News

#499 Newsy z dnia 30.11.2018

Z piątkowych wydarzeń: Intel patentuje sposób na tańsze wydobywanie Bitcoinów; Białoruś opracowała pełne regulacje kryptowalut; Coinbase Pro dodaje wsparcie dla Zcash; ASUS oferuje graczom wydobywanie kryptowalut; Bitcoin w dół, altcoiny w dół.

Intel patentuje sposób na tańsze wydobywanie Bitcoinów:

Amerykański gigant technologiczny Intel złożył nowy wniosek patentowy na „energetycznie wydajne, wysokoproduktywne wydobywanie Bitcoinów”, podaje amerykańskie Patent and Trademark Office (USPTO).

Patent Intela poświęcony jest akceleratorowi sprzętowemu wykorzystującemu algorytm SHA-256 wykorzystujący zoptymalizowane ścieżki danych i ma na celu zmniejszenie zużycia energii do wydobywania Bitcoinów, aż o 15 procent.

Zespoły silników SHA mogą zużywać wiele mocy (np. z częstotliwością większą niż 200 W). […] Przykłady wykonania niniejszego odkrycia obejmują energooszczędne silniki SHA oparte na ASIC, które zużywają mniej energii do wydobywania Bitcoinów.

– czytamy w dokumencie.

Już wcześniej, wiosną tego roku, firma Intel złożyła inny wniosek patentowy mający na celu zmniejszenie ilości energii zużywanej przez wydobycie kryptograficzne, poprzez minimalizację zużycia energii na hasz i zmaksymalizowanie wydajności na wat.

Na początku tego roku Intel nawiązał współpracę z platformą zdecentralizowanych aplikacji (DApp) Enigma, aby uruchomić Blockchain testnet, zapewniający pierwsze środowisko dla skalowalnych i kompleksowych zdecentralizowanych aplikacji.

Białoruś opracowała pełne regulacje kryptowalut:

Zgodnie z opublikowanymi dokumentami, białoruski High-Technologies Park (HTP), krajowa specjalna strefa ekonomiczna przyczyniająca się do rozwoju branży IT, opracowała krajowe zasady funkcjonowania rynku kryptowalut.

Dokumenty regulacyjne określają wymagania dla różnych rodzajów przedsiębiorstw związanych z kryptowalutami i wstępnymi ofertami monetarnymi (ICO), ponieważ ogólne zasady dotyczące przepisów branżowych – Dekret nr 8 „O rozwoju gospodarki cyfrowej” – zostały już podpisane w ubiegłym roku.

HTP, powszechnie znana jako białoruska Dolina Krzemowa, była odpowiedzialna za ustanowienie zasad, zgodnie z którymi przemysł kryptowalut byłby w kraju w pełni regulowany. HTP opublikowało dzisiaj pięć dokumentów: „Wymagania dla kandydatów”, „Wymagania dla operatorów krypto-platform”, „Wymogi dla operatorów giełd kryptowalutowych”, „Wymagania dla operatorów ICO” i „Wymagania dotyczące reguł kontroli wewnętrznej”.

Teraz, gdy zasady te zostały zaakceptowane, „stanowią one kompletną regulację prawną kryptowalut na Białorusi”, głosi raport Dev.by.

Działania kryptowalutowe HTP otrzymały pełne kompleksowe wsparcie legislacyjne od organu regulacyjnego. Administracja HTP, wraz z Narodowym Bankiem, Departamentem Monitoringu Finansowego Komitetu Kontroli Państwowej, międzynarodowymi ekspertami i innymi organami, opracowała i podpisała wszystkie niezbędne dokumenty.

– podają media.

Wiosną rząd Białorusi nazwał cyfryzację gospodarki narodowej „najwyższym priorytetem” ze względu na jej zdolność do przekształcania gospodarki, administracji publicznej i usług społecznych.

Wcześniej, w czerwcu tego roku wiceminister spraw zagranicznych Białorusi stwierdził, że Białoruś chce nawiązać kontakty z południowokoreańskimi inwestorami zainteresowanymi tak zwaną technologią czwartej rewolucji przemysłowej, skupiając się na sztucznej inteligencji (AI) i Blockchain.

Coinbase Pro dodaje wsparcie dla Zcash:

Zgodnie z opublikowanym postem na blogu, czołowa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozpoczęła obsługę Zcash (ZEC) na swojej platformie Coinbase Pro.

Zcash jest kryptowalutą opartą na zdecentralizowanym Blockchainie, zaprojektowanym w celu uczynienia transakcji bardziej prywatnymi niż w łańcuchu Bitcoina. Opcja „view key” Zcasha jest używana, aby umożliwić niektórym osobom wyświetlanie prywatnych informacji o transakcjach użytkowników. Może być użyta do audytu lub udostępniania informacji bez ich publicznego ujawniania.

Dzisiejszy komunikat zauważa, że platforma Coinbase Pro rozpocznie przyjmowanie transferów przychodzących Zcash, a depozyty będą akceptowane przez co najmniej 12 godzin przed rozpoczęciem handlu. Handel na księdze zamówień ZEC / USD rozpocznie się dopiero po ustanowieniu wystarczającej płynności.

Giełda informuje, że handel ZEC będzie początkowo dostępny dla użytkowników Coinbase Pro z USA (z wyjątkiem Nowego Jorku), Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Kanady, Singapuru i Australii. W późniejszym czasie grono to zostanie powiększone.

Coinbase podkreśla również, że handel ZEC nie jest jeszcze dostępny na Coinbase.com lub ich aplikacjach mobilnych, dla których firma wyda osobne ogłoszenie w późniejszym terminie.

Zgodnie z postem, handel ZEC przejdzie przez cztery etapy, które obejmują “transfer-only,” “post-only,” “limit-only,” i “full trading”. Po ogłoszeniu Coinbase cena Zcash wzrosła z 82 do ponad 93 dolarów.

Wczoraj, Coinbase rozpoczął handel pozagiełdowy (OTC) dla klientów instytucjonalnych. Christine Sandler, szef sprzedaży w Coinbase, powiedziała, że ruch ten następuje w skutek zwiększonego popytu na kryptowalutowe transakcje OTC od graczy instytucjonalnych.

ASUS oferuje graczom wydobywanie kryptowalut:

Tajwański gigant technologiczny, Asus, pozwala teraz graczom wykorzystywać moc obliczeniową swoich kart graficznych, aby zarobić część zysków z wydobycia kryptowalut.

Firma ogłosiła, że nawiązała współpracę z dostawcą aplikacji górniczych Quantumcloud, aby umożliwić graczom zarabianie „pasywnego dochodu”, poprzez oddanie dostępu do swoich kart graficznych Asus, kiedy nie są one wykorzystywane do innych zadań na komputerze. Zyski będą wypłacane za pośrednictwem PayPal lub WeChat.

Aplikacja wykorzystuje układy GPU graczy do wspólnego zasilania koparek opartych na chmurze, aby – przynajmniej teoretycznie – generować zyski, dając właścicielom kart procent w oparciu o ilość dostarczonej energii. Prywatność danych finansowych klientów w aplikacji jest chroniona na mocy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GDPR), podkreślił Asus.

W ramach zobowiązania do ochrony danych użytkownika, Quantumcloud uruchomiono z uwzględnieniem zgodności z GDPR i nie wymaga od klientów tworzenia unikalnego loginu. Zamiast tego klienci używają swojego istniejącego konta PayPal lub WeChat do logowania i odbierania swoich zarobków.

– powiedziała firma.

Quantumcloud nie gwarantuje jednak, że użytkownicy jego oprogramowania otrzymają zysk.

Współczynnik zarabiania może się zmieniać w zależności od wydajności rynku kryptowalut i nie może być zagwarantowany w żaden sposób przez Quantumcloud.

– czytamy w ogłoszeniu.

Coraz częściej górnicy wykorzystują swoje własne układy graficzne do wydobywania kryptowalut pojedynczo lub zbiorczo, w pulach, przy użyciu dedykowanego oprogramowania pobranego na ich komputery. Niektóre kryptowaluty, takie jak Bitcoin, nie mogą być jednak skutecznie wydobywane za pomocą procesorów graficznych, przez co wymagane jest wykorzystanie dedykowanych procesorów zwanych układami ASIC ze względu na wysoki poziom trudności.

Górnicy kryptograficzni przeżywają obecnie trudne chwile w związku z niskimi cenami i wysokim poziomem trudności wydobycia. Szacuje się, że setki tysięcy osób w ostatnich tygodniach opuściły branżę. Dodatkowo wczoraj, chiński gigant górniczy Canaan Creative tymczasowo obniżył ceny wszystkich swoich urządzeń do wydobycia kryptowalut do 200 dolarów za sztukę.

Bitcoin w dół, altcoiny w dół:

Giełdy w stosunku do ostatniej doby notują widoczne spadki. Prawie wszystkie kryptowaluty z top 10 notują spadek – z wyjątkiem Bitcoina SV, którego wartość wzrosła o 2%. Bitcoin stracił na wartości o 6,4%, XRP o 4,2%, Ethereum o 4,4%, Stellar o 4,1% a Bitcoin Cash o 3,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 8.5 mld dolarów i wynosi obecnie 131.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button