News

#524 Newsy z dnia 25.12.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Wall Street reaguje na rynek niedźwiedzia; TRON osiąga kamień milowy w liczbie użytkowników; Kolejna duża firma rezygnuje z produkcji koparek; Na giełdach duże korekty.

• Wall Street reaguje na rynek niedźwiedzia: 

Według doniesień Bloomberg, giganci z Wall Street opóźniają swoje plany, aby bardziej aktywnie wkroczyć do przemysłu kryptograficznego, ponieważ wartość kryptowalut spadła.

Artykuł zaczyna się słowami: „Limbo – tam można znaleźć Wall Street, jeśli chodzi o kryptowaluty”, a następnie skupia się na wysiłkach w sferze kryptograficznej w tym roku podjętych przez giganta bankowego Goldman Sachs, wielonarodową firmę finansową Morgan Stanley, konglomerat bankowy Citigroup Inc i brytyjskiego dostawcę usług finansowych Barclays PLC.

Według osób zaznajomionych z działalnością kryptograficzną Goldman Sachs, postępy firmy były zbyt powolne, by można je było zauważyć. Co więcej, anonimowe źródło powiedziało Bloomberg, iż fundusze kryptograficzne nie będące instrumentami pochodnymi przyciągnęły do tej pory tylko 20 klientów.

Ponadto Justin Schmidt, zatrudniony na stanowisku dyrektora ds. aktywów cyfrowych w Goldman Sachs, ujawnił w listopadzie, że organy regulacyjne ograniczają jego plany. Jednak nienazwany rozmówca dodaje, że firma zamierza dodać specjalistę ds. aktywów cyfrowych do swojego głównego działu maklerskiego.

Jeśli chodzi o Morgan Stanley, firma była gotowa do wprowadzenia kontraktów swap śledzących kontrakty terminowe na Bitcoina od wczesnej jesieni, jednak nie otrzymała jeszcze ani jednej umowy. Niemniej jednak firma jest gotowa do uruchomienia usług kryptograficznych, gdy tylko pojawi się jakikolwiek sygnał popytowy.

Citigroup i Barclays doświadczyli podobnych problemów: źródła podają, że grupa bankowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych nie handlowała jeszcze żadnymi produktami związanymi z kryptografią w ramach regulacyjnych, a dwóch pracowników Barclays zatrudnionych aby zbadać branżę opuścili firmę w tym roku. Rzecznik zauważył, że firma z Wielkiej Brytanii nie planuje otwierania biura handlu kryptograficznego.

• TRON osiąga kamień milowy w liczbie użytkowników: 

Protokół Blockchain TRON (TRX) osiągnął liczbę miliona kont użytkowników, a kierownictwo kontynuuje krytykę rywala – Ethereum (ETH).

Statystyki Blockchainu TRON przesłane do mediów społecznościowych przez Misha Ledermana, współzałożyciela spin-offu kryptowaluty – IAmDecentralized.org – potwierdziły, że sieć ma teraz ponad milion adresów.

TRON, który uruchomił swoją główną sieć na początku tego roku, chce stać się domyślnym ekosystemem dla programistów pragnących tworzyć zdecentralizowane aplikacje (DApps).

CEO Justin Sun, znany z publicznego oczerniania Ethereum, który jest głównym rywalem TRON, prognozował w tym tygodniu „powolną implozję” dla altcoina.

Komentując osiągnięty kamień milowy Lederman zasugerował, że szybkość z jaką wzrosła aktywność, jest znacznie wyższa niż w przypadku Ethereum.

W porównaniu, Ethereum osiągnął 1 milion kont w dniu 22 stycznia, w 542 dni lub 18 miesięcy od startu Mainnetu Ethereum.

– napisał.

W odpowiedzi społeczność podkreśliła fakt, że Ethereum zbudował swoją bazę użytkowników, gdy zainteresowanie kryptowalutami było marginalne w porównaniu z obecnymi warunkami. Inni dodali, że pomimo wzrostu cena TRX – 0,02 dolara bladnie w porównaniu do ETH/USD, który nawet po 90 procentach spadku od czasu najwyżej notowanego wyniku utrzymuje wartość około 73 dolarów.

• Kolejna duża firma rezygnuje z produkcji koparek: 

Zgodnie z doniesieniami Cointelegraph Japan, japoński gigant internetowy GMO Internet Group opuszcza sektor sprzętu wydobywczego dla Bitcoina, co ogłoszono w oficjalnym dokumencie.

Powołując się na „nadzwyczajną stratę” w czwartym kwartale tego roku, GMO, który rozpoczął szarżę na rynek Bitcoinów w 2017 roku, powiedział, że „nie będzie już opracowywać, produkować i sprzedawać” koparek.

Po uwzględnieniu zmian w obecnym środowisku biznesowym, Firma spodziewa się, że trudno jest odzyskać wartości bilansowe aktywów biznesowych związanych z wewnętrznym miningiem, a zatem zdecydowano o odnotowaniu nadzwyczajnej straty. GMO przeniesie swoją operację górniczą do regionu, który pozwoli nam zabezpieczyć czystsze i tańsze źródła energii.

– czytamy w dokumencie.

Wiadomości te stanowią, że GMO jest najnowszą ofiarą bessy 2018, podczas której spadające ceny odbiły się na rentowności miningu. Jak donosi Cointelegraph, w Chinach można zaobserwować masową sprzedaż sprzętu, a Bitmain zadecydował o masowych zwolnieniach.

Skonsolidowane straty GMO za czwarty kwartał wyniosły 35,5 miliarda jenów (320 milionów dolarów), a nieskonsolidowane straty wyniosły około 38 miliardów jenów (334,5 miliona dolarów).

• Na giełdach duże korekty: 

Ostatnia doba wykazała potężne korekty nie szczędzące nikogo. Bitcoin notuje spadek o 8,7%, XRP o 11,3%, Ethereum o 14,9%, Bitcoin Cash o 16,5% a Stellar o 10,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 15.3 mld dolarów i wynosi obecnie 126,6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 20.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button