News

#503 Newsy z dnia 04.12.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Giełda Nasdaq podaje termin uruchomienia Bitcoinowych kontraktów futures; Dwa koreańskie banki otrzymują ostrzeżenia; Kayamori: Bitcoin do końca 2019 roku przewyższy swoje rekordowe ceny; Rosyjscy artyści będą mogli spać spokojniej dzięki Blockchain; Na giełdach przeważa zieleń.

Giełda Nasdaq podaje termin uruchomienia Bitcoinowych kontraktów futures:

Według doniesień brytyjskiego dziennika The Express, druga co do wielkości giełda na świecie, Nasdaq, potwierdziła plany uruchomienia Bitcoinowych kontraktów futures – będzie to miało miejsce w pierwszej połowie 2019 roku. 

Wczorajsze potwierdzenie Josepha Christinata, wiceprezesa zespołu medialnego Nasdaq, wyjaśniło, że uruchomienie to wymaga zgody amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Włożono w to wystarczająco dużo pracy [kwestię zgody organu regulacyjnego], aby stworzyć pracę naukową […] robimy to i to się dzieje.

– mówił.

Christinat powiedział The Express, że gigant giełdowy przygląda się przestrzeni kryptowalut od lat, oraz że pracował nad Bitcoinowym kontraktem terminowym przez większość 2018 roku. 

Przeznaczyliśmy mnóstwo pieniędzy i energii na dostarczanie tej możliwości. […] od dawna jesteśmy na to gotowi – na długo zanim rynek wpadł w chaos, i nie wpłynie to w żaden sposób na czas. Nie i kropka. Robimy to bez względu na wszystko.

– dodał.

Wywiad Chrisinata nie potwierdził, czy Bitcoinowe kontrakty futures na Nasdaq będą zabezpieczone gotówkowo czy też rozliczone fizycznie (tj. ze zwrotami wypłacanymi w BTC, a nie w pieniądzach fiat).

O ile Bitcoinowe kontrakty futures na rynku gotówkowym pojawiły się na rynku dzięki CBOE i CME Group już w grudniu 2017 r., pierwsze fizycznie dostarczane kontrakty mają być uruchomione w styczniu 2019 r. na Bakkt, platformie aktywów cyfrowych stworzonej przez operatora New York Stock Exchange, Intercontinental Exchange (ICE).

Dwa koreańskie banki otrzymują ostrzeżenia:

Południowokoreański organ finansowy ostrzegł dwa główne banki krajowe o ich brakach w zarządzaniu transakcjami kryptowalutowymi i regulacjach dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), podają lokalne media internetowe – Daily.

Urząd Nadzoru Finansowego (FSS) dokonał przeglądu Kookmin Bank i Nonghyup Bank, w wyniku czego odnaleziono „nierozsądne elementy związane z zarządzaniem operacjami dotyczącymi wirtualnych walut”. W artykule zauważono, że standardy w zakresie regulacji nie są jasne, a nakaz FSS dotyczy tylko niektórych kont, które zostały zakontraktowane za pomocą usługi weryfikacji prawdziwego nazwiska, a nie za pośrednictwem kont kryptograficznych kontrahenta.

Banki otrzymały również nakazy ulepszenia działalności i muszą przedstawić nowe środki w ciągu trzech miesięcy.

Jeśli FSS uzna, że przedstawiona zawartość jest niewystarczająca, FSS będzie w mógł nałożyć w przyszłości bardziej bezpośrednie sankcje.

– czytamy w artykule.

Ponadto w artykule stwierdza się, że istnieje problem z tak zwanym standardem ekstrakcji podejrzanych transakcji w ramach obsługi transakcji kryptowalutowych banku Kookmin Bank.

FSS poprosił także Krajową Federację Spółdzielni Rolniczych (NACF), która jest właścicielem Nonghyup Bank, aby ulepszyć powiązany system, tak aby podejrzane kryteria ekstrakcji transakcji można było zastosować do wszystkich dealerów, w tym do kryptograficznych odpowiedników, którzy nie podpisali umowy o weryfikację prawdziwego nazwiska z NACF.

Kayamori: Bitcoin do końca 2019 roku przewyższy swoje rekordowe ceny:

Podczas wywiadu z Bloomberg Markets: Asia, dyrektor generalny japońskiej firmy fintech i operatora krypto giełdy Quoine powiedział, że wierzy, iż Bitcoin do końca 2019 roku przewyższy swoje rekordowe ceny.

Przemawiając w następstwie wszechobecnego spadku cen, Mike Kayamori powiedział, że po nowym roku spodziewa się nowego nastroju i rozpędu na rynku kryptograficznym, zauważając jednocześnie, że w najbliższej przyszłości „nie ma nic nowego, żadnego katalizatora”, który miałby podnieść ceny.

Dyrektor generalny stwierdził, że podczas gdy wielu określiło 4.000 dolarów „technicznym dnem” dla Bitcoina tej zimy, największa moneta podczas ostatniej wyprzedaży nie zdołała utrzymać tego progu.

To powiedziawszy, kiedy spojrzysz na historyczne [wzory] i to gdzie wszystko zmierza, myślę, że dno jest blisko.

– stwierdził.

Potwierdził swoją analizę, zwracając uwagę na górników Bitcoinów, z których wielu zamyka operacje, ponieważ spadki cen aktywów mocno zmniejszyły zyski.

Jeśli wystarczająco dużo górników wypada z biznesu to znaczy, że równowaga jest bliska. Kiedy spojrzysz na to jak rynki przestrzeliwują zarówno w górę jak i w dół, prawdopodobnie możesz stwierdzić, że jest to bliskie dna.

– dodał.

Kayamori twierdzi, że japońskie organy regulacyjne zaczynają ponownie otwierać się na zatwierdzanie nowych giełd kryptowalut i aukcji tokenów po tym, jak w styczniu skradziono NEM o wartości 534 milionów dolarów z japońskiej giełdy Coincheck.

Co więcej, większość krajowych giełd zbliża się do spełnienia warunków nakazów ulepszenia działalności, które zostały wydane przez japońską agencję ds. usług finansowych (Financial Services Agency – FSA) w celu oczyszczenia branży w następstwie włamania na Coincheck.

Dzięki lepszym praktykom w zakresie zarządzania, zgodności, segregacji aktywów, bezpiecznego przechowywania zimnych portfeli – jak również zwiększonego udziału weteranów branży finansowej – krajobraz kryptografii w Japonii jest w okresie „konsolidacji” – powiedział.

Rosyjscy artyści będą mogli spać spokojniej dzięki Blockchain:

Rosyjski sąd zajmujący się sprawami dotyczącymi własności intelektualnej pomyślnie przetestował sieć Blockchain do przechowywania danych o prawach autorskich. Technologia ta podobno została wykorzystana w obszarze sądowym w Rosji po raz pierwszy, donosi rosyjska agencja informacyjna TASS.

Według TASS, sąd zarejestrował zmianę w grupie posiadaczy praw, stosując rozwiązanie Blockchain zapewniane przez rosyjski startup intelektualny IPChain. Prezes IPChaina, Andrey Krichevsky, twierdzi, że jest to precedens dla rosyjskiego systemu sądowego, nazywając użycie technologii „definitywnym przełomem”.

Krichevsky uważa, że Blockchain może pomóc w zwiększeniu interoperacyjności na rynku praw autorskich, ponieważ pozwala na aktualizację wszystkich przechowywanych informacji, co jest szczególnie ważne w obszarze praw własności.

TASS informuje, że przedstawiciel sądu, Ludmila Novoselova, zasugerowała, że wsparcie techniczne sądów będzie dalej ewoluować. Zauważyła, że za pięć lat wszystkie spory prawne będą prawdopodobnie rozstrzygane online.

Na giełdach przeważa zieleń:

Miniona doba na giełdach wykazała dwojakie ruchy cen kryptowalut, jednak wzrostów jest zauważalnie więcej. Z czołowej dziesiątki spadki notują Bitcoin Cash, EOS i Bitcoin SV, kolejno o 4%, 5% i 2%. Pozostałe altcoiny oraz Bitcoin zwiększyły wartość, Bitcoin o 2,2%, XRP o 1,4%, Ethereum o 2,9%, Stellar o 0,6% oraz Litecoin o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 128.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button