News

#514 Newsy z dnia 15.12.2018

Z sobotnich wydarzeń: Coinbase umożliwia przenoszenie środków na PayPal; Francja umieszcza na czarnej liście cztery strony krypto; Binance Labs wypuszcza pierwszą partię projektów Blockchain; Kapitalizacja nadal maleje.

Coinbase umożliwia przenoszenie środków na PayPal:

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem, czołowa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wprowadziła opcję bezpłatnej wypłaty środków do systemu płatności online PayPal.

Odtąd klienci Coinbase znajdujący się w Stanach Zjednoczonych mają możliwość przelania swoich środków pieniężnych na PayPal. Usługa dla innych krajów zostanie podobno wdrożona w 2019 r.

Coinbase i PayPal połączyły wcześniej siły w 2016 r., kiedy to Coinbase dodała obsługę wspomnianej platformy płatniczej, jak również głównych kart kredytowych. Wówczas użytkownicy Coinbase byli w stanie sprzedawać Bitcoiny, a środki finansowe mogły być zdeponowane w portfelu PayPal. Współpraca została później zakończona z powodu problemów technicznych.

Dzięki temu posunięciu Coinbase rozszerzyło swój zakres usług, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy aktywnie się rozwija. W tym miesiącu giełda rozpoczęła „eksplorowanie” możliwości udzielenia wsparcia handlowego dla 31 kryptowalut. Do potencjalnych nowych dodatków zaliczają się Ripple, EOS i Cardano. Coinbase „będzie współpracować z lokalnymi bankami i regulatorami, aby dodać je do jak największej liczby jurysdykcji.”

We wrześniu Coinbase ogłosił nowy proces, który rzekomo pozwoli na szybszy proces notowania nowych cyfrowych aktywów. Emitenci, którzy chcą przesłać tokeny do Coinbase za pośrednictwem nowo przyjętego procesu, będą musieli użyć specjalnego formularza, który następnie zostanie oceniony przez zespół giełdy.

W listopadzie Coinbase uruchomiła transakcje pozagiełdowe (OTC) dla klientów instytucjonalnych. Christine Sandler, szef sprzedaży w Coinbase ujawniła, że usługa OTC będzie prawdopodobnie połączona z Coinbase Custody, usługowym narzędziem kryptograficznym dla inwestorów instytucjonalnych, uruchomionym 2 lipca 2018 roku.

Francja umieszcza na czarnej liście cztery strony krypto:

Według oficjalnego oświadczenia, francuski organ nadzoru rynku akcji, Financial Markets Regulator (AMF), umieścił na czarnej liście cztery strony internetowe związane z kryptografią za wystawianie nieautoryzowanych ofert inwestycyjnych.

W ogłoszeniu AMF wymienił dziewięć firm, które rzekomo działają bez niezbędnej zgody organów regulacyjnych, do których zaliczają się cztery firmy związane z kryptografią. Regulator rynku akcji ostrzega inwestorów o rosnącej liczbie niezarejestrowanych projektów inwestycyjnych, twierdząc, że „nowe nieautoryzowane podmioty pojawiają się regularnie”.

Najnowsza czarna lista zawiera takie strony związane z kryptografią, jak iminage.com, elos-patrimoine.com, infoconso.info i live-crypto.com.net. Elos-patrimoine twierdzi, że oferuje inwestycje w kryptowaluty „wolne od ryzyka”, obiecuje profesjonalne wsparcie dzięki długoletniemu doświadczeniu we wszystkich obszarach inwestycji.

Inne witryny umieszczone na czarnej liście przez AMF obejmowały cztery firmy związane z branżą winiarską i jedną stronę internetową oferującą inwestycje w diamenty.

AMF jest niezależną instytucją publiczną odpowiedzialną za ochronę inwestorów i utrzymywanie prawidłowych rynków finansowych. Pod koniec listopada AMF uczestniczył we wspólnej inicjatywie z bankiem centralnym Francji, aby ostrzec opinię publiczną o ryzyku związanym z „spekulatywnym” charakterem aktywów kryptograficznych.

Wcześniej, w listopadzie, AMF opublikował raport, w którym twierdził, że branża oferująca ICO w kraju stanowi niewielką część całego globalnego rynku ICO. Według badań, światowy rynek ICO zgromadził 19,4 miliarda euro  od 2014 roku, przy czym we Francji zebrano 89 milionów euro w 15 projektach ICO.

Binance Labs wypuszcza pierwszą partię projektów Blockchain:

Binance Labs, skrzydło venture największej giełdy kryptowalut Binance, opublikowało swoją pierwszą partię projektów Blockchain dzięki swojemu „Incubation Program”.

Binance Labs to inicjatywa, która ma na celu pomóc znajdującym się we wczesnej fazie projektom Blockchain i cyfrowych aktywów poprzez bezpośrednie inwestycje i pomoc techniczną. Program Inkubacji Binance Labs jest programem lokalnym, który został uruchomiony w sierpniu 2018 r. 

Po próbie, w której uczestniczyło ponad 500 kandydatów Binance Labs wybrało tylko osiem projektów, z których każdy otrzymał 500.000 dolarów finansowania początkowego i dostęp do niezbędnych zasobów i mentorów. W trakcie 10-tygodniowego programu siedem projektów dostarczyło działające produkty i zapisanych użytkowników, podczas gdy trzy z tych zespołów mają klientów płacących.

Pośród innych, do ośmiu projektów wybranych przez Binance Labs zaliczają się: sprzętowy portfel SafePal, projekt bezpieczeństwa Internetu Nym, i startup prognozujący rynek Deaux.

W czerwcowej sesji „Ask me Anything” (AMA) na portalu Reddit, Ella Zhang, szef Binance Labs, powiedziała, że decentralizacja jest „podstawową wartością Bitcoinów i Blockchainów”. Dodała również, że firma uruchomiła szereg inicjatyw w tym zakresie.

 Kapitalizacja nadal maleje: 

Po upływie doby na giełdach w dalszym ciągu obserwujemy spadki, jednak trend stracił na sile. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,9%, XRP o 1,3%, Ethereum o 1,3% a Stellar o 4,9%. Największy ujemny wynik notuje Bitcoin SV – o 11,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.3 mld dolarów i wynosi obecnie 100.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 10.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button