News

#493 Newsy z dnia 24.11.2018

Z sobotnich wydarzeń: Bitwa o nazwę Bitcoin Cash zakończona; Uniwersytet Luksemburgu pomoże w zabezpieczeniu krypto giełdy; Ledger wznawia obsługę Bitcoina Cash; Dzień mija spokojnie.

• Bitwa o nazwę Bitcoin Cash zakończona: 

W opublikowanym artykule, Miliarder, Przedsiębiorca i zwolennik Bitcoina Cash SV, Calvin Ayre, oświadczył, że moneta ta nie chce już nazywać się Bitcoinem Cash. Oświadczenie twierdzi, że Bitcoin Cash SV będzie istnieć niezależnie od Bitcoina Cash, a moneta jest w rzeczywistości „oryginalnym” Bitcoinem.

Bitcoin SV to oryginalny Bitcoin, a nie oryginalny Bitcoin Cash.

– pisze.

Ayre wzywa Bitcoina Cash ABC – monetę wspieraną przez Rogera Vera utworzoną w ostatnim hard forku Bitcoina Cash – aby w ramach rozwiązania korzystnego dla wszystkich „trwale podzielić” dwie sieci.

Autor oskarża zarówno zwolenników Bitcoina jak i Bitcoina Cash o to, że pozmieniali Bitcoina na śmierć.  Mianowicie, według Ayre’a, Bitcoin i BCH ABC – które odzyskały tytuł Bitcoina Cash – porzuciły fundamentalne zasady Bitcoina, porzucając konsensus Nakamoto i zaufanie do dowodu pracy (proof of work) górników.

Ayre kończy artykuł mówiąc, że ma nadzieję, iż ruch naprzód do oddzielnej monety może być „końcem tego odcinka” oraz dodał, że polecił swojemu zespołowi aby „zaczął pracować z wszystkimi”, tak by wydać Bitcoina SV jako niezależną monetę od Bitcoina Cash.

Uniwersytet Luksemburgu pomoże w zabezpieczeniu krypto giełdy:

Nowo zawiązane partnerstwo między VNX Exchange z siedzibą w Luksemburgu a Uniwersytetem Luksemburga ma na celu poprawę bezpieczeństwa cyfrowych aktywów, jak donosi serwis biznesowy The Times.

VNX to założona w 2017 roku platforma handlowa zajmująca się tokenizowanymi kapitałami podwyższonego ryzyka. VNX jest członkiem inkubatora fintech, Luksemburskiej Izby Technologii Finansowej (LHoFT), Infrachain i APSI (L’Association des Professionnels de la Société de l’Information).

W ramach współpracy Uniwersytet Luksemburski będzie pomagał VNX w opracowywaniu wyższych poziomów bezpieczeństwa sieci dla cyfrowych aktywów.

Naukowcy z uniwersyteckiego Interdyscyplinarnego Centrum Bezpieczeństwa, Niezawodności i Zaufania (SnT) podobno zaprojektują nowe platformy IT, aby poprawić bezpieczeństwo giełdy, a także usługi powierniczej aktywów kryptograficznych.

Założyciel i dyrektor generalny VNX, Alexander Tkachenko, powiedział, że rozwój giełdy będzie wymagał jasności przepisów, ochrony inwestorów i zgodności z aktualnymi standardami rynkowymi.

Tworząc bezpieczny i zgodny z przepisami rynek dla przejrzystego handlu tokenami reprezentującymi zasoby cyfrowe, chcieliśmy wprowadzić nowoczesne mechanizmy bezpieczeństwa, które mogą całkowicie zabezpieczyć naszą platformę i mogą wpłynąć na globalny rynek cyberbezpieczeństwa.

– dodał.

Tkachenko powiedział także, że wierzy, iż technologia Blockchain to kolejny duży krok w ewolucji sektora finansowego.

• Ledger wznawia obsługę Bitcoina Cash: 

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, usługi Bitcoina Cash dla portfela sprzętowego Ledger zostały wznowione.

Ledger zawiesił swoją obsługę Bitcoina Cash 14 listopada w ramach oczekiwania na hard fork tej kryptowaluty, aby zapobiec niechcianym transakcjom i potencjalnym atakom. Podczas przerwy serwisowej nie można było wysłać BCH przez infrastrukturę portfela.

Sieć BCH 15 listopada została zaktualizowana, co skutkowało złożoną bitwą i ostatecznym podziałem łańcucha Blockchain na dwa – BCH ABC wspierany przez krypto-ewangelistę Rogera Ver’a i BCH SV prowadzonego przez Craiga Wrighta. Wojna hashowa spowodowała, że giełdy kryptowalut na całym świecie tymczasowo zawiesiły transakcje i wypłaty Bitcoina Cash.

Dzisiaj Ledger ogłosił, że ponownie aktywował swoje usługi BCH, takie jak dodawanie kont i wysyłanie altcoina. Portfel złożył także oświadczenie na swoim koncie na Twitterze:

Nasza usługa Bitcoin Cash powraca online w postaci Bitcoina Cash ABC. Zapewniamy Ci również artykuł w centrum pomocy wyjaśniający, w jaki sposób możesz ubiegać się o przyznanie swojego Bitcoina Cash SV.

Ledger zauważył, że od tej pory BCH SV nie jest obsługiwane w Ledger Live. Firma zaleciła swoim klientom aby  przed dokonaniem jakichkolwiek transakcji BCH skorzystali z narzędzia Electron Splash. Jeśli tego nie uczynią użytkownicy mogą ponosić ryzyko utraty swoich BCH SV, jeśli haker powtórzy transakcję w łańcuchu BCH SV.

• Dzień mija spokojnie: 

Po upływie doby sytuacja na giełdach znacznie się uspokoiła. Czołowe kryptowaluty notują ruchy bliskie 1 % – Bitcoin i Ethereum spadek kolejno o 0,2% i 0,1%, natomiast Ethereum i Bitcoin Cash wzrost o 0,8% i 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.3 mld dolara i wynosi obecnie 137.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Thank you, I have recently been looking for information about this subject for a while and yours is the greatest I have
    came upon so far. However, what in regards to
    the bottom line? Are you certain in regards to the source?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button