły o 2,5% do 3.18 dolara, co jest wynikiem niższym od wcześniejszych szacunków firmy, jak również szacunków analityków. Jednak dochód netto w wysokości 1,84 dolara był w stanie przebić 1.71 dolara, przewidywanego przez analityków z Wall Street.

Uważa się, że wynik ten w większości wynika z redukcji minigu kryptograficznego. Ze względu na spadek wartości kryptowalut takich jak Bitcoin, popyt na procesory Nvidii używanych do wydobywania kryptowalut również spadł. Konsekwencją tego jest to, że Nvidia pozostała z większymi zapasami niż początkowo oczekiwała.

Podczas konferencji Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny Nvidii, powiedział, że firma była zaskoczona, ponieważ „krypto kac przetrwał dłużej niż oczekiwano”, oraz dodał , że „kiedy ceny spadły, spodziewaliśmy się, że popyt wzrośnie znacznie szybciej”.

Stablecoin USDC notowany na Binance: 

Binance stała się najnowszą giełdą, która rozpoczęła notowanie stablecoina USDC.

W komunikacie giełda kryptowalutowa wskazała, że handel parą USDC i Bitcoin (USDC / BTC), a także Binance token i USDC (USDC / BNB) rozpocznie się 17 listopada. Jednak deponowanie stablecoina, który jest powiązany ceną jeden do jednego z dolarem amerykańskim, już się rozpoczęło.

USDC, który jest tokenem ERC-20 w sieci Ethereum, został uruchomiony w zeszłym miesiącu przez giełdę kryptowalut Coinbase i wspieraną przez Goldman Sachs krypto firmę Circle. Po uruchomieniu był on natychmiast dostępny do kupienia, sprzedaży, wysłania lub odebrania na platformie Coinbase.

Poza staraniami mającymi na celu zastąpienie monopolu najstarszego powiązanego z dolarem amerykańskim stablecoina Tether (USDT), Coinbase wskazało wówczas również, że USDC przyczyni się do utworzenia bardziej przejrzystego systemu finansowego na całym świecie:

Zaletami cyfrowego dolara opartego na Blockchain, takiego jak USDC, jest łatwiejsze programowanie, szybka wysyłka, wykorzystywanie dApps i przechowywanie lokalne, w porównaniu do tradycyjnego, wykorzystującego konta bankowe dolara. Dlatego uważamy to za ważny krok w kierunku bardziej otwartego systemu finansowego.

Według Konsorcjum CENTER, założonego wspólnie przez Circle i Coinbase w celu promowania inicjatyw rozwoju obu firm, USDC jest teraz dostępny na całym świecie na wielu giełdach. Wśród giełd, które ogłosiły notowanie stablecoina w tym tygodniu, znajdują się bazująca w Japonii Liquid i koreańska Korbit. Na początku tego miesiąca giełda BitMart z siedzibą w Kajmanach również ogłosiła wprowadzenie USDC.

Członek zarządu Banku Centralnego Europy nie zostawia suchej nitki na Bitcoinie:

Członek Zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Benoit Coeure uważa Bitcoina za „diabelski pomiot kryzysu finansowego [2008]”, informuje Bloomberg.

Coeure przedstawił swoje toksyczne uwagi w Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) w Bazylei. Główny menadżer BIS, Augustín Carstens, w przeszłości podobnie udzielił wielu sceptycznych komentarzy dotyczących kryptowalut, przedstawiając Bitcoina jako „kombinację bańki, schematu Ponzi i katastrofy ekologicznej”.

Wyraźnie przypominając charakterystykę Carstensa, Coeure sformułował swoją krytykę w odniesieniu do następstw bankructwa Lehman Brothers jesienią 2008 r. – punkt zwrotny dla zawirowań gospodarczych, globalnej recesji, oraz kontrowersyjnego „too big to fail”.

Niewielu pamięta, że Satoshi [Nakamoto, twórca Bitcoina] wmurował w bloku genesis nagłówek „Times” ze stycznia 2009 r. o ratowaniu banków z Wielkiej Brytanii. Na więcej niż jeden sposób, Bitcoin jest diabelskim pomiotem kryzysu finansowego.

– powiedział.

Po tej wypowiedzi, Coeure zajął się obecną pogonią międzynarodowych władz monetarnych za tokenami kryptowalutowymi i technologią DLT. Podczas gdy uznał powszechne zainteresowanie, stwierdził, że istnieje powszechna zgoda co do tego, że jest mało prawdopodobne aby cyfrowa waluta banku centralnego, w jakiejkolwiek formie, została wydana w ciągu następnej dekady.

Stanowisko członka zarządu EBC jest sprzeczne z uwagami dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde.

Przemawiając na Festiwalu Fintech w Singapurze, Lagarde wezwał społeczność międzynarodową do rozważenia poparcia dla cyfrowych walut wydawanych przez banki centralne (CBDC), argumentując, że mogą one zaspokoić cele polityki publicznej, a w szczególności „integrację finansową”.

Microsoft ulepsza narzędzie do tworzenia aplikacji Blockchain:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, amerykańska korporacja Microsoft wydała bezserwerowy, oparty o Blockchain zestaw programistyczny.

Nowy produkt nazwany „Azure Blockchain Development Kit” poprawia możliwości Microsoft Azure Blockchain Workbench. Zawiera funkcje, takie jak identyfikacja i dane poza siecią, monitorowanie i interfejsy programowania aplikacji komunikacyjnych (API) w formacie, który można wykorzystać do tworzenia aplikacji opartych na Blockchain.

Pierwsze wydanie będzie koncentrować się na trzech głównych celach, takich jak „łączenie interfejsów, integracja danych i systemów oraz wdrażanie inteligentnych kontraktów i sieci Blockchain”. Produkt będzie umożliwiać osobom, organizacjom i urządzeniom łączenie się z Blockchain za pośrednictwem interfejsu użytkownika. Microsoft twierdzi, że zestaw programistyczny zawiera interfejsy głosowe i SMS, integrację urządzeń Internetu Rzeczy (IoT), obsługę klientów mobilnych, boty, wirtualnych asystentów i inne powiązane rozwiązania.

Pod względem interakcji z inteligentnymi kontraktami Microsoft uwzględnił scenariusze integracji Workbencha z Azure development kit w takich obszarach, jak starsze aplikacje i protokoły, dane i Software as a Service (SaaS), które generują niestandardowe kontenery i elementy rejestru.

Firma Microsoft przedstawiła także białą księgę o nazwie „DevOps for Blockchain Smart Contracts” wyjaśniającą, jak korzystać z zestawu programistycznego dla aplikacji opartych na Blockchain w niektórych środowiskach biznesowych.

Giełdy powoli regenerują się, Bitcoin Cash nadal w dół:

Miniona doba na giełdach wykazała spokojny wzrost Bitcoina i większości altcoinów. Największa kryptowaluta zwiększyła swoją wartość w stosunku do ostatniej doby o 0,7%, XRP o 1,3% a EOS o 0,4%. Ethereum notuje spadek o 0,2%. W top 10 kryptowalut największym wygranym został Stellar, z dodatnim wynikiem o 4,6%, przegranym natomiast Bitcoin Cash z ujemnym wynikiem o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.5 mld dolarów i wynosi obecnie 184.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cnn.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button