News

#506 Newsy z dnia 07.12.2018

Z piątkowych wydarzeń: UnitedCorp pozywa czołowe giełdy o manipulację Bitcoina Cash; Coinbase bada możliwość notowania wachlarza nowych kryptowalut; Stany Zjednoczone mają dwa nowe projekty ustaw dot. kryptowalut; Na giełdach dwucyfrowe spadki.

UnitedCorp pozywa czołowe giełdy o manipulację Bitcoina Cash:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, firma United American Corp. (UnitedCorp) z siedzibą na Florydzie złożyła pozew przeciwko Bitmain, Bitcoin.com, Rogerowi Ver i giełdzie Kraken.

Założona w 1992 roku, UnitedCorp jest firmą zajmującą się rozwojem i zarządzaniem, koncentrującą się na telekomunikacji i technologiach informatycznych. Firma zarządza wachlarzem patentów w technologii telekomunikacji, mediach społecznościowych oraz Blockchain. UnitedCorp jest również właścicielem i operatorem stacji BlockchainDomes, które dostarczają ciepło do zastosowań rolniczych.

Pozew złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Floryda zarzuca, że oskarżeni wspólnie wykorzystali nieuczciwe metody i praktyki do manipulowania siecią Bitcoina Cash dla ich korzyści i szkody dla UnitedCorp i innych interesariuszy BCH.

UnitedCorp uważa, że oskarżeni zmówili się w celu uprowadzenia sieci Bitcoin Cash po zaplanowanej na 15 listopada 2018 roku aktualizacji z zamiarem centralizacji sieci – wszystko to wbrew przyjętym standardom i protokołom związanym z Bitcoinem od samego początku.

– czytamy.

15 listopada sieć BCH przeszła aktualizację, która podzieliła społeczność na dwa główne obozy: wspierających Bitcoina Cash ABC i wspierających Bitcoina Cash SV. UnitedCorp twierdzi, że oskarżeni przejęli kontrolę nad siecią monet tuż po aktualizacji za pomocą „wynajętego hashowania”. To rzekomo doprowadziło do przyjęcia zestawów reguł Bitcoina ABC, co uniemożliwiło innym implantacjom utrzymanie demokratycznych reguł.

UnitedCorp twierdzi również, że 20 listopada zespół rozwojowy Bitcoin ABC umieścił „pigułkę trucizny” w Blockchainie poprzez „Deep Reorg Prevention” w celu wzmocnienia kontroli nad łańcuchem Blockchain. Działanie to rzekomo umożliwia utrzymanie kontroli nad implementacjami dla przyszłych aktualizacji sieci.

Pozew wnosi o nakaz sądowy przeciwko pozwanym i zaprzestanie bieżących działań przeciwko sieci BCH teraz i w przyszłości. Dodatkowo, UnitedCorp domaga się odszkodowania, którego wartość będzie ustalona na rozprawie.

Coinbase bada możliwość notowania wachlarza nowych kryptowalut:

Giełda kryptograficzna z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Coinbase, bada możliwość zapewnienia wsparcia handlowego dla ponad 30 kryptowalut. Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, potencjalnymi nowymi nabytkami giełdy są Ripple, EOS i Cardano.

Firma ujawniła listę 31 kryptowalut, w tym wyżej wymienione trzy, a także NEO, Tezos i inne. Coinbase stwierdza, że będzie współpracować z lokalnymi bankami i organami regulacyjnymi, aby dodać je do jak największej liczby jurysdykcji.

fot. blog.coinbase.com

Coinbase dodała, że kryptowaluta poprzez obecność na liście nie ma gwarancji, że ostatecznie zostanie dodana, ponieważ każda moneta, po zakończeniu jej procesu ewaluacji, może napotkać pewne ograniczenia lub może nie być notowana w ogóle:

Dodanie nowych aktywów wymaga znaczących prac poszukiwawczych zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem zgodności, i nie możemy zagwarantować, że wszystkie aktywa które oceniamy, zostaną ostatecznie przeznaczone do obrotu. Ponadto nasz proces notowania może spowodować, że niektóre z tych aktywów zostaną notowane wyłącznie w celu kupna i sprzedaży przez klientów, bez możliwości wysyłania lub odbierania przy użyciu lokalnego portfela.

– podaje giełda.

We wrześniu Coinbase ogłosiła nowy proces notowania, który pozwoliłby na szybsze dodawanie aktywów cyfrowych. Giełda kryptograficzna zwróciła jednak uwagę, że nowa procedura dotyczy wyłącznie aktywów cyfrowych zgodnych z lokalnymi przepisami. Dlatego niektóre aktywa notowane na Coinbase mogą być dostępne tylko dla klientów w określonych miejscach. 

Stany Zjednoczone mają dwa nowe projekty ustaw dot. kryptowalut:

Dwa nowe projekty ustaw koncentrujące się na problemie manipulacji na rynku kryptowalut mają na celu „pozycjonowanie Stanów Zjednoczonych jako lidera w branży kryptowalut” – twierdzą ich sponsorzy. 

Ustawy, o nazwie „The Virtual Currency Consumer Protection Act of 2018” oraz „The U.S. Virtual Currency Market and Regulatory Competitiveness Act of 2018”, zostaną przekazane do Izby Reprezentantów, a ukończone zostały w połowie listopada.

Ich autorzy, kongresmeni Darren Soto i Ted Budd, powiedzieli, że chcą dostarczyć danych na temat tego, w jaki sposób Kongres może łagodzić te zagrożenia, jednocześnie napędzając rozwój, który przynosi korzyści gospodarce.

Wirtualne waluty i leżąca u podstaw technologia Blockchain mają ogromny potencjał, aby być motorem wzrostu gospodarczego. Dlatego musimy zapewnić, że Stany Zjednoczone są w czołówce w zakresie ochrony konsumentów i dobrobytu finansowego inwestorów wirtualnych walut, jednocześnie promując środowisko innowacji, aby zmaksymalizować potencjał tych postępów technologicznych.

– stwierdzili we wspólnym oświadczeniu.

Wall Street już teraz koncentruje się na problemie kontroli manipulacji na rynku, podczas gdy Nasdaq w październiku stwierdził, że jej instrumenty finansowe mogą pomóc złagodzić tę praktykę.

Na giełdach dwucyfrowe spadki:

Giełdy po upływie doby nadal utrzymują wyraźny trend spadkowy – znaczna część kryptowalut notuje spadki przekraczające próg 10%. Najgorszy wynik wyraźnie wyróżniający się w czołówce notuje EOS, ze spadkiem o 22,8%. Wartość Bitcoina spadła o 9,8%, XRP o 10,3%, Stellar o 15,2%. Cena Ethereum spadła o 12,7%, w rezultacie przekroczyła próg 100 dolarów i wynosi obecnie 84.74 dolara.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 12,7 mld dolarów i wynosi obecnie 104,1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button