Kryptowaluty

#50 Aktualności z dn. 07.09.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Europejski Bank Centralny i Bank Chin o Blockchain w bankowości; Kanada przychylna dla ICO; W Rosji walka toczy się nie tylko między rządem a obywatelami; Tajemniczy właściciele cyfrowego majątku; Giełda odrabia straty.

• Europejski Bank Centralny i Bank Chin o Blockchain w bankowości:

Projekt Stella opublikował swoje ustalenia po długim badaniu rozproszonych ksiąg. Próba Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Banku Japonii z 2016 r. w sprawie przyjęcia technologii Blockchain dla dużych transakcji bankowych określiła, że ​​technologia nie jest gotowa do przejęcia poważnych wyzwań w zakresie bankowości instytucjonalnej. Pomimo tego, że raporty były korzystne w odniesieniu do potrzeb bankowych, okazuje się jednak, że technologia ta nie jest obecnie w stanie dojrzałości funkcjonowania jako rozwiązanie dla praktyk bankowych. Sprawozdanie zawiera:

Podsumowując, podczas gdy serie testów dały obiecujące wyniki, należy wziąć pod uwagę, że nie można wyciągnąć żadnych bezpośrednich wniosków z zestawu testowego w odniesieniu do potencjalnego wykorzystania w produkcji. Biorąc pod uwagę względną niedojrzałość technologii, DLT nie jest rozwiązaniem dla dużych aplikacji typu BOJ-NET i TARGET2 na tym etapie rozwoju.

Wygląda na to, że zdania banków są podzielone. Są takie, które już teraz wykorzystują tę technologię do wykonywania transakcji i przechowywania dokumentów, jak i takie, które sceptycznie podchodzą do innowacyjnych rozwiązań. Ogólnie opinia EBC i Banku Chin mówi o tym, że w tej chwili rozwiązanie o którym mowa, nie jest wystarczająco rozwinięte aby pełnić opłacalną funkcję.

• Kanada przychylna dla ICO:

Organy nadzoru finansowego w Kanadzie dają dużą przestrzeń w związku cyfrowymi walutami i działalnością w zakresie oferowania monet (ICO). Wśród organów regulacyjnych jest Autorids des Marches Financiers z Quebecu (AMF), który zamierza podać przykłady użycia Blockchain lub nawet zacznie zachęcać do korzystania z tych rozwiązań. Aby pokazać swoje poparcie dla ICO, AMF uznał, że sprzedaż tokenowa przeprowadzona przez odpowiedzialne uruchomienie firmy Impak Finance da bezpieczeństwo. Regulator zaakceptował również firmę w swoim zestawieniu. Ponadto, AMF odciął od firmy Impak Finance niektóre wymagania, które zazwyczaj oczekiwane są względem papierów wartościowych w celach ochronnych, tak aby powstała ICO. Według dyrektora finansowego firmy AMF, Patricka Theoreta, jest to próba sprawdzenia, czy pojawią się problemy z ochroną inwestorów, które pojawią się w ICO:

Jesteśmy skłonni złagodzić niektóre wymagania dotyczące rodzaju testów. Jest to próba sprawdzająca, czy mamy do czynienia z ochroną inwestorów.

W ramach wspierania projektów fintech w Kanadzie konsorcjum prowincjonalnych organów nadzoru papierów wartościowych zwróciło się do Kanadyjskiej Agencji ds. Papierów Wartościowych, aby uruchomiło pole kontrolne, po to, aby projekty, które nie są objęte starszymi zasadami, mogły się zmaterializować. ICO, które stanowi nowo powstający mechanizm pozyskiwania funduszy, w ramach którego tworzone i sprzedawane inwestorom są nowe wirtualne waluty, mieści się w obszarze prawnym. Według prezesa Impak Finance, Paula Allarda, postanowiono wziąć udział we wdrożeniu zmian ze względu na ich przekonanie, że organy regulacyjne są naprawdę zainteresowane wspieraniem cyfrowej waluty:

Przez kilka lat współpracowałem z organami nadzoru nad Impak Coin i wiedziałem, że chętnie dostosowują się do ich ram prawnych, aby nadążyć za sektorem kryptowalut.

• W Rosji walka toczy się nie tylko między rządem a obywatelami:

Firma Kaspersky Lab twierdzi, że grupa hakerów zainstalowała złośliwe oprogramowanie na 9000 komputerach w ciągu dwóch lat w celu poszukiwania kryptowalut i użytkowników zaangażowanych w ich górnictwo. W nowych badaniach zgłoszonych przez Russia Today, dostawca powiedział, że odkrył dwie rosyjskie grupy hakerów, które przechwytywały Monero, Zcash i inne kryptowaluty. Hakerzy sterowali dwiema partiami komputerów – jedna licząca 4000, druga 5000 urządzeń. Zdaniem analityków sieć górnicza przynosi swoim właścicielom do 30.000 dolarów miesięcznie – informuje źródło informacji Kaspersky. Dotychczas zarobki na górnictwie tych walut szacuje się na 209.000 dolarów na Monero, a całkowite dochody są trudniejsze do określenia.

Obecnie ataki na użytkowników kryptowalut są tematem odzwierciedleniem trwającą walkę z przepisami w Rosji. W lipcu doradca internetowy Władimira Putina sugerował, że aż 30 procent urządzeń domowych zostało zainfekowanych wirusem. Komentarze, które nawet minister Dmitrij Marinichev wkrótce zaprzeczył, okazały się prawdziwe.

W regionach o niższych instancjach przepustowości są mniejsze, ale patrzymy na 20. do 30. procent zainfekowanych urządzeń – iPhone i Mac są mniej podatne.

-powiedział Klimenko.

W międzyczasie firma Kaspersky ostrzega przed bardziej uzasadnionymi zagrożeniami dla konsumentów, w tym z sierpniowym oprogramowaniem antywirusowym Trojan znanym jako „Jimmy”.

• Tajemniczy właściciele cyfrowego majątku:

Rynki finansowe są określane przez czynniki podaży i popytu oraz informacje o tym, kto jest właścicielem składnika aktywów i kto chce kupić ten składnik aktywów. To oczywiście polega na przejrzystości rynku, ponieważ handlarze obserwują, co fundusze hedgingowe i fundusze emerytalne robią ze swoimi udziałami kapitałowymi. Bitcoin jest oczywiście nieco inny, ponieważ cyfrowa waluta jest przejrzysta – ale anonimowa.

Chociaż transakcje Bitcoina są dostępne w otwartych księgach – dostępny jest jedynie ciąg znaków. To oczywiście nieco utrudnia określenie, kto jest właścicielem Bitcoina i gdzie pieniądze się przemieszczają lub pozostają, ale jest to pozytywne zjawisko dla cyfrowej waluty. W cyfrowym świecie, w którym cyberprzestępczość i hakerstwo są zawsze za rogiem, osoby ze znacznymi inwestycjami w Bitcoinie wolałoby pozostać anonimowe, po to aby nie wyznaczyć celu na swoich plecach – dodatkowo mogą rozłożyć bogactwo na kilka portfeli.

Oczywiście, niezdolność wiązania ogromnej fortuny z niektórymi osobami sprawia, że ​​frustrujące są regulacje finansowe, starające się rozróżnić pieniądze na legalne i niezgodne z prawem. IRS –  agencja rządowa USA zajmująca się ściąganiem podatków – musiała polegać na zaufaniu użytkowników Bitcoina do deklarowania zysków podlegających opodatkowaniu, ale kiedy w 2015 roku tylko 802 osoby domagały się zysków lub strat związanych z transakcjami Bitcoina, było jasne, że anonimowość była nadużyta. Istnieją jednak wnioski, które pomagają instytucjom rządowym śledzić użytkowników i ich Bitcoiny. Witryna BitcoinRichList, sugeruje, że 100 największych adresów Bitcoina zajmuje około 17 procent wszystkich Bitcoinów. Liczba ta w sierpniu 2016 r. była zbliżona do 20. procent, więc można założyć, że od tamtej chwili obserwowane 800. procentowe podwyżki cen sugerują, że właściciele największych portfeli zarabiają na zwiększającym się uczestnictwie nowych użytkowników.

Oczywiście, choć łatwo ukryć się za anonimowością zapewniającą przez Bitcoina, wiele osób wychodzi z dumą i oznajmia, że inwestuje w cyfrową walutę. Największymi w branży, którzy mówią o tym głośno, są Cameron i Tyler Winklevoss, którzy kiedyś mówili, że posiadają jeden procent wszystkich Bitcoinów. Byłoby to około 1,65 mln na obecnym poziomie, który został wydobyty. Uważa się również, że tajemniczy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, ma ponad milion monet, które rozprzestrzenił na różne portfele. Pozostali wielcy gracze to osoby zaangażowane w tworzenie, wydobywanie lub wymianę cyfrowej waluty. Na przykład Tony Gallippi, prezes wirtualnego procesora walut Bitpay, który ma zainwestować 20 milionów dolarów w Bitcoina lub Dave Carlson, inżynier oprogramowania, który założył firmę MegaBigPower.

• Giełda odrabia straty:

Kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut zwiększyła się od wczoraj o 3,2 mld dolarów. Ceny pomału wracają do poziomu sprzed poniedziałkowej obniżki. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,9%, Litcoin wzrósł o 3,4%, a Ethereum o 0,8%, OmiseGo o 16%.

Największy wzrost zanotowało NEO – zwiększając cenę o 38,4%. Token z chińskiej platformy, który spadł w wyniku zakazu wystosowanego przez chińskie banki, wynosi obecnie około 34 dolary, wybijając się z najniższego poziomu wynoszącego blisko 17 dolarów. Bitfinex poinformował o ruchu na Twitterze i blogu:

Bitfinex jest podekscytowany wspieraniem ekosystemu NEO i jego zespołem, a przede wszystkim doświadczeniem w rozwoju i rozwoju projektu.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button