News

#500 Newsy z dnia 01.12.2018

Z sobotnich wydarzeń: Giełda Binance zamknęła bez wyjaśnienia część kont użytkowników; Buterin otrzymał tytuł doktora honoris causa; BaFin wydał ostrzeżenie przed nieuczciwym projektem; Grudzień rozpoczęty wzrostami.

Giełda Binance zamknęła bez wyjaśnienia część kont użytkowników:

Największa giełda kryptowalutowa, Binance, zdaje się blokować niektóre konta użytkowników bez uprzedniego ostrzeżenia i wyjaśnień. Użytkownicy wydają się być wybierani pod względem lokalizacji geograficznej, ponieważ większość skarg pochodzi z Rumunii, Serbii lub Bośni i Hercegowiny.

Problem wyszedł na jaw po raz pierwszy, gdy użytkownicy udali się do sieci społecznościowej Reddit, aby zapytać, co powinni zrobić. Zrzut ekranu z informacją, którą otrzymali mówi, że:

Zgodnie z naszymi Warunkami korzystania z usługi nie możemy dłużej świadczyć usług na rzecz Twojego adresu IP. Jeśli uważasz, że jest to błąd, przeprowadź weryfikację tożsamości lub prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej. 

Jedna z dotkniętych osób, trader z Serbii kryjący się pod nazwą użytkownika u/Sempiternalll, napisał później: „Aktualizacja: dla wszystkich osób, których to dotyczy. Właśnie otrzymałem wiadomość e-mail od supportu, która zasadniczo mówiła o zabraniu funduszy „najszybciej jak to możliwe”.

Ponadto użytkownik Twittera @mangefort opublikował zrzut ekranu, który wydaje się być odpowiedzią zespołu Binance.

Prawdą jest, że nie jesteśmy w stanie świadczyć usług dla niektórych krajów z powodu problemów z przestrzeganiem przepisów. Kraje te nie konieczne znajdują się na liście sankcji UNSC i OFAC. Niestety nie możemy podać więcej informacji dotyczących tej sytuacji.

– czytamy.

Z innych, powiązanych wątków ze strony wynika, iż wielu traderów, którzy twierdzą, że pochodzą z tak zwanych krajów trzeciego świata, również nie mają dostępu do usług Binance, chociaż oficjalna strona internetowa nie zawiera listy obszarów o ograniczonym dostępie.

Tymczasem sama giełda Binance nadal nie przedstawiła wyjaśnienia, pozostawiając społeczności niepewność i spekulowanie na temat tego, co dokładnie się dzieje.

Buterin otrzymał tytuł doktora honoris causa:

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, Uniwersytet w Bazylei przyznał doktorat honorowy dla współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina.

Wydział Biznesu i Ekonomii najstarszego uniwersytetu w Szwajcarii nagrodził Buterina za  „wybitne osiągnięcia w dziedzinie kryptowalut, inteligentnych kontraktów i projektowania instytucji”, jak zauważył uniwersytet w niedawnym tweecie.

Tytuł honorowy przyznał Aleksander Berentsen, profesor teorii ekonomicznej i dziekan Wydziału Biznesu i Ekonomii, podczas corocznej uroczystości uniwersyteckiej „Dies academicus”, która odbyła się w piątek, 30 listopada.

Uniwersytet Bazylejski szczególnie podkreślił „przełomowy” wkład Buterina w promowanie idei decentralizacji, a także „uczestnictwo w cyfrowej rewolucji”. Wydział podkreślił, że Buterin napisał swoje prace naukowe bez dyplomu i zaangażowania na uniwersytecie.

Uruchomiony latem 2015 roku Ethereum jest jedną z największych kryptowalut, a także publiczną platformą Blockchain zawierającą inteligentne kontrakty i bazę dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Altcoin ten jest trzecią największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, a ostatnio stracił swoją drugą pozycję na rzecz Ripple. Rekordowy poziom ETH wynosił 1.400 dolarów co miało miejsce w połowie stycznia,, po czym nastąpiła ogromna wyprzedaż. Obecnie cena Ethereum wg. Coinmarketcap wynosi 119 dolarów.

BaFin wydał ostrzeżenie przed nieuczciwym projektem:

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) wydał ostrzeżenie informujące, że firma o nazwie Platin Genesis DCC nie jest autoryzowana czy też zatwierdzona przez odpowiednie władze.

W ostrzeżeniu BaFin stwierdza, że Platin Genesis reklamował w mediach społecznościowych „Platinum Coin Crypto Fund”, który, jak twierdził, został „zatwierdzony i wydany przez BaFin.” Organ regulacyjny wyjaśnia w swoim oświadczeniu, że to nieprawda. Według BaFin, firma nie ma zezwolenia do prowadzenia działalności bankowej lub oferowania usług finansowych zgodnego z sekcją 34 niemieckiej ustawy bankowej.

Token firmy „Platincoin” jest notowany na Coinmarketcap, a jego wartość wynosi 4,48 dolara, co stanowi spadek o 1,11 procent na dziennym wykresie.

Na początku tego miesiąca BaFin wydał częściowe zaprzestanie działalności firmie kryptograficznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii – Finatex Ltd. Firma otrzymała polecenie natychmiastowego zaprzestania transgranicznego obrotu na własnych platformach transakcyjnych Crypto-Capitals.Finatex rzekomo oferował „opcje, kontrakty różnicowe (CFD) na akcje, indeksy, waluty i towary” bez zezwolenia przewidzianego w niemieckiej ustawie bankowej.

BaFin utrzymuje wrogą postawę wobec projektów ICO i wezwał do ustanowienia międzynarodowych regulacji w tym sektorze. W zeszłym miesiącu przewodniczący BaFin, Felix Hufeld, powiedział, że liczba ICO i ilość pieniędzy na każde ICO rośnie, a inwestorzy mają ograniczone prawa.

Odnosząc się do ICO, Hufeld zaleca prywatnym inwestorom, aby „trzymali się z dala od takich rzeczy”, oraz dodał, że dyskusje na temat regulacji ICO są w toku na wielu międzynarodowych forach.

Grudzień rozpoczęty wzrostami:

Po wczorajszych spadkach, dziś na giełdach obserwujemy podobnej wielkości wzrosty: Bitcoin zyskał na wartości o 5,1%, XRP o 2,8%, Ethereum o 3,7% a Stellar o 4,6%. Najlepszym wynikiem z czołowej dziesiątki może pochwalić się Litecoin, ze wzrostem o 6,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5,7 mld dolarów i wynosi obecnie 137 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button