News

#507 Newsy z dnia 08.12.2018

Z sobotnich wydarzeń: Giełda braci Winklevoss dodaje wsparcie dla Bitcoina Cash; Deweloperzy Ethereum uzgodnili termin hard forka; SEC zakazuje działalności kolejnej firmie; Sobota zakończona odbiciem cen.

Giełda braci Winklevoss dodaje wsparcie dla Bitcoina Cash:

Giełda kryptograficzna Gemini braci Winklevoss dodaje wsparcie dla Bitcoina Cash.

Będąc bardziej precyzyjnym, nowojorski startup rozpocznie obsługę jednego z forków Bitcoina Cash – Bitcoina ABC, a nie alternatywnej wersji „Wizji Satoshiego” (Satoshi’s Vision -SV). Giełda dodała zabezpieczenie replay protection, aby zapewnić, że transakcje są ważne tylko w jednej sieci, napisał inżynier VP, Eric Winer.

Każda kryptowaluta wysłana do Gemini przez blok Blockchain, którego nie obsługujemy, taka jak Bitcoin SV, będzie nieważna i nieodwracalna. Kontynuujemy ewaluację Bitcoina SV w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, po czym zdecydujemy lub nie zdecydujemy się na wsparcie wypłat i / lub handlu Bitcoinem SV w przyszłości.

– powiedział.

Gemini dodała, że Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS) zatwierdził notowanie Bitcoina Cash, dzięki czemu giełda oferuje swoim klientom w tym stanie zarówno usługi handlowe, jak i powiernicze.

Począwszy od soboty, klienci będą mogli rozpocząć deponowanie BCH na swoje konta, a obsługa handlu będzie dostępna od poniedziałku 18:00 UTC. Wstępnie giełda będzie oferować pary handlowe BCH z dolarem amerykańskim, Bitcoinem, Ethereum, Litecoinem i Zcash.

Deweloperzy Ethereum uzgodnili termin hard forka:

Deweloperzy z Ethereum core zgodzili się na uruchomienie długo oczekiwanego hard forka Constantinople w bloku 7,080,000, jak ustalono na spotkaniu programistów.

Nowe porozumienie jest zgodne z poprzednią decyzją, aby opóźnić rozwidlenie Coinstantinople aż do końca stycznia 2019 roku ze względu na „problem konsensusu”, który wystąpił podczas próby uaktualnienia na Ropsten Testnet w październiku.

Biorąc pod uwagę aktualny czas blokowania ETH wynoszący 14,3 s oraz liczbę pozostałych bloków – około 234.431 – uaktualnienie najprawdopodobniej stanie się aktywne po około 38 dniach lub około 14 stycznia 2019 roku.

Nadchodzący hard fork Constantinople obejmuje pięć oddzielnych propozycji ulepszeń Ethereum, aby złagodzić przejście od PoW (proof-of-work) do bardziej energooszczędnego algorytmu konsensusu PoS (proof-of-stake). Po aktywacji aktualizacja ma fundamentalnie zmienić Blockchain Ethereum.

Ethereum jest publiczną, otwartą platformą Blockchain zawierającą inteligentne kontrakty i jej natywną kryptowalutę Ether. Uruchomiony 30 lipca 2015 r., Ethereum jest obecnie trzecią co do wielkości kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej na poziomie około 9,7 miliarda dolarów.

SEC zakazuje działalności kolejnej firmie:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nakazała firmie zarządzającej funduszami, CoinAlpha Advisors LLC, zapłacenie grzywny w wysokości 50.000 dolarów po uznaniu, że prowadziła ona niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych.

Zgodnie z opublikowanym nakazem, CoinAlpha utworzyła fundusz w październiku 2017 r., aby inwestować w aktywa cyfrowe. Dotarła do potencjalnych inwestorów, zbierając łącznie nieco ponad 600.000 dolarów w trakcie tego procesu.

Podczas gdy CoinAlpha złożyła „zawiadomienie o zwolnieniu z obowiązku oferowania papierów wartościowych”, firma nie była uprawniona do zwolnienia, jak również nie zarejestrowała się w SEC. Następnie skutecznie nakłaniała inwestorów do kupna papierów wartościowych co było naruszeniem prawa, mówi nakaz.

Ponadto, agencja stwierdziła, że firma nie wdrożyła odpowiednich procedur „know-your-customer”, aby upewnić się, że wszyscy jej inwestorzy są akredytowani. Firma jednak zatrudniła osobę trzecią do sprawdzenia statusu akredytacji po tym, jak SEC po raz pierwszy się z nią skontaktował.

W nakazie zaznaczono, że CoinAlpha zwrócił wszystkie opłaty swoim inwestorom po skontaktowaniu się z SEC.

 W sumie 22 inwestorów zainwestowało łącznie 608.491 dolarów w Fundusz. W październiku 2018 r., po skontaktowaniu się z pracownikami Komisji w kwestiach o których mowa, CoinAlfa rozwinął Fundusz, zgodnie z przyznanym upoważnieniem.

– czytamy.

Warto zauważyć, że w zamówieniu zaznaczono, iż CoinAlpha współpracowała z SEC, a regulator z kolei nakłada jedynie sankcje, które negocjował z firmą. Sankcje te obejmują powstrzymanie Coin Alfa przed przyszłą możliwością naruszania ustawy o papierach wartościowych oraz karę w wysokości 50.000 dolarów zapłaconą na rzecz SEC, nie licząc zwrotów.

Sobota zakończona odbiciem cen:

Trend na giełdach ponownie uległ zmianie – obecnie obserwujemy falę zieleni. Z czołowych walut, Bitcoin notuje wzrost o 4%, XRP o 3,8%, Ethereum o 6,3%, Stellar o 8,9% oraz Bitcoin Cash o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5,2 mld dolarów i wynosi obecnie 109.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button