News

#525 Newsy z dnia 26.12.2018

Ze środowych wydarzeń: Pompliano: Bitcoin spadnie poniżej 3000 dolarów; Japoński gigant bankowy wprowadzi cyfrową walutę; PwC: gracze instytucjonalni wejdą na rynek w przyszłym roku; Na giełdach różnie. 

• Pompliano: Bitcoin spadnie poniżej 3000 dolarów: 

Bitcoin nadal ma przed sobą drogę w dół pomimo tego, że jego wartość przekroczyła w zeszłym tygodniu 4000 dolarów, powiedział w wywiadzie dla CNBC Anthony Pompliano.

Pompliano, który jest również częstym komentatorem rynków w mediach społecznościowych, stał się kolejną osobą, która twierdzi, że rynki Bitcoinów osiągną najniższy próg dopiero kiedy cena spadnie poniżej 3000 dolarów.

Krótko mówiąc naprawdę myślę, że musimy zejść niżej.

– powiedział.

W listopadzie Pompliano przewidywał spadek do 3000 dolarów dla BTC/USD, co miało miejsce w tym miesiącu. Od tego czasu ceny na rynkach kryptograficznych wzrosły, a Bitcoin osiągnął miesięczne maksimum w wysokości prawie 4.300 dolarów, a następnie skorygował w dół.

Zapytany, czy cena Bitcoina była skorelowana z cenami akcji tradycyjnych lub FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google), Pompliano zaprzeczył obu twierdzeniom. Podobnie jak kryptowaluty, akcje FAANG  w 2018 r spadły, a za nimi w okresie świątecznym akcje tradycyjne.

Zdecydowanie zgadzam się, że istnieją pewne składniki psychologiczne powodujące że giełda spada.

– dodał Pompliano.

• Japoński gigant bankowy wprowadzi cyfrową walutę: 

Japoński bank Mizuho Financial Group planuje wprowadzić w marcu walutę cyfrową, która będzie wykorzystywana do przelewów i płatności, podaje Nikkei.

Zgodnie z artykułem, opłaty, które sklepy detaliczne będą musiały zapłacić za przyjęcie waluty będą znacznie niższe niż opłaty pobierane za korzystanie z karty kredytowej. Przenoszenie funduszy pomiędzy cyfrowym portfelem a kontem bankowym będzie podobno bezpłatne, podobnie jak wysyłanie środków innym użytkownikom.

Ponadto, według Nikkei, bank współpracuje z około 60 bankami regionalnymi w celu promowania płatności bezgotówkowych. Co więcej, banki regionalne będą w stanie świadczyć usługę pod wspólną nazwą, która nie została jeszcze ustalona.

Waluta będzie zarządzana przez dedykowaną aplikację na smartfona, a płatności będą dokonywane za pomocą kodów QR. Token będzie stablecoinem zakotwiczonym w cenie 1 jena za jednostkę, pisze Nikkei.

Mizuho Financial Group jest spółką holdingową z sektora bankowości publicznej, która w 2017 r. odnotowała przychody na poziomie 1,45 biliona jenów, czyli ponad 13 miliardów dolarów . Wirtualna waluta jest wynikiem rozwoju J-Coin, ogłoszonego we wrześniu 2017 roku przez Mizuho.

PwC: gracze instytucjonalni wejdą na rynek w przyszłym roku: 

Henri Arslanian, szef fintech i krypto PricewaterhouseCoopers (PwC) w Hong Kongu prognozuje, że w 2019 roku do przemysłu kryptograficznego wejdzie wielu graczy instytucjonalnych. Arslanian przedstawił to twierdzenie podczas wywiadu z Bloomberg.

Zapytany o jego spojrzenie na rynek kryptowalut na następny rok, Arslanian powiedział:

Jest wiele ekscytujących rzeczy, których ekosystem kryptograficzny oczekuje w 2019 roku.

Arslain wyjaśnił, że przyszły rok będzie się różnił od 2018 r. ze względu na rosnącą przejrzystość przepisów. Arslanian oświadczył również, iż spodziewa się, że „wiele więcej dużych banków” wejdzie do tej przestrzeni – niektóre poprzez wprowadzenie własnego rozwiązania a inne poprzez współpracę lub inwestycję w firmy kryptograficzne. To zaangażowanie wniesie „wiedzę na poziomie instytucjonalnym”, która – według niego – jest bardzo potrzebna w branży.

PwC to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi konsultingowe i audytorskie. Firma mająca swoją główną siedzibę w Londynie została założona w 1849 roku i jest jedną z firm „wielkiej czwórki”. Ich biuro w Hongkongu akceptuje Bitcoina jako zapłatę za usługi doradcze od końca 2017 roku.

• Na giełdach różnie: 

Po upływie doby na giełdach obserwujemy mieszane ruchy. Z czołowych kryptowalut wzrosty notują: Bitcoin, o 0,6%, Ethereum, o 0,9%, Bitcoin Cash, o 5,1% oraz EOS, o 2,8%. Spadki widzimy przy XRP i Stellar, kolejno o 0,6% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.3 mld dolarów i wynosi obecnie 127.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button