News

#497 Newsy z dnia 28.11.2018

Ze środowych wydarzeń: Tom Lee o obecnej sytuacji na rynkach; Coinbase zarzuca wędkę na inwestorów instytucjonalnych; Malezja określiła termin przyjęcia krypto regulacji; Bank w Nigerii ostrzega przed transakcjami w kryptowalutach; Rynki szybują w górę.

Tom Lee o obecnej sytuacji na rynkach:

Obecne rynki niedźwiedzia to „złoty czas” na posiadanie kryptowalut – powiedział dziś współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, podczas przemówienia na BlockShow Asia 2018.

Współzałożyciel Fundstrat wymienił trzy główne przyczyny niedawnego załamania rynku: sporny hard fork Bitcoina Cash, działania regulacyjne amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wymuszające na ICO zwrócenie funduszy inwestorom, oraz „straszny” stan globalnych rynków, które spadły o około 10 procent w październiku i listopadzie.

Inwestor nie chciał zmienić swojego pozytywnego nastawienia do kryptowalut. Opisując bieżącą sytuację, Lee wyjaśnił:

Mamy do czynienia z korektą cen, która spowodowała spadek ceny nawet poniżej 200 dni [popularny wskaźnik techniczny używany przez inwestorów do analizy trendów cenowych], ale jeśli masz czas, pojawi się wzrost. Nie stanie się to w ciągu trzech miesięcy, czy jednego roku, ale za dwa do trzech lat, a to jest złoty czas na posiadanie krypto. Jak tylko Bitcoin przekroczy swoje 200-dni, wiemy, że nadejdzie powódź pieniędzy.

– powiedział.

Mówiąc specjalnie dla Cointelegraph, Lee kontynuował swoje zachęcające spojrzenie na przyszłość krypto:

Jedyny czas, kiedy zwrot jest lepszy niż 7 procent, to kiedy kupujesz na rynku niedźwiedzim […] Bitcoin w najbliższym czasie może mieć wady, ale to nie zmienia faktu, że wciąż jesteśmy w pierwszych dniach krypto i wkrótce stanie się ono nową klasą aktywów.

Zgodnie z jego przemówieniem na BlockShow, krypto ma tylko 50 milionów aktywnych portfeli w porównaniu do 2,27 milionów kont PayPal i 4,6 miliarda kont Visa i MasterCard. Porównując Bitcoina z innymi systemami płatniczymi pod względem wartości sieci społecznościowych, Lee przypuszcza, że za dziesięć lat Bitcoin może być wart 10 milionów dolarów za jedną monetę.

Coinbase zarzuca wędkę na inwestorów instytucjonalnych:

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Cheddar, czołowa amerykańska krypto giełda i dostawca usługi portfela, Coinbase, rozpoczęła oferowanie handlu pozagiełdowego (OTC) dla klientów instytucjonalnych.

W przeciwieństwie do handlu bezpośrednio poprzez giełdę kryptograficzną, handel OTC pozwoli inwestorom instytucjonalnym prowadzić bezpośrednie transakcje między sobą.

Christine Sandler, szef sprzedaży w Coinbase, zauważyła, że ruch ten odbywa się w połączeniu ze zwiększonym zapotrzebowaniem na kryptograficzne transakcje OTC graczy instytucjonalnych, uważając wykorzystanie zarówno giełdy, jak i transakcji OTC, jako „ogromną korzyść” dla ich klientów.

Rozpoczęliśmy działalność OTC jako uzupełnienie naszej działalności w zakresie giełdy, ponieważ okazało się, że wiele instytucji korzysta z OTC jako platformy do przeprowadzania transakcji kryptograficznych.

– podaje firma.

Sandler ujawniła również, że usługa OTC będzie prawdopodobnie połączona z Coinbase Custody, usługowym kryptograficznym narzędziem dla inwestorów instytucjonalnych, uruchomionym 2 lipca 2018 roku.

Według Cheddar, Coinbase zaczęła również pozwalać swoim klientom na wymianę aktywów dostępnych na platformie inwestowania instytucjonalnego Coinbase Prime, a także wprowadziła więcej opcji ksiąg zamówień, w tym interfejs WWW, Skype, Bloomberg IB, e-mail lub telefon.

Malezja określiła termin przyjęcia krypto regulacji:

Lokalny serwis informacyjny The Star ogłosił, iż w pierwszym kwartale 2019 roku Malezja uchwali przepisy dotyczące kryptowalut i wstępnych ofert monetarnych (ICO). W publikacji cytowany jest minister finansów, Lim Guan Eng, który powiedział, że organ regulacyjny kraju, Komisja Papierów Wartościowych (SC), powiadomiła go o ramach czasowych przyjęcia nowych przepisów.

Ruch ten jest częścią wysiłków SC mających na celu zapewnienie alternatywnych ścieżek pozyskiwania funduszy i nowych klas aktywów inwestycyjnych – dodaje The Star.

Malezja podjęła fragmentaryczną ścieżkę do regulacji krajowego przemysłu kryptowalut, która rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Władze w międzyczasie starały się kontrolować sektor – Lim powiedział parlamentowi, że podmioty chcące emitować kryptowaluty muszą skonsultować się z bankiem centralnym kraju, Bankiem Negara Malaysia.

Radzę wszystkim stronom, które chcą wprowadzić kryptowaluty na kształt Bitcoina, aby najpierw odniosły się do Banku Negara Malaysia, ponieważ to on jest organem, który wyda decyzję w sprawie mechanizmu finansowego.

– powiedział.

W tym miesiącu Malezyjski polityk zalecił również wstrzymanie zatwierdzenia projektu dotyczącego wydania kryptowaluty wspieranej przez rząd do czasu wejścia w życie przepisów.

Malezja w tym roku starała się wzmocnić swoje stosunki z Blockchain – w listopadzie Ministerstwo Edukacji ustanowiło system weryfikacji dyplomu uniwersyteckiego wykorzystującego tę technologię.

Bank w Nigerii ostrzega przed transakcjami w kryptowalutach:

Union Bank of Nigeria wydał ostrzeżenie przed transakcjami kryptowalut, zgodnie z listem wysłanym do klientów banku i opublikowanym przez Nairaland.

Nairaland, największa nigeryjska społeczność internetowa licząca ponad 55 milionów użytkowników, opublikowała list rzekomo wysłany przez Union Bank. W liście cytowano Centralny Bank Nigerii, który informował, że kryptowaluty nie są legalnym środkiem płatniczym w Nigerii i ostrzegł przed dokonywaniem transakcji z ich użyciem.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo funduszy naszych klientów, Union Bank będzie monitorować rachunki wykorzystywane do transakcji kryptowalutowych oraz może nałożyć ograniczenia, w tym zamknąć takie konta.

– czytamy.

Union Bank of Nigeria jest zarządzany komercyjnie, a jego aktywa w 2018 roku wynoszą 4,1 miliarda dolarów. Do tej pory bank nie odpowiedział na prośbę o potwierdzenie autentyczności listu.

Wiosną tego roku Nigeryjska Agencja Ubezpieczenia Depozytów (NDIC), nigeryjska agencja finansowa, przestrzegła obywateli przed kryptowalutami, kiedy to „różne agencje rządowe w Nigerii ostrzegły obywateli przed nowymi formami pieniędzy”, w tym CBN.

Tymczasem w zeszłym tygodniu, Atiku Abubakar, kandydat na prezydenta wiodącej partii opozycyjnej Nigerii – Partii Demokratycznej (Peoples Democratic Party – PDP), obiecał przyspieszyć gospodarkę poprzez Blockchain i kryptowaluty.

Rynki szybują w górę:

Giełdy kryptowalut w stosunku do ostatniej doby drastycznie zyskały na wartości. Większość kryptowalut ze 100 największych wg. Coinmarketcap notuje wzrosty w granicach 15%. Patrząc na ścisłą czołówkę, Bitocin poszybował w górę o 13,4%, XRP o 11%, Ethereum o 12,7%, Bitcoin Cash o 9,1% oraz Stellar o 14,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 15.8 mld dolarów i wynosi obecnie 137.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button