News

#526 Newsy z dnia 27.11.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Masowe wycofywanie Ethereum; W Wenezueli rekordowe zakupy Bitcoina; Litecoin sponsorem walki MMA; Indie prawdopodobnie nie zakażą kryptowalut; Blockchain wspomoże opiekę zdrowotną; Drobne korekty na giełdach.

• Masowe wycofywanie Ethereum:

Projekty, które miały swoje ICO na blockchain w Ethereum, szybko wycofały swoje aktywa ETH od czerwca 2018 roku. Wypłaty z tytułu papierów skarbowych osiągnęły najwyższy poziom w grudniu, a ponad 420.000 ETH zostało „zlikwidowanych”.

W trwającym miesiącu, ponad 40.000.000 coinów zostało wypłaconych z ICO, co czyni miesiąc największym okresem wycofania w tym roku, według Diara.

Firma badająca rynek ujawnia również statystyki dotyczące przedłużającego się rynku niedźwiedzi w 2018 roku. W styczniu łączna kwota ETH w skarbcach ICO wynosiła 4.623.148. Obecnie liczba ta została zmniejszona do 3,052,168 ETH. Średnie miesięczne wypłaty wynoszą 2,45%, podczas gdy w grudniu 12,20% Eteru wycofano z obligacji skarbowych.

Listopad był także miesiącem masowej wyprzedaży, gdy ponad 290.000 ETH zostało zlikwidowanych, na czele z wypłatą 82.000 ETS Tezosa.

Patrząc na roczny wykres cen ETH, okazuje się, że trzeci kwartał był szczególnie bezlitosny dla czołowej kryptowaluty. W grudniu spadł on do zaledwie 83 dolarów, będąc o prawie 95% niższy od rekordowo wysokich wartości na początku roku.

• W Wenezueli rekordowe zakupy Bitcoina:

Wraz z rozprzestrzenianiem się informacji o pogarszającym się kryzysie humanitarnym w najbardziej bogatym w ropę naftową kraju Ameryki Łacińskiej – Wenezueli – rośnie zainteresowanie Bitcoinem. Kraj ten doświadczył największego popytu w ubiegłym tygodniu na LocalBitcoins.

W tym tygodniu nastąpił skok o 11% z 1743 BTC na 1974 BTC w porównaniu do poprzedniego, co jest najwyższą kiedykolwiek odnotowaną aktywnością na wenezuelskiej giełdzie.

Bitcoin jest niestabilnym zasobem. Nawet najbardziej możliwe odstraszanie wszystkich inwestorów, nie wpłynęły tak mocno na tamtejszą społeczność. Jeśli przyjrzeć się drastycznym statystykom, takim jak spadek wartości Bitcoina o 80% jego wartości, blednie ono w porównaniu z monetą narodową, która straciła 95% wartości z dnia na dzień.

Dla Wenezueli borykającej się z hiperinflacją, Bitcoin pozostaje realną alternatywą. Gospodarka tego kraju przez ostatnie 4 lata, skurczyła się o ok. 50%.

• Litecoin sponsorem walki MMA:

Fundacja Litecoin będzie sponsorować wydarzenie organizacji MMA Ultimate Fighting Championship (UFC).W oświadczeniu fundacja stwierdziła, że ​​stała się „oficjalnym partnerem kryptowalut” w walce o tytuł „wagi ciężkiej” UFC pomiędzy Jonem Jononem, a Alexandrem Gustafssonem.

Fundacja Litecoin stwierdziła, że ​​sponsoring jest częścią jego wysiłków zmierzających do rozszerzenia stosowania cyfrowych walut, mówiąc:

Dzięki markom i instytucjom, które wciąż naciskają na kryptowaluty i Blockchain, możemy stwierdzić, że jest to kolejny sygnał mówiący o tym, że ta technologia zbliża się do głównego nurtu.

Litecoin został wydany w 2011 roku przez byłego szefa inżynierii Coinbase, Charliego Lee. LTC jest walutą gotówkową z ograniczoną podażą 84.000.000 jednostek. Nie jest zarządzany centralnie, ale Fundacja Litecoin rozwija swoją sieć. Lee jest także dyrektorem zarządzającym fundacji.

• Indie prawdopodobnie nie zakażą kryptowalut:

Raporty sugerują, że utworzona komisja Gov’t debatowała na ten temat legalizacji, którą poparła, choć z silnymi przepisami.

Indie były znanym, wczesnym wrogiem Bitcoinów, co skłoniło Reserve Bank of India (RBI) do wydania pierwszego ostrzeżenia o kryptowalutach w grudniu 2013 roku. Jednak Hindusi nadal korzystali z wirtualnych walut z zapałem dopasowanym tylko przez RBI.

Mimo to, warto zauważyć, że RBI rozważał swoją własną fiat-kryptowalutę, jak informował Lakshmi, już we wrześniu 2017 roku. Ostatecznie jednak wydaje się, że bank uznał zakaz za lepsze rozwiązanie. Proponowana przez rząd data rozwiązania ponownie się zmienia (wcześniejszy termin ustalany był na październik 2018), a ten ostatni raport sugeruje, że zalecenia komisji pojawią się dopiero w lutym 2019 r.

Firmy ustawiają się w kolejce do ponownego wejścia na rynek indyjski, jeśli zakaz zostanie ostatecznie zniesiony. Dotyczy to także giganta mediów społecznościowych, Facebooka, który podobno pracuje nad monetą dla WhatsApp. Początkowym celem tego przedsięwzięcia jest rynek przekazów pieniężnych w Indiach.

• Blockchain wspomoże opiekę zdrowotną:

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) podobno będzie współpracować z firmą telemedyczną opartą na technologii Blockchain i telemedycyną doc.com w celu rozszerzenia bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej w całej Afryce Wschodniej.

W oficjalnie zapieczętowanym piśmie podpisanym 20. grudnia przez Amado Philipa de Andresa, regionalnego przedstawiciela regionalnego biura UNODC w Afryce Wschodniej (ROEA), de Andres napisał, że organizacja „chce współpracować w nowym partnerstwie.”

Doc.com to firma technologiczna, która oferuje oparte na blokach sieciowych platformy telemedyczne i telemedyczne 24/7, umożliwiające użytkownikom tokenizację swoich danych osobowych i sprzedaż ich w zamian za dostęp do usług.

Dzięki partnerstwu, ONZ planuje obecnie wprowadzić obie platformy na rynek afrykański do drugiego kwartału 2019 r. Do tej pory firma działała w 20 krajach, ostatnio otworzyła biuro w Stanach Zjednoczonych. Ekosystem danych i opieki zdrowotnej używa tokena kompatybilnego z ERC20, nazwanego „MTC”, którym obecnie można handlować na kilku giełdach kryptowalut, takich jak Coinbene z Singapuru czy Kucoin.

• Drobne korekty na giełdach:

W porównaniu do ostatniej doby, zaobserwowaliśmy niewielkie spadki. Dotyczą one praktycznie całego rynku. Cena Bitcoina zmalała zaledwie o 0,7%, Ripple o 2,1%, Ethereum o 4,2%, a Bitcoin Cash o 6,5%, co jest największą korektą wśród pierwszej 30-tki największych kryptowalut. Kapitalizacja rynkowa zmalała o 1 mld dolarów i wynosi na ten moment 125 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button