Kryptowaluty

#53 Aktualności z dn. 10.09.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Chiny tymczasowo zawieszają ICO; Ethereum bije kolejny rekord; Unia Europejska nie wspiera lokalnych walut;  Czy Bitcoin może zostać zakazany; Spadki na giełdach.

• Chiny tymczasowo zawieszają ICO:

Podczas rozmowy z państwową telewizją krajową CCTV-13, Hu Bing, badacz w Instytucie Finansów i Bankowości, chińskiej administracji wspieranej przez rząd, stwierdził, że rząd zakazuje oferowania wstępnych monet (ICO) tylko na chwilę.

Chińska Akademia Nauk Społecznych i Instytut Finansów i Bankowości są powiązane z Radą Stanu Chińskiej Republiki Ludowej, głównym organem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej. Chiński Instytut Finansów i jego naukowcy są uważani za instytucję rządową i urzędników państwowych.

W swoim wywiadzie udzielonym przez Box Mining, Bing wyjaśnił, że zawieszenie ICO i deklaracja ICO jako nielegalnej metody pozyskiwania funduszy są jedynie czasowe, dopóki lokalne organy regulacyjne nie wprowadzą niezbędnych ram regulacyjnych i polityki zarówno dla inwestorów ICO, jak i projektów. Co ważniejsze, Bing podkreślił, że chińska społeczność kryptowalut musi zrozumieć, że rząd nie zabronił ICO, zamiast tego wstrzymał, demonstrując zamiar rządu, aby wznowić ICO w najbliższej przyszłości. Bing zauważył również, że chiński rząd i jego organy finansowe rozważają obecnie możliwość zezwalania ICO na gromadzenie pieniędzy w kontrolowanym środowisku poprzez program licencjonowania. Jeśli rząd zdecyduje się zalegalizować i regulować rynek ICO, jego program licencjonowania będzie podobny do programu BitLicense w Nowojorskim Departamencie Usług Finansowych (NYSDF), który wymaga od firm uzyskania licencji od państwa w celu obsługi ludzi z Nowego Jorku.

Wiele firm rozpoczynających działalność w Nowym Jorku opuściło państwo ze względu na niepraktyczne zasady proponowane przez NYSDF i BitLicense. W szczególności, nawet duże firmy startowe, takie jak ShapeShift, które pozostają jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych miejsc do wymiany kryptowalut, opuściły Nowy Jork ze względu na ścisłą politykę państwa w zakresie przepisów dotyczących zapobiegania praniu pieniędzy (AML) i „know your customer” (KYC). Ale pięć firm, w tym Coinbase i Bitstamp, utrzymywały swoją działalność w stanie Nowy Jork, wydając w sumie do 100.000 dolarów na uzyskanie potrzebnych licencji.

W najbliższych miesiącach rząd chiński może wydać program licencjonowania ICO, jako próbę restrukturyzacji rynku i wprowadzenia do publicznej wiadomości legalnych projektów ICO i uruchomienia Blockchain w celu uzyskania znacznej sprzedaży i pozyskiwania funduszy. należy zwrócić uwagę, że chiński rząd ma historię zakazującą wielu pojawiających się i innowacyjnych technologii. Na przykład w 2013 r. chiński rząd i jego organy finansowe zakazały Bitcoina dwukrotnie. PBoC dążył do zakazu korzystania z Bitcoina i transakcji handlowych. Ponieważ działalność handlowa po prostu przeniosła się na rynki pozagiełdowe, a rynek stał się jeszcze trudniejszy do uregulowania, PBoC i chińscy regulatorzy finansów doszli do porozumienia w celu legalizacji i uregulowania kwestii Bitcoina.

Podobna sytuacja może się pojawić na rynku ICO. ICO i Blockchain zaczną się po prostu przenosić do Hongkongu, Singapuru i Japonii – krajów, które wyraziły swój optymizm wobec ICO, a zakaz ICO przez chiński rząd może zaszkodzić tylko chińskiemu sektorowi Blockchain.

• Ethereum bije kolejny rekord:

Sieć Ethereum utworzyła wczoraj nowy rekord przepustowości, przetwarzając ponad pół miliona transakcji w okresie krótszym niż 24 godziny. Z całą uwagą skupiającą się na Bitcoinie, chińskim zakazie ICO i problemach z Ripple, Ethereum milczało i wciąż rozwijało się pod względem liczby użytkowników i mocy obliczeniowej. Chociaż wykorzystanie sieci wzrosło wykładniczo, opłaty za transakcje pozostały takie same. Większość transakcji może zostać zakończona za około 0,70 USD, znacznie mniej niż opłaty od wielu innych sieci. Transakcje wydają się płynąć z górnictwa, wymiany handlowej i płatności inwestycyjnych ICO. Sieć będzie prawdopodobnie nadal wzrastać, ponieważ Metropolis będzie dostępny w najbliższych miesiącach. Pierwsza połowa wprowadzanych zmian, Bizancjum, ma się rozpocząć od 18 września.

Podczas gdy wzrost wolumenu jest zachęcający dla inwestorów Ethereum, wskazuje on na fakt, że w najbliższej przyszłości Blockchain musi wdrożyć rozwiązania skalujące. W miarę zwiększania przepustowości te rozwiązania zwiększające skalę staną się coraz ważniejsze dla utrzymania obsługi użytkowników.

• Unia Europejska nie wspiera lokalnych walut:

Wiadomość, że Estonia rozważała własną cyfrową walutę, dotarła do uszu Mario Draghi, prezesa EBC. Draghi zwrócił uwagę, że waluta państwowa nie działa w obrębie strefy euro. Powiedział:

 Żadne państwo członkowskie nie może wprowadzić własnej waluty; waluta strefy euro to euro.

Pomysł powstał z prezesem estońskiego programu e-rezydencji Kaspar Korjus, który sugerował, że „Estcoin” może być używany jako waluta cyfrowa dla tego kraju. Zapewniałoby to obywatelom estońskim notarialne dokumenty cyfrowe z dowolnego miejsca na świecie. Przyjęcie Estcoina stanowiłoby moment przełomowy dla kryptowalut, wskazując na powszechne przyjęcie. Wydaje się jednak, że pomimo potencjalnych korzyści płynących z krajowej waluty cyfrowej, strefa euro nie zezwala na dalszy rozwój Estcoina. Po niedawnym zakazie ICO w Chinach światowy nastrój wobec ICO pozostaje niezmienny. Niezależnie od tego, pomysł rządu emitującego własną cyfrową walutę został już odłożony na półkę.

• Czy Bitcoin może zostać zakazany:

Bitcoin jest od około dziesięciu lat blisko rynków finansowych, ale stopniowo zyskuje na popularności jako alternatywna klasa aktywów. Czy rząd jakiegoś większego kraju zaingeruje i zrobi coś nie do pomyślenia, jak zakazanie Bitcoina?

Był czas, kiedy trzymanie złota było zbrodnią w Ameryce – za jego posiadanie groziła karą do dziesięciu lat więzienia. W 1933 r. amerykański prezydent Franklin D. Roosevelt wydał nakaz, aby wszyscy Amerykanie przekazali swoje złoto do rezerwy federalnej. Zakaz posiadania złota pozostawał na miejscu przez ponad czterdzieści lat, zanim prezydent Ford zalegalizował prawo własności złota. Ten krok był łatwy dzięki faktowi, że Ameryka szybko opuściła złoty standard, a zatem nie potrzebowała posiadać znacznych ilości złota, aby podtrzymać kwotę wyemitowanej waluty.

Innym wielokrotnie powtarzanym argumentem przeciwko zakazowi Bitcoina jest to, że w czasach zglobalizowanej gospodarki internetowej poszczególne rządy pozbawione są władzy i uprawnień do działania przeciwko zdecentralizowanej waluty, takiej jak Bitcoin. Musimy tylko spojrzeć na to, jak Chiny pochyliły nawet Internet, aby zdać sobie sprawę, że tak się nie dzieje. Poprzez połączenie ustawodawstwa rządowego i zablokowanie popularnych stron internetowych zagranicznych przez chińskich dostawców usług internetowych rząd chiński próbował ograniczyć obywateli Chin do ustalonej bariery, zamiast pozwolić im przeglądać całą światową sieć. Narzędzie do monitorowania ruchu jest używane przez rząd, aby powstrzymać sprzeciw polityczny. Podjęcie kroku, aby zakazać Bitcoina, nie byłoby specjalnie niczym innym dla chińskiego rządu.

Jeśli wydaje nam się, że wydrukowane przez rząd waluty i poświadczone przez Bank Centralny, byłyby ostatnią rzeczą, której należy zabronić, to zastanówmy się jeszcze raz. Rząd Indii wydał dekret w listopadzie 2016 r., stwierdzając, że zapisy dotyczące wyrównania nominacji przestałyby być prawnym środkiem płatniczym niemal natychmiast. Obywatele Indii musieli ustawić się w kolejkach w bankach, aby złożyć stare paierowe waluty. Dbanie o wymianę waluty nie było łatwe, co doprowadziło do ogromnych kolejek w bankomatach. Ta demonizacja została przedstawiona jako środek do ograniczenia oszustw podatkowych i rozwiązywania większości problemów rządu. Prawie rok później stało się jasne, że nie osiągnęła celów rządu i spowodowała jedynie wzrost zapotrzebowania na Bitcoina.

Jeśli rząd zdecyduje się na zakaz handlu lub posiadanie Bitcoina, pojawią się pytania dotyczące tego, jak dokładnie będzie egzekwować taki zakaz. Rząd nie jest w stanie wykorzystać cudzych Bitcoinów, chyba że ktoś zdecyduje się na przekazanie prywatnych kluczy. Jednak większość obywateli i instytucji chce pozostać po prawej stronie przepisów. Zapotrzebowanie na Bitcoina spadłoby, gdyby rząd postanowił go zakazać. Wszystkie miejsca wymiany w tym kraju byłyby również zamykane, a kupno / sprzedaż Bitcoina byłaby trudna i ryzykowna. Utrudniłoby to znacznie korzystanie z Bitcoina, a cele rządu mogłyby zostać osiągnięte.

• Spadki na giełdach:

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut pomniejszyła się od wczoraj o 4,7 mld dolarów. Widzimy to po obniżce cen poszczególnych walut: Bitcoin zanotowął spadek o 2,3%, Ethereum 2,13%, Litecoin o 4,9%. W związku ze zmianami regulacyjnymi ICO w Chinach, przez ostatnie 24 godziny obserwowaliśmy również spadek wartości kryptowaluty NEO o 8,4%. Jedną z niewielu walut, które zanotowały wzrost jest Stratis, na poziomie 5,7%.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button