News

#498 Newsy z dnia 29.11.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Steemit zwalnia 70% pracowników; Amazon uruchamia usługę Blockchain; Ledger dodaje obsługę kolejnej czołowej kryptowaluty; TRON angażuje się w przemysł gier; Na giełdach mieszane nastroje.

Steemit zwalnia 70% pracowników:

Steemit, zdecentralizowany system udostępniania i rozproszona aplikacja zaprojektowana do nagradzania twórców treści za pomocą kryptowalut, zwolnił 70% swoich pracowników.

Firma ogłosiła, że odcina 70% siły roboczej, powołując się na „słabość rynku kryptowalut, malejące zwroty z inwestycji zautomatyzowanej sprzedaży STEEM i rosnące koszty operowania pełnych węzłów Steem”.

Pozostali członkowie zespołu skupią się na zmniejszeniu kosztów eksploatacji serwerów poprzez zmniejszenie rozmiaru Blockchainu Steemit, a także obniżenie poziomu zależności od Amazon AWS.

Nadal uważamy, że Steem może być zdecydowanie najlepszym i najtańszym protokołem Blockchain dla aplikacji, oraz że ulepszenia, które wynikną z tego nowego kierunku znacznie polepszą stabilność aplikacji. Aby jednak móc dalej ulepszać Steema musimy najpierw uzyskać kontrolę nad kosztami, aby zachować ekonomiczną stabilność.

– powiedział założyciel i dyrektor generalny Steemit, Ned Scott.

Firma Steemit.com, założona w marcu 2016 r., była jedną z pierwszych uruchomionych zdecentralizowanych aplikacji, która pozwalała użytkownikom platformy przesyłać treści i otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę. Moneta Steemita (STEEM), która została uruchomiona przez platformę jako metoda płatności, również została mocno dotknięta, tracąc około 96% swojej wartości od czasu osiągnięcia swojego najwyższego poziomu.

Inną aplikacją, na którą bardzo mocno odczuła niedźwiedzi rynek jest Civil – zdecentralizowana aplikacja, która obiecywała płacić dziennikarzom za wykonywaną przez nich pracę. Szeroka gama firm opracowała programy płatności dla swoich autorów w oparciu o platformę Civil. Jednak biorąc pod uwagę upadek rynku kryptowalut, organizacje te zostały zmuszone do wycofania swoich rekomendacji.

Amazon uruchamia usługę Blockchain:

Gigant technologiczny Amazon uruchamia usługę Blockchain, która ma pomóc klientom rozwijać sieci typu Blockchain bez ponoszenia kosztów tworzenia własnej platformy.

Ogłoszona na konferencji Amazona re: Invent, platforma Amazon Managed Blockchain jest w pełni zarządzaną usługą, która ułatwia tworzenie skalowalnych sieci Blockchain i zarządzanie nimi. Użytkownicy mogą budować platformy za pomocą Hyperledger Fabric lub Ethereum, choć ten ostatni nie jest jeszcze dostępny.

Nowa platforma to kolejny aspekt Amazon Web Services, spółki zależnej Amazona zajmującej się przetwarzaniem w chmurze, która obsługuje wiele stron internetowych i usług, w tym platformy takie jak Netflix.

Usługa Amazon Managed Blockchain eliminuje koszty niezbędne do utworzenia sieci i automatycznie skaluje się, aby sprostać wymaganiom tysięcy aplikacji wykonujących miliony transakcji.

– informuje strona internetowa serwisu.

Ponadto firma ogłosiła, że platforma Blockchain może przechowywać dane na innym produkcie bazodanowym, mówiąc:

Zarządzana sieć Blockchain może replikować niezmienną kopię aktywności w sieci Blockchain do bazy danych Amazon Quantum Ledger Database (QLDB), w pełni zarządzanym rejestrze bazy danych. Pozwala to na łatwą analizę aktywności poza siecią i uzyskanie wglądu w trendy.

QLDB nie jest platformą typu Blockchain, jednak może być używana w połączeniu z produktem Blockchain firmy Amazon w celu zachowania pełnej i weryfikowalnej historii zmian danych.

Usługa jest obecnie w trybie podglądu, co oznacza, że zainteresowani mogą się zarejestrować. Jeśli zostaną zatwierdzeni, będą mogli utworzyć sieć typu Blockchain, po czym zaprosić innych członków Amazon Web Services lub „utworzyć więcej członków na swoim koncie, aby zasymulować sieć, w której uczestniczy wielu członków”, czytamy w sekcji FAQ.

Ledger dodaje obsługę kolejnej czołowej kryptowaluty:

Producent portfela sprzętowego Ledger rozpoczął obsługę Monero na swoim urządzeniu Nano S, ogłosiła firma w komunikacie prasowym. Francuska firma, która wraz z Trezorem i KeepKey jest jednym z najstarszych producentów sprzętu w branży, ogłosiła, że Nano S jest już kompatybilny z najnowszym interfejsem Monero w wersji 0.13.

Cieszymy się, że dzięki Monero możemy powitać kolejną kryptowalutę z czołowej dziesiątki na platformie Ledger. Dzięki temu dodatkowi urządzenia Ledger pokrywają obecnie 90% całej kapitalizacji rynku kryptowalut.

– skomentował dyrektor generalny Eric Larchevêque.

Podobnie jak jej konkurenci, Ledger nadal koncentruje się na obsłudze jak największej liczby popularnych kryptowalut, ponieważ bezpieczeństwo pakietów staje się coraz bardziej palącym problemem dla inwestorów.

Na początku tego miesiąca Trezor wydał ostrzeżenie, że fałszerze zwiększyli wysiłki w celu wydania podrobionych wersji urządzeń firmy do sprzedaży w Internecie. Tymczasem w tym tygodniu Ledger zapowiedział ekspansję na Nowy Jork i zatrudnienie byłego szefa Intercontinental Exchange, by kierował jej instytucjonalnym projektem powierniczym – Ledger Vault.

W październiku Larchevêque ujawnił, że Ledger sprzedał ponad 1,3 miliona jednostek Nano S.

TRON angażuje się w przemysł gier:

W opublikowanym komunikacie prasowym, zdecentralizowany protokół internetowy TRON ogłosił, że planuje uruchomić fundusz gamingowy typu Blockchain nazwany TRON Arcade.

TRON Arcade, który według firmy ma na celu „wzmocnienie pozycji deweloperów”, obejmie inwestycje o łącznej wartości 100 milionów dolarów w przeciągu najbliższych trzech lat. Jest to kolejne długoterminowe zobowiązanie TRON, który w ubiegłym roku pozyskał giganta udostępniania plików BitTorrent.

Według prezesa TRON, Justina Suna, Arcade „odegra kluczową rolę” w rosnącej popularności firmy.

TRON dąży do rozwiązania istniejących problemów, z którymi boryka się przemysł gier, poprzez wykorzystanie otwartej, przejrzystej i niezmiennej technologii Blockchain. TRON Arcade odegra kluczową rolę w zachęcaniu developerów do przyłączenia się do naszej misji i zapewnieniu użytkownikom gier na całym świecie najlepszych wrażeń z gier Blockchain.

– skomentował w komunikacie prasowym.

TRON, jak często powtarza w swoich reklamach, podkreślił atrybuty swojej sieci, takie jak szybkość transakcji w porównaniu do Ethereum.

Na giełdach mieszane nastroje:

Ostatnia doba na rynkach kryptowalut wykazała widoczne wzrosty jak i spadki. Do tych pierwszych zaliczają się Bitcoin, ze wzrostem o 2,8%, Ethereum o 0,5% i Stellar o 5,8%. Spadki natomiast notuje XRP, Bitcoin Cash i EOS, kolejno o 2%, 4% i 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.2 mld dolarów i wynosi obecnie 139.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, cnn.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

 1. To natomiast czego oni nie chcą robić to sprzedawać tego w czasie Bear marketu, by nie robić niepotrzebnego dumpa przy spadających cenach.

  To czego mają mało, to prawdopodobnie FIATów. Wygląda na to, że podczas hossy za mało sobie odłożyli na „gorsze czasy”.

  > zmniejszenie rozmiaru Blockchainu Steemit,

  Ręce opadają. Czy w waszej redakcji jest ktoś rzetelny, który rozumie że firma Steemit Inc. jest zupełnie czymś innym niż blockchain Steem? Że Steemit jest tylko defacto blockexplorerem sieci Steem, a sam blockchain może funkcjonować bez Steemita?

  Czy jak blockchain.info padnie, to Bitcoin też? Nie.

  Steemit.com powstał ponad 2 lata temu jako Proof-of-Concept pierwszego serwisu opartego o blockchain Steem. Od tego czasu jednak powstało ponad 400 różnych aplikacji opartych o Steem (https://steemprojects.com), w tym kilkadziesiąt różnych alternatywnych (i często dużo lepszych) walletów i interfejsów, które w zupełnośi wykluczają potrzebe istnienia Steemti.

  Steemit padnie? Nie szkodzi. Dalej sieć bedzie działać. Można używać Busy.org, Steempeak.com, https://www.steeve.app, partiko.app, esteem.app, Vessel, eSurffer czy jeszcze dziesiątek innych serwisów.

  W crypto jest może co najwyżej kilka blockchainów, które mają tak bogaty ekosystem.

  —-

  Co do samej kondycji Steemit Inc.,

  Steemit nadal posiada kilkadziesiat milionów dollarów w STEEM:
  https://steemit.com/@steemit/transfers
  https://steemit.com/@steem/transfers
  https://steemit.com/@misterdelegation/transfers

  To natomiast czego oni nie chcą robić to sprzedawać tego w czasie Bear marketu, by nie robić niepotrzebnego dumpa przy spadających cenach. To czego mają mało, to prawdopodobnie FIATów. Wygląda na to, że podczas hossy za mało sobie odłożyli na „gorsze czasy”. IMO to bardzo dobra informacja dla społeczności, że szukajac oszczędności będą redukować selling pressure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button