News

#523 Newsy z dnia 24.12.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Binance dodaje dwie nowe pary handlowe dla XRP; Bitmain rzekomo zwolnił cały zespół pracowników; Wigilijna fala wzrostów. 

• Binance dodaje dwie nowe pary handlowe dla XRP: 

Zgodnie z postem na oficjalnym blogu, giełda kryptowalut Binance uruchomi dwie nowe pary handlowe dla Ripple (XRP). Uruchomione tego samego dnia pary, TRX/XRP (Tron) i XZC/XRP (Zcoin), po raz pierwszy użyją XRP jako waluty bazowej.

W ramach aktualizacji programiści zmienią nazwy obecnych rynków Ethereum (ETH) na „ALTS”. Dyrektor generalny Changpeng Zhao (CZ) wyjaśnił, że posunięcie to wymusił brak miejsca w interfejsie użytkownika.

W niedługim czasie dodamy kilka par handlowych z XRP jako walutą kwotowaną.

– potwierdził CZ na Twitterze.

Binance w czwartym kwartale kontynuuje ekspansję swojej oferty tokenów, koncentrując się mocno na stablecoinach powiązanych z walutą fiat.

Komentując przyszłą politykę notowania par tokenów Zhao powiedział, że aktywa, których twórcy przyczynili się do działalności Binance Blockchain Charity Foundation, będą rozważane bardziej przychylnie.

Będziemy traktować priorytetowo dodawanie par dla projektów, które przekazały darowiznę na naszą działalność charytatywną (pomimo, że nie wspominaliśmy o tym podczas naszych wysiłków w zakresie pozyskiwania funduszy.)

– dodał.

• Bitmain rzekomo zwolnił cały zespół pracowników:

Gigant przemysłu miningu kryptowalut Bitmain rzekomo zwolnił cały personel deweloperów Bitcoina Cash (BCH), oświadczył Blockstream CSO Samson Mow, powołując się na źródła na chińskich mediach społecznościowych.

W drugim takim przypadku, który wydaje się być czasem zwolnień personelu dla Bitmain, firma pokazała drzwi podobno około 50 pracownikom.

Wiadomości te nastąpiły po ostrzeżeniach na chińskiej wersji LinkedIn o gigantycznej fali zwolnień, której celem jest aż połowa z 2500 pracowników Bitmaina. Na Twitterze krążą teraz plotki po tym, jak zostały one nadesłane przez założyciela Primitive i komentatora, Dovey Wana.

Według Wana takie doniesienia w mediach społecznościowych są „zazwyczaj bardzo dokładne, publikowane przez samych pracowników”.

Deweloperzy BCH, których podobno zwolniono tworzyli w Bitmain zespół Copernicus i pracowali nad klientem Bitcoin Cash GO.

Zawiadomienie przesłano z jedynie tygodniem wyprzedzenia. Niektórzy właśnie dołączyli do firmy.

– dodał Mow.

Wigilijna fala wzrostów: 

W dniu dzisiejszym na giełdach obserwujemy wzrosty przy prawie wszystkich czołowych walutach. Na pierwszych dwóch miejscach z prawie równym wynikiem plasują się XRP i Ethereum, ze wzrostami kolejno o 13.4% i 13,7%. Bitcoina w dniu dzisiejszym również zakreślamy na zielono – jego wartość wzrosła o 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7.4 mld dolarów i wynosi obecnie 141.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button