News

#489 Newsy z dnia 20.11.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Wielka Brytania rozważa zakaz krypto instrumentów pochodnych; Hiszpania prześwietli 15.000 obywateli posiadających kryptowaluty; Gwiazda NBA specjalnym gościem krypto konferencji; Nieuczciwe ICO naśladujące bank zmuszone do zamknięcia działalności; Krach na giełdach.

Wielka Brytania rozważa zakaz krypto instrumentów pochodnych:

Organ nadzoru finansowego Wielkiej Brytanii, Financial Conduct Authority (FCA), może wprowadzić zakaz na pochodne kryptowalutowe, takie jak kontrakty terminowe, w ramach „najbardziej wszechstronnej reakcji” dla tej branży, informuje Finanse Magnates.

W przemówieniu na konferencji w Londynie dyrektor wykonawczy FCA ds. strategii i konkurencji Christopher Woolard, powiedział, że organizacja będzie konsultować się w sprawie zakazu kryptowalutowych kontraktów różnicy kursowej (contract for difference – CFD). Prawdopodobnie w zakazie będą się również zawierać „opcje, kontrakty terminowe i zbywalne papiery wartościowe.”

Obawiamy się, że konsumentom detalicznym zostają sprzedawane złożone, niestabilne i często lewarowane produkty pochodne oparte na tokenach posiadających problemy integralności rynku.

– powiedział Woolard.

Wielka Brytania stoi przed dylematem regulacyjnym wywołanym powolną reakcją na rosnącą popularność kryptowalut i powiązanych z nią instrumentów, dodatkowo różne strony krytykują priorytety i zamiary FCA, które pojawiły się do tej pory.

We wtorkowym przemówieniu Woolard przedstawił wyniki specjalnej grupy zadaniowej, która rozpoczęła formułowanie zaleceń w marcu. Grupa skategoryzowała kryptowaluty na trzy typy, jak zauważył Woolard, stanowiące „tokeny wymiany”, takie jak Bitcoin, „security tokens” i „tokeny użytkowe”.

W odniesieniu do nieautoryzowanego wykorzystania tokenów, Woolard dodatkowo ogłosił plany podjęcia tego, co nazywał „jedną z najbardziej wszechstronną reakcją na całym świecie na wykorzystywanie krypto-aktywów do nielegalnych działań”.

Hiszpania prześwietli 15.000 obywateli posiadających kryptowaluty:

Hiszpańskie Ministerstwo Finansów (Hacienda) prześwietli 15.000 podatników, którzy dokonali transakcji kryptowalutami w ostatnim roku, jak donosi hiszpańska gazeta El País.

Pod patronatem Haciendy, hiszpańska agencja podatkowa, Agencia Estatal de Administración Tributaria (AEAT), podkreśliła, że będzie monitorować „występowanie fiskalne nowych technologii, takich jak Blockchain, a zwłaszcza kryptowalut, aby zapobiec oszustwom podatkowym.”

Krajowy Urząd ds. Oszustw Finansowych (ONIF) zbadał dziesiątki firm, banków i pośredników działających w Hiszpanii, ostatecznie wybierając grupę 15 000 podatników, którzy będą poddawani dalszej kontroli. AEAT będzie teraz sprawdzać, czy podatnicy ci deklarują potencjalne zyski kapitałowe lub korzyści z ich operacji i zbada, czy używają walut cyfrowych do prania pieniędzy.

Wykorzystanie kryptowalut, takich jak Bitcoiny, jako środka płatniczego, jest dziś jednym z najbardziej wymagających wyzwań. Aby stawić czoła temu zagrożeniu, jednostki organizacyjne agencji podatkowych zwiększą wykorzystanie nowych technologii gromadzenia i analizy informacji we wszystkich rodzajach sieci.

 • Gwiazda NBA specjalnym gościem krypto konferencji:

TRON poinformował, iż Kobe Bryant, dwukrotny złoty medalista olimpijski i gwiazda NBA, wystąpi jako gość specjalny na konferencji NiTRON Summit 2019 w San Francisco. Bryant jest gościem założyciela TRON Justina Suna.

Mistrz koszykówki Kobe Bryant został zaproszony na specjalną konferencję, aby „podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami życiowymi, aby zainspirować młodych liderów i przedsiębiorców”, podaje komunikat prasowy.

W ciągu ostatnich kilku lat społeczność krypto zyskała popularność wśród wielu znanych osobistości z całego świata, Niedawno nowy album Eminema „Kamikaze” przedstawił Bitcoina jako nowy mainstream w słowach: “now everybody doing Bitcoin.”

Raper Akon, który jest autorem dwunastu hitów Billboard Top Ten, uruchomił własną kryptowalutę przeznaczoną do wykorzystania w jego „Akon Crypto City”.  Wiosną, Michael Owen, były piłkarz Liverpoolu, nawiązał współpracę z giełdą Global Crypto Offering Exchange z Singapuru, aby wydać tokeny OWN, kryptowalutę popartą nazwiskiem Owena. Były prezydent USA Bill Clinton jesienią wygłosił przemówienie na konferencji globalnych technologii płatności Ripple.

Tymczasem amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła już, że wstępne oferty monetarne promowane przez celebrytów można uznać za nielegalne.

Gwiazdy […] wykorzystując media społecznościowe, aby zachęcić społeczeństwo do zakupu akcji i innych inwestycji, […] mogą działać niezgodne z prawem.

– informowało SEC.

Nieuczciwe ICO naśladujące bank zmuszone do zamknięcia działalności:

Komisarz ds. papierów wartościowych Karen Tyler z Północnej Dakoty, USA, wydała nakaz zaprzestania działalności rosyjskiemu projektowi ICO, który wyraźnie pozował na Liechtenstein Union Bank.

Grupa zadaniowa ICO Państwowego Departamentu Papierów Wartościowych przeprowadziła dochodzenie i okazało się, że strona internetowa oszukańczego ICO naśladowała Union Bank Payment Coin (UBPC) – istniejący token wprowadzony przez Union Bank w Liechtensteinie w sierpniu. Strona internetowa projektu twierdziła, że jest „pierwszym na świecie tokenem wspieranym przez w pełni licencjonowany bank”, oraz że UBPC jest w całości wspierany przez franka szwajcarskiego.

Jednak adres IP fałszywego ICO był zlokalizowany w Rosji i zarejestrowany na osobę fizyczną.

Co więcej, w informacji prasowej zauważono, że fałszywa strona UBPC próbowała wyłudzić fundusze od inwestorów poprzez bezpośrednie kopiowanie części tożsamości Union Bank, takich jak stylizowane elementy, słownictwo, informacje o kierownictwie i obrazy.

Na podstawie ujawnionych informacji komisarz ds. bezpieczeństwa wydała nieuczciwemu ICO nakaz zaprzestania działalności. Dodatkowo ostrzegła amerykańskich inwestorów przed oszukańczymi ICO:

Przestępcy finansowi w dalszym ciągu zarabiają na ekscytacji i emocjach związanych z Blockchain, kryptowalutami i ICO – inwestorzy powinni być wyjątkowo ostrożni przy rozważaniu powiązanej inwestycji.

Dochodzenie było częścią operacji Cryptosweep, skoordynowanego międzynarodowego dochodzenia w sprawie potencjalnie oszukańczych programów inwestycyjnych kryptograficznych obejmujących 40 amerykańskich i kanadyjskich państwowych i regionalnych organów nadzoru rynku papierów wartościowych. Od czasu rozpoczęcia kampanii w maju, śledczy znaleźli około 30.000 nazw domen związanych z kryptografią i przeprowadzili do sierpnia ponad 200 dochodzeń w sprawie ICO.

Krach na giełdach:

Dzisiejszy dzień ponownie wykazuje spadki, zauważalnie bardziej dotkliwe od wczorajszych. Bitcoin Cash zmniejszył wartość o 30,9%, spadając na 4 miejsce w rankingu. Bitcoin notuje spadek o 9,7% i jest wart obecnie 4.586$. XRP spadło o 9,8%, Ethereum o 11%, Stellar o 12,7% oraz EOS o 7,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 18.3 mld dolarów i wynosi obecnie 149.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button