News

#519 Newsy z dnia 20.12.2018

Z czwartkowych wydarzeń: CEO giełdy Binance: rok 2018 rokiem korekty; Brak ubezpieczeń jest przeszkodą dla krypto firm; Rozkwit złośliwego oprogramowania do miningu; Bitcoin Cash nadal szybuje w górę.

CEO giełdy Binance: rok 2018 rokiem korekty:

Changpeng Zhao nazwał rok 2018 „rokiem korekty” dla kryptowalut, jednocześnie wyrażając optymizm dla przyszłości przemysłu kryptograficznego podczas wywiadu dla Bloomberg. Zhao mówił w odniesieniu do rynku niedźwiedzia, który w listopadzie tego roku mocno przybrał na sile. 

Zhao, dyrektor generalny i współzałożyciel giełdy kryptowalut Binance, powiedział, że ” jest to rok korekty”. Zauważył, że chociaż „cena jest bardzo silną przynętą” dla spekulantów, branża będzie się rozwijać dzięki budowniczym, który tworzą aplikacje i rzeczywiste przypadki użycia, które napędzają dalsze przyjęcie kryptowalut.

Zapytany o to, w jaki sposób korekta cenowa wpłynęła na plany Binance, Zhao oświadczył, że Binance uruchomił jedną giełdę fiat, planuje uruchomić dwie lub trzy w ciągu następnego miesiąca i dziesięć kolejnych giełd w przyszłym roku.

Żaden z naszych planów się nie zmienił, nadal agresywnie dążymy do przodu.

– dodał.

W odniesieniu do zwiększonej regulacji i zaangażowania rządu w przestrzeń kryptowalut, Zhao powiedział, że przemysł kryptograficzny chce klarowności, a w wielu krajach na świecie wciąż jest zbyt wiele niepewności. Podkreślił, że przemysł kryptograficzny chce regulacji, które promują innowacje a nie rzeczy, które całkowicie im przeszkadzają. Kończąc powiedział, że czuje dużą pewność co do tej branży.

Brak ubezpieczeń jest przeszkodą dla krypto firm:

Firmy kryptowalutowe uważają, że uzyskanie ubezpieczenia jest „prawie niemożliwe”, a to przeszkadza inwestorom – powiedział dla Reuters audytor Wielkiej Czwórki, PricewaterhouseCoopers (PwC).

W komentarzach skupiających się na globalnym rynku fintech Henri Arslanian – firmowy lider fintech i krypto dla Azji – podkreśliła sprzeczny status quo, z którym przedsiębiorstwa przemysłowe muszą się zmierzyć próbując przyciągnąć fundusze.

Większość firm kryptograficznych nastawionych na działania instytucjonalne chce wykupić odpowiednie ubezpieczenie, a w wielu przypadkach uzyskanie odpowiedniego ubezpieczenia jest wymogiem regulacyjnym lub prawnym. Jednak uzyskanie takiego pokrycia jest prawie niemożliwe, pomimo ich najlepszych starań.

– powiedział w publikacji.

Paradoks ten doskwiera mocniej z powodu utrzymującego się wysokiego zainteresowania inwestorów wejściem w przestrzeń – dodaje Reuters, powołując się na wrześniowe badanie, które uplasowało takie zainteresowanie na poziomie 72 procent wśród inwestorów instytucjonalnych.

Po roku ogromnych strat dla uczestników i emitentów wstępnych ofert monetarnych, w centrum uwagi ponownie znalazły się inwestycje i długoterminowe perspektywy krypto operatorów. 

Jednocześnie ci, którzy zajmują się finansowaniem firm kryptograficznych, takich jak komercyjny bank kryptowaluty Galaxy Digital, utrzymują, że wejście inwestorów instytucjonalnych jest gwarantowane i stanowi ważny krok na drodze do legitymizacji rynku.

Rozkwit złośliwego oprogramowania do miningu:

Liczba przypadków złośliwego oprogramowania do krypto-górnictwa wzrosła w tym roku o ponad 4000 procent, wynika z badań McAfee.

W raporcie z grudnia 2018 r. amerykańska firma zajmująca się bezpieczeństwem w Internecie stwierdziła, że w samym trzecim kwartale 2018 r. pojawiły się prawie cztery miliony nowych zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem, w porównaniu do mniej niż 500.000 w 2017 i 2016 r.

Oddzielne wydanie podające konkretne liczby pokazało, że ilość złośliwych krypto koparek wzrosła o prawie 55 procent w trzecim kwartale 2018 r., co daje łączny wzrost w ciągu czterech kwartałów o 4 467 procent.

fot. mcafee

Wielu użytkowników oprogramowania typu ransomware przestawia się na bardziej lukratywny model biznesowy: kryptografię.

– stwierdza raport.

W rosnącej tendencji cyberprzestępcy zaczęli skupiać się na wykorzystaniu urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) do wydobywania kryptowalut, mówi McAfee. Nowe złośliwe oprogramowanie ukierunkowane na te urządzenia osiągnęło 72-procentowy wzrost, a całkowite złośliwe oprogramowanie do targetowania IoT wzrosło o 203% w ciągu ostatnich czterech kwartałów.

Bitcoin Cash nadal szybuje w górę:

Giełdy kryptowalut po upływie doby nadal twardo pną się w górę. Liderem w dalszym ciągu pozostał Bitcoin Cash, ze wzrostem o 32%. Cena Bitcoina przekroczyła próg 4000 dolarów – obecnie wynosi 4.107 dolarów, po wzroście w stosunku do ostatniej doby o 6,8%. Ethereum notuje wzrost o 9% a Bitcoin SV o 18%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o kolejne 8.3 mld dolarów i wynosi obecnie 133.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 25.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button