News

#494 Newsy z dnia 25.11.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Ripple podpisze umowę z Bank Of America?; Losy Alexandra Vinnika ważą się na szali; Były partner Goldman Sachs przewiduje dobry czas dla kryptowalut; Potężne spadki na giełdach.

• Ripple jednak podpisze umowę z Bank Of America?

Ripple nadal widoczny jest w nagłówkach artykułów, ponieważ ogłasza nowe partnerstwa z różnymi bankami na całym świecie. Choć powiązano go z kilkoma dużymi bankami, to jednak nie wywarł on jeszcze większego wpływu na Stany Zjednoczone. Jednak najnowsza plotka głosi, że ​​Ripple może szykować umowę z Bank Of America, co znacznie wzmocniłoby cyfrową walutę. Takie głosy już pojawiały się na początku października tego roku.

Takie pogłoski są świetną okazją do zakupu tej waluty. Jednak handlarze powinni zachować ostrożność, kupując jedynie plotkę, ponieważ jeśli okaże się ona nieprawdziwa, ceny mogą spaść.

Po zakończeniu tygodnia przed ostatnim, para XRP/USD  spadła poniżej pierwszej linii wsparcia na 0,37 dolarów. W takim wypadku, prawdopodobny jest ponowny test najniższego od roku miejsca na poziomie 0,24 dolarów. Strefa pomiędzy 0,22 a 0,24 dolarów, będzie prawdopodobnie silnym wsparciem.

Inwestorzy długoterminowi mogą poczekać, aż ceny ustabilizują się na niższych poziomach, a następnie kupić część ich pożądanej alokacji. Resztę można dodać na wyższych poziomach, ponieważ waluta cyfrowa rozpoczyna nowy trend wzrostowy.

Jeśli byki obronią obecny poziom, przewidziane jest przyspieszenie wzrostu, jeśli byki zmniejszą opór na 0,76 dolarów. Cel, który można oglądać na plus to 1,2 dolara.

• Losy Alexandra Vinnika ważą się na szali:

Adwokat Alexandra Vinnika, byłego operatora zlikwidowanej giełdy kryptowalut BTC-e, powiedział, że jego oskarżony rozpocznie w poniedziałek strajk głodowy.

Według Timofeya Musatova, szefa prawników reprezentujących Vinnika, powodem głodówki jest to, że Vinnik został pozbawiony prawa do obrony we Francji, a w konsekwencji w Grecji. Adwokat zauważył również, że stało się jasne, że wydany przez Francję europejski nakaz aresztowania wygasł.

W 2017 r. grecki sąd najwyższy wydał decyzję o ekstradycji Vinnika do Stanów Zjednoczonych, gdzie jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy i oszustwa. W czerwcu sąd grecki wydał decyzję o ekstradycji Vinnika do Francji 19. listopada, ale odłożył orzeczenie na 29. listopada, jak donosi TASS.

Według TASS, Musatov oskarża również sędziego greckiego Sądu Najwyższego o ignorowanie go i jego zespołu. Twierdzi, że nie mogą nawet złożyć petycji.

Adwokat oświadczył również, że oskarżony zostanie deportowany do Stanów Zjednoczonych przez Francję, gdzie dostanie wyrok bliski dożywocia, co równa się śmierci. Następnie doprecyzował rozumowanie Vinnika stwierdzające, że po zaobserwowaniu tej sytuacji zdał sobie on sprawę, że albo dostanie sprawiedliwy proces, albo umrze.

Szef zespołu prawników wyjaśnił również, że jego oskarżony zrozumiał, że nie ma żadnych innych opcji i postanowił w poniedziałek rozpocząć strajk głodowy w proteście przeciwko tej sytuacji.

Grecki adwokat Vinnika, Zoe Konstantopoulou, oskarża również grecki Sąd Najwyższy o naruszenie praw przysługujących oskarżonemu, między innymi nie dostarczając tłumaczeń dokumentów sądowych na jego prośbę.

• Były partner Goldman Sachs przewiduje dobry czas dla kryptowalut:

Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital, powiedział, że ten rok był wyzwaniem dla Galaxy Digital – firmy, która ma nadzieję stać się „Goldman Sachs z krypto”.

Według FT, Novogratz przewidywał, że instytucje finansowe przejdą od inwestowania w fundusze kryptowalut do inwestowania w same kryptowaluty w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prognozował on również, że ceny kryptowalut zaczną zmieniać bieg w przyszłym roku.

FT przytoczył również Tima Swansona, założyciela firmy doradczej fintech, Post Oak Labs, mówiąc, że wiele firm próbowało robić to, co obecnie robi Galaxy Digital bez większego sukcesu.

Artykuł cytuje również anonimowego założyciela firmy Blockchain, która twierdzi, że jednym z największych problemów w krypto jest brak wiarygodnej bankowości kupieckiej i że Galaxy Digital jest dobrze przygotowany do tego, aby jako pierwszy skorzystać z nowych rynków.

Novogratz przytoczył nadchodzącą Bakkt, platformę aktywów cyfrowych stworzoną przez operatora nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) oraz usługi zarządzania aktywami cyfrowymi dla inwestorów instytucjonalnych, co ogłoszone zostało ostatnio przez dużą firmę inwestycyjną Fidelity.

W tym tygodniu Chief Commercial Officer (COO) światowego procesora płatności kryptograficznych BitPay, również stwierdził, że te dwa ruchy z tradycyjnego sektora finansowego spowodują kolejne ważne działania kryptograficzne. Dyrektor operacyjny, Sonny Singh, odważył się powiedzieć, że Bitcoin powróci do cen 15-20 tyś. dolarów do końca 2019 roku.

• Potężne spadki na giełdach:

Bessa trwa w najlepsze. Choć wielu inwestorów wierzyło, że przychodzi czas na odbicie cen na rynkach kryptowalut, to jednak obserwujemy kontynuacje spadków w bardzo silnym stopniu. Cena Bitcoina obniżyła się aż o 11,5% w stosunku do ostatniej doby, co daje na ten moment cenę 3.785 dolarów. Inne czołowe kryptowaluty, takie jak Ripple, Ethereum czy Bitcoin Cash, spadły kolejno o 15%, 10,2% i 18,1%. Największa korekta wśród pierwszej 30-tki coinów zgodnie z CoinMarketCap, dotknęła walutę Stellar, u której odnotowujemy dump na poziomie 20%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 121 mld dolarów, co oznacza ubycie kapitału aż o 16 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button