News

#509 Newsy z dnia 10.12.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Facebook poszukuje pięciu specjalistów od technologii Blockchain; PayPal wykorzysta z Blockchain do nagradzania pracowników; Bank korzysta z Blockchain do zmniejszenia skali błędu ludzkiego; Na giełdach spadki.

Facebook poszukuje pięciu specjalistów od technologii Blockchain:

Facebook umieścił pięć nowych pozycji związanych z technologią Blockchain na swojej stronie careers w ciągu ostatnich trzech tygodni, z czego dwa zostały dodane 5 i 6 grudnia.

Wakaty otwarte dla kandydatów to dwa stanowiska inżyniera oprogramowania, dwa badaczy danych oraz inżyniera danych – wszystkie są pełnoetatowymi stanowiskami w centrali firmy w Menlo Park w Kalifornii.

W opisie stanowiska dla inżyniera Blockchain w zespole Facebook Blockchain Data Engineering, ogłoszenie opisuje pozycję jako technicznie i intelektualnie wymagającą pracę, która „będzie miała ogromny globalny wpływ”.

Informacje o ostatnio dodanej pozycji – Product Marketing Lead dla zespołu Blockchain – określają, że zespół jest kluczowy dla misji firmy polegającej na rozwiązywaniu problemów i budowaniu społeczności, a szczególnie na „odkrywaniu możliwości, jakie przyniesie Blockchain”.

Podczas gdy szczegółowe informacje na temat planowanych – lub istniejących – działań Blockchain na Facebooku są trzymane w tajemnicy, ogłoszenie „Badacz danych, Blockchain” wskazuje, że:

Badamy obszary zainteresowania we wszystkich aspektach technologii Blockchain. Naszym nadrzędnym celem jest pomoc miliardom ludzi uzyskać dostęp do rzeczy, których teraz nie mają – mogą to być sprawiedliwe usługi finansowe, nowe sposoby oszczędzania lub nowe sposoby udostępniania informacji.

Preferowane kwalifikacje obejmują doświadczenie z przetwarzaniem rozproszonym (Hive / Hadoop)” (dla pozycji „Badacz danych, Blockchain”) oraz doświadczenie w kodowaniu w różnych językach, takich jak „C, C ++, Java, C #, Perl, PHP, Hack i / lub Python.

Jak informowaliśmy w październiku, przeciętne zarobki inżyniera Blockchain wzrosły do przedziału 150.000 – 175.000 dolarów rocznie, o 400% więcej niż w 2017 roku, zgodnie z raportem Hired „2018 State of Salaries Report”. Raport ten mówił o popycie napędzanym zainteresowaniem światowych gigantów technologicznych, takich jak Facebook, Amazon, IBM i Microsoft, z których wszyscy obecnie poszukują specjalistów z nowo rozwijającego się sektora.

PayPal wykorzysta z Blockchain do nagradzania pracowników:

System płatności online PayPal wprowadził dla swoich pracowników system premiowania oparty na Blockchain. Finansowy kanał informacyjny Cheddar informował o uruchomieniu platformy powołując się na dyrektora ds. innowacji w PayPal, Michaela Todasco.

Według Cheddar program był przygotowany przez zespół innowacyjny PayPal, który ma siedzibę w San Jose w Kalifornii przez okres sześciu miesięcy i został uruchomiony w połowie listopada.

Pracownicy korzystający z programu otrzymują tokeny za uczestnictwo w programach związanych z innowacją i wnoszenie wkładu własnego. Tokeny te są ważne tylko w systemie PayPal i można je wymieniać między uczestnikami programu za pośrednictwem „publicznej księgi głównej”.

Todasco porównał system nagród z Venmo – mobilną usługą płatniczą, która ma publiczne i prywatne kanały społecznościowe. Na stronie internetowej przeznaczonej na program tokenowy pracownicy mogą „polubić i skomentować wszystkie działania związane z innowacjami, prowadzone w ramach systemu PayPal” – wyjaśnił Todasco.

Tokeny zebrane przez personel można wymienić na ponad 100 „doświadczeń” oferowanych na platformie. Na przykład, pracownicy mogą grać w pokera z wiceprezesami PayPala, pić kawę i uprawiać trail running z dyrektorem finansowym Johnem Raineyem lub ćwiczyć poranne sztuki walki z dyrektorem generalnym Danem Schulmanem. Jeden z przedmiotów pozwala nawet pracownikowi na wypożyczenie psa menedżera na jeden dzień.

Technologia Blockchain jest często używana w programach lojalnościowych. Dla przykładu, amerykański producent środków czystości SC Johnson i organizacja zajmująca się ochroną środowiska Plastic Bank niedawno uruchomiły kampanię recyklingową w Indonezji, przyznając lokalnym mieszkańcom tokeny za zbieranie odpadów.

Bank korzysta z Blockchain do zmniejszenia skali błędu ludzkiego:

Według dziennika „The Korea Times”, drugi pod względem wielkości bank komercyjny w Korei Południowej, Shinhan Bank, rozpoczął projekt wdrożenia Blockchain w wewnętrznych procesach w celu zmniejszenia skali błędu ludzkiego.

Shinhan, który w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy dążył do integracji ze sferą Blockchain i kryptowalut, ukończył również program szkoleniowy dla personelu, aby zwiększyć wiedzę na temat Blockchain dla różnych aplikacji. Dziennik podaje, iż bank 30 listopada wprowadził transakcje zamiany stóp procentowych z wykorzystaniem tej technologii.

Obecnie operacje takie jak prowadzenie dokumentacji finansowej są zautomatyzowane, co eliminuje ryzyko błędów popełnianych przez człowieka i zwiększa ogólną wydajność.

Przed procesem opartym na Blockchain nie istniały standardowe zasady regulujące przechowywanie i zarządzanie dokumentami finansowymi, co było powodem, dla którego uczestnicy rynku musieli polegać na swoich własnych dokumentacjach, które często prowadziły do błędów pomimo wymogu procesu weryfikacji krzyżowej. Nowy system pomaga usuwać błędy ludzkie i poprawia wydajność pracy dzięki wyraźniejszej komunikacji związanej z zadaniami, co oszczędza czas marnowany na poprawianiu błędów.

– czytamy w publikacji.

Na giełdach spadki:

Na obecną chwilę na giełdach obserwujemy widoczne spadki prawie wszystkich ze 100 największych kryptowalut. W pierwszej dziesiątce najsłabiej sprawują się Ethereum, Stellar i Litecoin, które notują spadki kolejno o 6,2%, 6,6% i 6,8%. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,9% i jest wart 3.506,37 dolarów.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.4 mld dolarów i wynosi obecnie 110.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button