News

#504 Newsy z dnia 05.12.2018

Ze środowych wydarzeń: Binance publikuje podgląd swojej nowej zdecentralizowanej giełdy; Roger Ver: przyszłość jest bardziej obiecująca niż kiedykolwiek; Poloniex dołącza się do łowów na inwestorów instytucjonalnych; 7 krajów UE jednoczy się pod banerem Blockchain; Giełdy ponownie w dół.

Binance publikuje podgląd swojej nowej zdecentralizowanej giełdy:

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance ujawniła drugi podgląd nadchodzącej zdecentralizowanej giełdy (DEX).

Binance, która regularnie zasiada na szczycie światowych list za największy obrót kryptowalutami, wstępny podgląd opublikowała w sierpniu. Projekt jest częścią szerszej inicjatywy – Binance Chain, za pomocą której kierownictwo planuje wspierać „miliony” aktywów kryptograficznych.

Najnowszy podgląd obejmował odsłonięcie nowego interfejsu użytkownika, portfela i eksploratora bloków dla DEX. Developerzy potwierdzili również, iż wersja testowa będzie wkrótce dostępna dla potencjalnych użytkowników.

Komentując wydarzenie, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, potwierdził dodatkowe funkcje, które są gotowe do ostatecznego wdrożenia. Obejmują one jedną sekundę czasu blokowania transakcji oraz zdolność użytkowników do kontrolowania własnych środków.

Zdecentralizowane platformy giełdowe różnią się od tradycyjnych giełd działających w scentralizowanych bazach danych i pamięciach masowych – użytkownicy zamiast tego sami kontrolują swoje klucze prywatne.

Często krytykowany tradycyjny model scentralizowanego przechowywania zaowocował wieloma poważnymi kradzieżami, których nie zabrakło również w tym roku. W styczniu japońska giełda Coincheck straciła ponad pół miliarda dolarów z powodu naruszenia bezpieczeństwa.

We wtorek Binance powiedział także, że Binance Chain może stać się dostępny na rynku w „nadchodzących miesiącach”.

Roger Ver: przyszłość jest bardziej obiecująca niż kiedykolwiek:

Dyrektor generalny Bitcoin.com i zwolennik Bitcoina Cash, Roger Ver, pozostał optymistyczny co do rynków kryptowalut, mówiąc Bloombergowi, że „przyszłość jest bardziej obiecująca niż kiedykolwiek”.

W wywiadzie udzielonym w Tokio, Ver, który stał się znany z lekceważenia Bitcoina na korzyść Bitcoina Cash, krótko odłożył różnice dwóch monet na bok aby wyjaśnić, że pomimo tłumienia cen, pozostał niezawodny przypadek do dalszej adopcji.

Długoterminowo, przyszłość jest bardziej obiecująca niż kiedykolwiek; jest więcej świadomości, jest więcej adopcji, na całym świecie dzieje się coraz więcej rzeczy. Oczywiście, że jestem niesamowicie optymistyczny w stosunku do całego ekosystemu krypto monet.

– powiedział.

Poproszony o opinię na temat spornego hard forka BCH, który 15 listopada zrodził dwie konkurencyjne sieci, Ver zaskakująco odmówił krytyki. 

Myślę, że musimy zbudować gospodarkę [opartą] na faktycznym wykorzystaniu kryptowalut jako walut, a nie tylko na spekulowaniu spekulantów. […] To jest cel dotyczący Bitcoina Cash, zarówno obozu SV, jak i obozu ABC – i życzę każdej kryptowalucie powodzenia, jeśli próbuje stworzyć większą wolność gospodarczą dla świata, czyniąc się przydatną jako waluta dla świata.

– kontynuował.

Poloniex dołącza się do łowów na inwestorów instytucjonalnych:

Zgodnie z najnowszym postem na blogu firmy, amerykańska giełda kryptowalutowa Poloniex ruszyła z dedykowaną ofertą dla inwestorów instytucjonalnych.

Poloniex, która połączyła się w lutym ze spółką z branży usług finansowych Circle, zajmuje obecnie 47. miejsce na świecie wśród giełd kryptograficznych pod względem wielkości obrotów.

Giełda łączy się z coraz większą liczbą operatorów chcąc obsługiwać rynek instytucjonalny, a część komentatorów handlujących kryptowalutami ma szansę stać się główną siłą napędową dla wzrostu cen aktywów w przyszłym roku.

Instytucje duże i małe mogą czerpać korzyści z naszej bogatej oferty wybranych par handlowych aktywów kryptograficznych, dedykowanej pomocy technicznej i solidnych usług API.  […] Poloniex koncentruje się na zaspokajaniu zaawansowanych potrzeb handlowych instytucji.

– napisano w blogu firmy.

Wraz z uruchomieniem, firma odrzuci również opłaty dla wszystkich handlowców BTC / USDC za miesiąc grudzień.

Mimo że ceny Bitcoina i ceny altcoinów nadal spadają w ostatnich tygodniach i miesiącach, zainteresowanie ze źródeł instytucjonalnych wciąż rośnie.

Oprócz gigantów branżowych, takich jak Coinbase, podmioty nie zajmujące się kryptografią, w tym Fidelity Investments, Intercontinental Exchange zasygnalizowały zobowiązanie do obsługi sektora krypto. Raport z października ujawnił, że inwestorzy instytucjonalni stali się największymi nabywcami transakcji kryptograficznych o wartości ponad 100.000 dolarów.

7 krajów UE jednoczy się pod banerem Blockchain:

Siedem państw członkowskich UE zebrało się, aby promować wykorzystanie technologii Blockchain w celu ulepszenia jakości usług rządowych i dobrobytu gospodarczego.

Państwa południowoeuropejskie – Francja, Włochy, Hiszpania, Malta, Cypr, Portugalia i Hiszpania – podpisały wspólną deklarację promującą przyjęcie Blockchain w celu „przekształcenia” ich gospodarek. Ponadto zobowiązali się do współpracy nad rozwojem technologii, aby stać się wiodącym regionem w tym sektorze. Deklaracja została podpisana w Brukseli 4 grudnia.

Blockchain może być przełomem w zwiększaniu efektywności i przejrzystości usług rządowych, od edukacji i opieki zdrowotnej po transport i odprawy, jak stwierdziła grupa w dokumencie. Może jeszcze bardziej usprawnić usługi dla obywateli, wprowadzając „rozliczalność i prywatność dla użytkowników końcowych”.

Może to skutkować nie tylko poprawą jakości usług e-administracji, ale także zwiększoną przejrzystością i zmniejszeniem obciążeń administracyjnych, lepszą odprawą celną i lepszym dostępem do informacji publicznej. 

– stwierdza deklaracja.

Silvio Schembri, sekretarz parlamentu Malty ds. gospodarki cyfrowej, usług finansowych i innowacji, napisał we wtorek tweeta, w którym oświadczył, że jest dumny z faktu, że Malta, najmniejszy kraj w UE, odgrywa „wiodącą rolę” w adaptacji Blockchain.

Malta podjęła już szereg inicjatyw zmierzających do zostania samozwańczą „wyspą Blockchain”. W czerwcu parlament narodu wydał trzy projekty ustaw związane z kryptowalutami i Blockchain, i od tego czasu przyciąga godne uwagi firmy kryptograficzne.

Giełdy ponownie w dół:

Obecnie na giełdach kryptowalut ponownie obserwujemy falę wszechobecnych spadków. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 5%, XRP o 4,2%, Ethereum o 6,5%, Stellar o 6,3% a Bitcoina Cash o 11,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.3 mld dolarów i wynosi obecnie 122 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button