News

#492 Newsy z dnia 23.11.2018

Z piątkowych wydarzeń: Koparki w Chinach sprzedawane na kilogramy; Wenezuela zatwierdza projekt ustawy o kryptowalutach; Niedoświadczeni inwestorzy odpowiedzialni za spadki na giełdzie?; Bessa trwa.

• Koparki w Chinach sprzedawane na kilogramy: 

Operacje wydobywania kryptowalut w Chinach sprzedają koparki na wagę, zamiast na sztuki. Wyprzedaż ta została zgłoszona przez lokalny chiński krypto outlet 8BTC.

Rynek kryptowalut w ciągu ostatniego tygodnia doświadczył powszechnych spadków, a cena Bitcoina obniżyła się do 4,300 dolarów za jednostkę. Spowodowało to podobny spadek rentowności w przemyśle miningu co zmusiło chińskich operatorów do sprzedaży swoich urządzeń górniczych ze stratą. Serwis 8BTC informował, że koparki są sprzedawane „na kilogramy”, powołując się na post utworzony przez F2Pool na platformie Weibo.

Wydaje się, że górnicy kryptograficzni szczególnie chętnie sprzedają starsze modele, w tym Antminera S7, Antminera T9 i Avalon A741, ponieważ osiągnęły one swoją „cenę zamknięcia”. Według lokalnego chińskiego outletu Tencent News, dochody z miningu nie wystarczają już na pokrycie kosztów energii elektrycznej i innych powiązanych kosztów.

Sytuacja na rynku najbardziej wpłynęła na małe i średnie przedsiębiorstwa wydobywcze w chińskich regionach Xinjiang i Mongolii Wewnętrznej. W tych regionach niektóre maszyny górnicze są sprzedawane za tylko 5 procent ich pierwotnej wartości. Koparka kupiona w zeszłym roku za cenę 2.885 dolarów sprzedana jest za zaledwie 144 dolarów.

Na początku tego miesiąca Bitmain, Bitcoinowy gigant wydobywczy, ogłosił plany dotarcia do lokalnych farm górniczych w bogatej w węgiel prowincji Xinjiang i zainstalował około 90.000 urządzeń Antminer S9 w tym regionie. Ruch Bitmaina jest uważany za strategiczny w obliczu „wojny mocy obliczeniowej” związanej z hard forkiem Bitcoina Cash.

• Wenezuela zatwierdza projekt ustawy o kryptowalutach: 

Zgromadzenie Narodowe Republiki Wenezueli zaaprobowało projekt ustawy o kryptowalutach, o czym poinformowało Ministerstwo Komunikacji i Informacji tego kraju.

Prawo zostało zaproponowane przez Prezydenta Nicolasa Maduro i składa się z 64 artykułów oraz pięciu przepisów przejściowych. Nowe prawo zatwierdza Petro, kontrowersyjną kryptowalutę wspieraną przez ropę naftową w Wenezueli, jako jednostkę wymiany handlowej w kraju, i stwierdza, że towary i usługi mogą być również zakupione za pomocą Petro.

Według kubańskiej agencji prasowej Prensa Latina, Zgromadzenie zatwierdziło również poprawki do obowiązującego prawa AML (Anti Money Laundering). Nowe przepisy ponadto umożliwiają wenezuelskim krypto giełdom przeprowadzanie operacji wymiany walut za pomocą Petro.

Zgodnie z Andresem Eloyem Mendezem, szefem specjalnej komisji ds. struktur kryptograficznych, nowe środki podejmowane są przede wszystkim w celu zwalczania „finansowej i komercyjnej blokady” ze strony rządu USA. Mendez powiedział, że Petro może skutecznie unikać sankcji i nawiązywać nowe międzynarodowe relacje biznesowe, ponieważ nie jest kontrolowany przez bank centralny państwa i dlatego nie może podlegać jakimkolwiek ograniczeniom.

Wenezuela oficjalnie rozpoczęła sprzedaż Petro wraz z końcem października. Wydaną przez państwo kryptowalutę można kupić tylko na oficjalnej stronie internetowej lub w urzędach publicznych, ponieważ portfel cyfrowy Petro został zawieszony przez Google.

Odkąd po raz pierwszy w grudniu 2017 r. ogłoszono plany utworzenia Petro, Maduro wraz z establishmentem Wenezueli aktywnie uczestniczył w promocji kryptowaluty,  W sierpniu prezydent Wenezueli zaproponował wykorzystanie monety jako jednostki rozliczeniowej na wynagrodzenia, towary i usługi.

Niedoświadczeni inwestorzy odpowiedzialni za spadki na giełdzie?:

Spadek cen kryptowalut w 2018 r. jest wynikiem „braku edukacji” inwestorów – powiedział w wywiadzie opublikowanym w niemieckiej prasie ekonomicznej Finanzen.de dyrektor generalny kanadyjskiej firmy Blockchain Intelligence Group (BIG).

W rozmowie z przedstawicielem niemieckiego banku inwestycyjnego GBC AG, Prezes BIG, Lance Morginn, zasugerował, że połączenie początkujących inwestorów, niepewność regulacyjna i standardowe zasady podaży i popytu zaowocowały niedźwiedzim rynkiem.

Wszystkie te czynniki łączą się razem z brakiem zrozumienia jakie przeciętny inwestor posiada w tym sektorze, i to jest powód za którym stoją obecne ceny kryptowalut.

– powiedział dyrektor generalny firmy.

Idea początkujących inwestorów wchodzących ślepo na rynek pod koniec 2017 r. stała się popularną narracją wśród różnych komentatorów w tym roku. Oczekuje się, że długoterminowi inwestorzy będą wszystkim, co pozostanie, jeśli ceny utrzymają się na wystarczająco niskim poziomie.

Morginn jest jednym z tych, których kryzys nie przeraża.

Dobrą wiadomością dla BIG jest jednak to, że tak długo, jak krypto ma formę wartości, a element kryminalny może wykorzystywać ich jako mechanizmu płatności, nasze usługi są konieczne dla naszych klientów, więc spadek ten na dłuższą metę nie ma na nas wpływu. Fundamenty branży są wciąż nienaruszone.

– dodał.

• Bessa trwa: 

Ostatnia doba na giełdach wykazała kontynuację spadków. Wszystkie czołowe kryptowaluty zmniejszyły swoją wartość, Bitcoin o 5%, XRP o 8,7%, Ethereum o 8,6%, Bitcoin Cash o 5%, Stellar o 9,3% oraz EOS o 5,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 8.4 mld dolarów i wynosi obecnie 137.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button