News

#486 Newsy z dnia 17.11.2018

Z sobotnich wydarzeń: Tom Lee zmniejsza swój prognozowany wynik Bitcoina; ICO nie spełniły oczekiwań na trzeci kwartał; Stan USA przeprowadza pomyślne głosowanie na Blockchain; Na giełdach dominują spadki.

Tom Lee zmniejsza swój prognozowany wynik Bitcoina:

Analityk z Wall Street i byk kryptowalutowy Tom Lee obniżył przewidywaną na koniec roku cenę Bitcoina o prawie połowę, z 25.000 do 15.000 dolarów, podaje CNBC.

Według Lee – współzałożyciela firmy doradztwa rynkowego Fundstrat Global Advisors – kluczowym czynnikiem leżącym u podstaw jego nowej prognozy jest „punkt progu rentowności Bitcoina” lub poziom, na którym koszt wydobycia Bitcoina odpowiada jego cenie handlowej. Według danych Fundstrat, ten punkt wynosi około 7.000 dolarów.

Obecnie wartość Bitcoina jest znacznie niższa – ok. 5.550 dolarów. Według CNBC, Lee powiedział klientom w piątek, że BTC „nigdy nie utrzymywał ruchu poniżej progu rentowności”. Podczas gdy mocno wierzy w odzyskanie sił Bitcoina, Lee przyznaje, że złamanie „poniżej psychologicznie ważnych 6.000 dolarów” prowadzi do „odnowienia fali pesymizmu”.

Uważamy, że negatywny zwrot w nastrojach jest znacznie gorszy niż podstawowe implikacje.

– dodał.

Lee, jako przyczynę niedawnego kryzysu na rynkach kryptowalutowych podaje „zdarzenia kryptograficzne”. Mówiąc dokładniej, niedawny hard fork Bitcoina Cash podzielił społeczność, a inni eksperci zgadzają się z Lee, że wydarzenie to przyczyniło się do niepewności na rynkach, która doprowadziła do niedawnego załamania cen. 

Niedawny spadek cen na rynkach kryptograficznych był pierwszym znaczącym ruchem wśród największych monet, a w szczególności Bitcoina.

ICO nie spełniły oczekiwań na trzeci kwartał:

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę zajmującą się analizą projektów ICO, ICORating, wyniki wstępnych ofert monetarnych w trzecim kwartale 2018 r. częściowo charakteryzowały się „ogólnym rozczarowaniem”.

Jak wynika z raportu, w trzecim kwartale 2018 r. 597 projektów ICO zebrało ponad 1.8 miliarda dolarów, co stanowi wartość znacznie niższą od kwoty 8.3 miliarda dolarów zebranej w poprzednim kwartale. Podobny spadek inwestycji odnotowano w tradycyjnym finansowaniu Venture Capital (VC) dla projektów Blockchain.

Spadek finansowania jest rzekomo powiązany z medianą zwrotu z inwestycji (ROI) wynoszącą -22 procent w trzecim kwartale 2018 r.

Ten sam wskaźnik wyniósł + 49,32% w pierwszym kwartale i -55,38% w drugim kwartale.

– czytamy w raporcie.

Przyczyną tendencji spadkowej w pewnej części są regulacje, oraz coraz częstsze ataki na tę metodę pozyskiwania funduszy przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W czerwcu tego roku przewodniczący SEC stwierdził, że chociaż Bitcoin nie jest uważany za papier wartościowy, to większość tokenów ICO prawdopodobnie nimi jest, co wymaga od emitentów rejestracji w Komisji.

Wyniki badań ICORating wykazały również, że 57 procent projektów ICO, które zebrały fundusze w trzecim kwartale, nie było w stanie pozyskać więcej niż 100.000 dolarów.

Stan USA przeprowadza pomyślne głosowanie na Blockchain:

Sekretarz stanu USA w stanie Wirginia Zachodnia, Mac Warner, w oficjalnym ogłoszeniu poinformował o udanym pierwszym zdalnym głosowaniu na Blockchain.

Warner oświadczył, że w wyborach w 2018 r. 144 wojskowych stacjonujących za granicą w 24 krajach mogło oddać głos na mobilnej platformie opartej na technologii Blockchain o nazwie Voatz.

To pierwszy w kraju projekt, który pozwolił członkom służb mundurowych i zagranicznym obywatelom korzystać z aplikacji mobilnej aby oddawać karty do głosowania zabezpieczone technologią Blockchain.

– dodał.

Pierwsza próba nowej platformy miała miejsce podczas wyborów parlamentarnych w kwietniu. Oparte na Blockchain karty do głosowania zostały ograniczone do wybranej grupy wyborców, takich jak oddelegowani członkowie wojska i inni obywatele uprawnieni do głosowania podczas nieobecności na podstawie ustawy UOCAVA oraz ich współmałżonkowie i osoby pozostające na ich utrzymaniu.

Podczas gdy Warner zwrócił uwagę na sukces projektu, jego zastępca sztabu, Michael Queen, powiedział Washington Post, że nie ma w planach rozszerzenia programu poza personel wojskowy służący za granicą.

Sekretarz Warner nigdy nie będzie twierdził, że jest to rozwiązanie, które będzie wykorzystane jako główny sposób głosowania.

– oznajmił.

Na giełdach dominują spadki

Giełdy po upływie doby wykazuję tendencję spadkową. Wśród największych kryptowalut jedynie XRP notuje wzrost – o 3,3%. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,8%, Ethereum o 2,4% a Bitcoin Cash o 2,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o  1.7 mld dolarów i wynosi obecnie 182.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button