#511 Newsy z dnia 12.12.2018
Ze środowych wydarzeń: Czołowa giełda Niemiec i bank uruchomią giełdę kryptowalut; Partia rządząca Hiszpanii przedstawi projekt ustawy o kryptowalutach; Agencja podatkowa Danii ściga 2700 inwestorów; Binance udostępnia materiały edukacyjne dla inwestorów; Lekkie odbicie cen.
• Czołowa giełda Niemiec i bank uruchomią giełdę kryptowalut:
SolarisBank i Stuttgart Exchange Group wspólnie opracowują infrastrukturę giełdy kryptowalut, informuje Cointelegraph Germany.
Giełda w Stuttgarcie, założona w 1860 roku, jest drugą co do wielkości giełdą w Niemczech i dziewiątą pod względem wielkości w Europie. Z kolei Solaris Bank jest niemiecką firmą fintech założoną w 2015 roku, posiadającą licencję bankową i oferującą usługę „Banking jako platforma”. Informacja ta łączy się z planami ogłoszonymi przez giełdę w maju, aby wypuścić aplikację do handlowania kryptowalutą bez opłat.
Krypto giełda dwóch spółek, która ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie 2019 roku, będzie używała Solaris Bank jako platformy bankowej giełdy.
Roland Folz, dyrektor generalny SolarisBank, oświadczył, że niezawodna i wydajna platforma transakcyjna jest elementarnym wkładem w ich wizję hybrydowego świata finansowego zarówno z walutami fiat, jak i kryptowalutami.
W komunikacie prasowym zaznaczono, że Bitcoin i Ethereum będą dostępne do handlu na giełdzie zarówno przez inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Platforma ICO, która została ogłoszona w sierpniu, również jest w trakcie opracowywania. Tokeny wprowadzone na platformie będą zbywalne na rynkach wtórnych.
Projekt ten jest częścią inicjatywy SolarisBank „Blockchain Factory”, która oferuje swoim klientom specjalistyczne konta przeznaczone dla firm Blockchain.
Korzystając z licencji bankowej Solaris Bank, fundusze euro będą chronione do kwoty 100.000 euro i będą nadzorowane przez dwóch niemieckich regulatorów bankowych – BaFin i Bundesbank.
W kwietniu VPE WertpapierhandelsBank AG (VPE), niemiecki bank handlu papierami wartościowymi, również nawiązał współpracę z Solaris Bank. Celem partnerstwa jest uruchomienie usługi obrotu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych.
• Partia rządząca Hiszpanii przedstawi projekt ustawy o kryptowalutach:
Hiszpańska partia rządząca Partido Popular (PP) w przeciągu kilku dni przedstawi projekt ustawy o kryptowalutach i regulacjach Blockchain, ogłosiła lokalna gazeta La Vanguardia.
W publikacji podano, że sekretarz PP, Teodoro Garcia Egea, ogłosił decyzję podczas ceremonii otwarcia centrum badawczego ISDE Blockchain and Law w Madrycie. Głównym powodem opracowania rozporządzenia jest zapewnienie pewności inwestorom i umożliwienie „każdemu, kto tego chce” wprowadzenia własnej monety, powiedział sekretarz partii.
Garcia Egea wspomniał także o możliwości obniżenia podatków dla startupów Blockchain i firm wdrażających zdecentralizowane technologie. Wyjaśnił również, że rząd może stworzyć ogólnokrajową radę dotyczącą kryptowalut i promować edukację poświęconą jej technologii. Wszystkie te środki mają na celu pomóc Hiszpanii stać się liderem w przemyśle Blockchain.
Hiszpania aktywnie wdraża Blockchain do publicznej infrastruktury swoich miast, a także w sektorze prywatnym. Na przykład jeden z największych portów krajowych w Walencji wykorzystuje Blockchain do usprawnienia logistyki i łączenia pośredników w branży transportowej. Tymczasem główny hiszpański operator telekomunikacyjny, Telefónica, wykorzysta platformę IBM Blockchain, aby usprawnić zarządzanie międzynarodowym ruchem połączeń telefonicznych.
• Agencja podatkowa Danii ściga 2.700 inwestorów:
Agencja podatkowa Danii, Skattestyrelsen, potwierdziła, że identyfikuje 2.700 osób, które nie zapłaciło podatków od zysków w Bitcoinie, podaje informacja prasowa.
Według Skattestyrelsen, duńscy obywatele kupowali i sprzedawali Bitcoiny za pośrednictwem nienazwanej fińskiej giełdy kryptowalutowej między 2015 a 2017 r., jednak nie deklarowali żadnych zysków ani strat na dokumentach podatkowych. Teraz agencja będzie ścigać każdą osobę, mając na względzie ustalenie ich zobowiązań płatniczych.
W tej chwili identyfikujemy poszczególnych obywateli i przekazujemy nowe informacje tym, których już mamy. Jeśli coś nie będzie się zgadzać, skontaktujemy się z nimi i poprosimy o więcej informacji.
– komentuje dyrektor podatkowa Karin Bergen.
Skattestyrelsen nie wspomniał, która giełda była zaangażowana, ale powiedział, że informacje pojawiły się dzięki wskazówkom od fińskich organów podatkowych.
W Finlandii znajduje się znana międzynarodowa platforma transakcyjna Bitcoin typu P2P, LocalBitcoins, która w tym roku wdrożyła ograniczone procesy przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i Know Your Customer (KYC) dla posiadaczy kont o dużym wolumenie.
2,700 poszukiwanych traderów kupiło Bitcoiny o wartości 7,55 mln dolarów i sprzedało Bitcoiny o wartości 8,05 mln dolarów.
To prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej. Wiedza, jaką zdobywamy w zakresie eksploracji danych, segmentów i metod w ogóle, uczyni nas mądrzejszymi w tej dziedzinie.
– dodał Bergen.
• Binance udostępnia materiały edukacyjne dla inwestorów:
Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, giełda kryptowalut Binance uruchomiła zbiór treści edukacyjnych obejmujących prawie 500 artykułów w celu zapewnienia „bezstronnych” informacji o krypto i Blockchain.
Początkowo projekt będzie obsługiwał 15 języków. Jego uruchomienie i rozwój jest dziełem Binance Academy, specjalnej grupy edukacyjnej, która rozpoczęła działalność w sierpniu.
Edukacja jest nieodłącznym filarem do rozprzestrzeniania się kryptowalut i użycia Blockchain. Dzięki Binance Academy chcemy zapewnić całkowicie neutralną platformę z jakościowymi, obiektywnymi, edukacyjnymi informacjami.
– skomentował Ted Lin, dyrektor ds. wzrostu w firmie Binance.
O ile nie wiadomo, jakie konkretne informacje zostaną uwzględnione, tematy będą obejmować Blockchain, bezpieczeństwo i ekonomię, a także przydatne samouczki i przewodniki.
Decyzja o uruchomieniu zasobu informacyjnego wynika z tego, że nawet temat tożsamości Bitcoina wciąż znajduje się w centrum zainteresowania. Po zawirowaniach związanych z hard forkiem Bitcoina Cash w ubiegłym miesiącu, zwolennicy altcoina, w szczególności Bitcoin.com, nadal twierdzą, że Bitcoin Cash to „prawdziwy” Bitcoin.
• Lekkie odbicie cen:
Po upływie doby giełdy wykazują umiarkowane wzrosty. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 2,6%, XRP o 3%, Ethereum o 3,6% a Stellar o 1,9%. Niekwestionowanym dzisiejszym liderem w top 10 został EOS, z dodatnim wynikiem na poziomie 10,6%.
Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3 mld dolarów i wynosi obecnie 111 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12.4 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.