News

#487 Newsy z dnia 18.10.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Giełda wprowadza nowość opartą o krypto; Kanada rozpoczyna regulacje kryptowalut; Bitcoin najchętniej wybieranym aktywem; Na giełdach zwycięża Ripple.

• Giełda wprowadza nowość opartą o krypto:

Główna giełda szwajcarska SIX Swiss Exchange wprowadzi w przyszłym tygodniu pierwszy na świecie produkt handlu elektronicznego oparty na procesach kryptograficznych (ETP), informuje Financial Times (FT). Wspierany przez szwajcarski startup Amun AG, pierwszy globalny wieloszyfrowany ETP będzie wymieniony pod indeksem HODL i będzie śledzić pięć głównych kryptowalut: Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Zgodnie z tym artykułem, każda kryptowaluta zdobędzie określony udział w rynku w nadchodzącej EPT, przy czym Bitcoin stanowi około połowy aktywów ETP. Reszta ma być podzielona na ułamki, z 25,5% w teraz-drugiej kryptowalutowej XRP i 16,7 procent w Ethereum, natomiast Bitcoin Cash i Litecoin zdobędą odpowiednio 5,2 i 3 procent rynku. Współzałożyciel i dyrektor zarządzający Amun, Hany Rashwan, skomentował, że nadchodzący ETF jest zorganizowany w taki sposób, aby był zgodny z tą samą rygorystyczną polityką, która jest wymagana przez tradycyjne platformy ETP.

Według Rashwana, zapewni to dobrze uregulowane narzędzie do handlowania kryptowalutami zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych. Indeks Amun ETP będzie zarządzany przez niemiecką jednostkę indeksową firmy zarządzającej inwestycjami VanEck. Podczas gdy firma Amun AG ma swoją siedzibę w szwajcarskim miasteczku Zug zwanym „crypto valley”, jest to podobno oddział Amun Technologies, firmy fintechowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Według oficjalnej strony Amuna, SIX Swiss Exchange jest czwartą co do wielkości giełdą w Europie z kapitalizacją rynkową na poziomie 1,6 biliona dolarów. W środę, 14. listopada, szef papierów wartościowych i giełd w SIX, Thomas Zeeb stwierdził, że giełdy oparte na Blockchain całkowicie zastąpią konwencjonalne w ciągu „około dziesięciu lat”, powołując się na duże zainteresowanie korzyściami kosztowymi technologii przez brokerów, banki, i firmy ubezpieczeniowe.

ETP reprezentują rodzaj papierów wartościowych, które są wyceniane pochodną, ​​a transakcje odbywają się w intraday na krajowej giełdzie papierów wartościowych, w oparciu o narzędzia inwestycyjne, takie jak towar, waluta, cena akcji lub stopa procentowa. Niektórzy eksperci przewidują, że przyjęcie ETF dla Bitcoina będzie podstawą dla rozwoju rynków krypto.

W Szwecji dostawcy XBT mają już Bitcoinową platformę ETP o nazwie Coinshares, która od 2015 r. przyciągnęła około 1 miliard dolarów i została notowana na głównej szwedzkiej giełdzie Nasdaq Stockholm. Niedawno amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przestała akceptować opinię publiczną na temat przeglądu polityki ETF w Bitcoinie, po uprzedniej negacji dziewięciu aplikacji.

• Kanada rozpoczyna regulacje kryptowalut:

Komitet Finansowy Izby Reprezentantów zarekomendował rządowi rozpoczęcie regulacji kryptowaluty, aby zapobiec praniu pieniędzy, jak informuje kanadyjska dziennik cyfrowy iPolitics.

Według iPolitics, Komitet ds. Finansów Izby Kanadyjskiej zasugerował, że kryptowaluty powinny być regulowane podczas przeglądu ustawy o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (PCMLTFA), co ma miejsce raz na pięć lat.

Komisja odbyła 18 posiedzeń na przegląd PCMLTFA, który rozpoczął się w lutym. W wyniku przeglądu komitet zaproponował rządowi trzy sposoby regulacji kryptowalut.

Pierwsze zalecenie polega na kontrolowaniu wymiany z fiat na kryptowaluty, określając podmiot prowadzący jako firmę świadczącą usługi pieniężne. To zalecenie jest zgodne z projektem nowej regulacji kryptowalutowej opublikowanej w Kanadzie w dniu 9 czerwca. Nowe rozporządzenie zawarte w projekcie definiuje giełdy kryptowalut i podmioty przetwarzające płatności jako firmy świadczące usługi pieniężne.

Druga rekomendacja komitetu, zgłoszona przez iPolitics, polega na tym, że rząd wymaga licencji od giełdy kryptowalutowej podobnej do nowojorskiej BitLicense. W artykule cytowane są sugestie doradcy finansowego IJW & Co., a firma prawnicza Durand Morisseau LLP zawiera część sprawozdania z zeznań świadków, która dotyczy możliwości wątpliwych transakcji kryptograficznych w obecnym nieuregulowanym środowisku:

Transakcje kryptowalutowe mogą być wykorzystywane przez strony, aby szybko przenosić duże ilości dóbr ponad granicami, a regulowanie (wymiana walut gotówkowych na kryptowaluty) będzie dotyczyło – z obawy o pranie pieniędzy – przestrzeni kryptowalutowej.

Ostatnią rekomendacją wydaną przez komitet dla rządu jest uregulowanie portfeli przechowujących kryptowaluty, aby ułatwić śledzenie. Rząd musi odpowiedzieć na zalecenia w Izbie Gmin za 120 dni.

Bitcoin najchętniej wybieranym aktywem:

Były amerykański kandydat na prezydenta Ron Paul, zapytał użytkowników Twittera, jak woleliby otrzymać 10.000 dolarów, gdyby musieli utrzymać kwotę w tej formie przez dekadę. Większość wybrała Bitcoina.

50% respondentów odpowiedziało, że wolałoby otrzymywać 10.000 dolarów w Bitcoiien, drugim najczęściej wybieranym aktywem było złoto (37%), trzecie 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe (11%), a ostatnim był dolar amerykański w tylko 2%.

Cena Bitcoina była ostatnio stabilna przez długi czas, aż straciła ponad 10% w ciągu 24 godzin na dzień przed rozpoczęciem badania. Analityk z firmy doradczej Fundstrat przewidział, że Bitcoinowi zajmie tygodnie, jeśli nie miesiące, aby „dojść do siebie”, a analitycy z Bloomberg Intelligence twierdzą, że cena coina może wzrosnąć nawet o 1500 dolarów.

Podobna, ale bardziej skoncentrowana na kryptowalutach ankieta została przeprowadzona na Twitterze przez Ran NeuNer – założyciela i dyrektora generalnego firmy inwestycyjnej i doradczej ds. Kryptografii Onchain Capital. W swojej wersji ankiety, możliwe odpowiedzi na to samo pytanie to Bitcoin, Ripple i Bitcoin Cash.

• Na giełdach zwycięża Ripple:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut powiększył swoją wartość ze 183 mld do 186 mld dolarów. Obrót na giełdach wyniósł 13,1 mld dolarów. Cena Bitcoina wzrosła o 1,2% i wynosi 5.600 dolarów. Spośród największej dziesiątki, największy zysk zanotował Ripple, 4,5%. Ripple.

Malezyjski bank, CIMB rozpoczął współpracę z Ripple w zakresie transgranicznych przekazów pieniężnych. Dzięki temu partnerstwu Ripple koncentruje się na formie dużych płatności przychodzących w regionie ASEAN. Dyrektor generalny firmy Ripple, Brad Garlinghouse, wskazał również, że Ripple prawdopodobnie zostanie domyślnym procesorem płatności międzynarodowych, zastępując SWIFT.

Wiadomość została uznana przez uczestników rynku za pozytywną. Ripple obecnie posiada małą linię trendu wzrostowego. Jeśli linia się utrzyma, cyfrowa waluta prawdopodobnie wzrośnie do najwyższej wartości 0,76440 dolara. Przebicie tego oporu może rozpocząć nowy trend wzrostowy, który ma cel wzorca 1.28372 dolara. Istnieje niewielki opór na poziomie 0,96490 dolara, ale eksperci spodziewają się, że zostanie przekroczony.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button